آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل روشن نشدن کولر ایستاده مدیا ۳۶ هزار با برق ۳ فاز

eb4sat

کاربر vip
vip
کاربر
سلام اساتید محترم
یک کولر ایستاده ۳۶ هزار مدیا که سه فاز هم هست ، مشکلش روشن نشدن کولر هست با زدن دکمه on/offیک چراغ ال ای دی سبز رنگ شروع به چشمک زدن میکند ، اضافه میکنم که برد دستگاه بنظر سالم میاد چون برد رو کامل بررسی کردم و لحظه اول روشن شدن روی السیدی چند ثانیه عبارت E04 میاد و بعد ساعت دستگاه رو نشان میده و انگار هیچ مشکلی نیست همچنین روی برد یونیت بیرونی سه تا ال ای دی هست که LED1 مدام در حال چشمک زدن میمونه ، سنسور ها و کلید پرشر ها تست شد ، سوالی بود بپرسید من در خدمتم اینم بگم که کولر واسه یک مسجد شهر کوچک میباشد لطفا راهنمایی کنید دوستان

eb4sat

کاربر vip
vip
کاربر
همچنین طبق گفته برخی اساتید بخاطر جابجایی فاز این ایراد بوجود میاد حالا سوالم اینه که ایا ممکنه فاز از طرف شبکه برق جابجا شود چون قبل از این ایراد کولر داشته کار میکرده و کسی برق را جابجا نکرده ، اطلاعات بنده در مورد برق ۳ فاز صفره ممنون ازتون

سلام دوست عزیز برای اینکه خیالت از بابت فازها راحت شود لطفا یک عدد کنترل فاز نصب کن و همچنین عکس برد را بفرست سه عدد رله برای کمپرسور است چک کنید و خازنهای قسمت تغذیه هم چک شود و در مرحله آخر تمامی سنسورها بررسی و چک شود بخصوص سنسور محیطی و اواپراتور . اعلام نتیجه بفرما .

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
سلام دوست عزیز
دوتا لامپ ۱۰۰ وات رو با هم سری کن،دو سری که میمونه رو ، دو به دو به فازها بزن. اگه دوتا لامپ هر سری که تست کردی پر نور روشن شد یعنی سه تا فاز رو داری.
گرچه با مولتی متر هم اگه تست کنی حدودا ۳۸۰ ولت رو باید نشون بده.اول اینو چک کن بعد اگه اوکی بود سنسورها رو هم از روی برد بکش بعد اهم چک کن.اگه اینا اوکی بودن فاز اول و آخر رو باهم جابجا کن ببین درست میشه یا نه.
موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eb4sat

eb4sat

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوست عزیز
دوتا لامپ ۱۰۰ وات رو با هم سری کن،دو سری که میمونه رو ، دو به دو به فازها بزن. اگه دوتا لامپ هر سری که تست کردی پر نور روشن شد یعنی سه تا فاز رو داری.
گرچه با مولتی متر هم اگه تست کنی حدودا ۳۸۰ ولت رو باید نشون بده.اول اینو چک کن بعد اگه اوکی بود سنسورها رو هم از روی برد بکش بعد اهم چک کن.اگه اینا اوکی بودن فاز اول و آخر رو باهم جابجا کن ببین درست میشه یا نه.
موفق باشی
سلام با ولتمتر تست کردم فرمایش شما اوکی بود سنسورهادوتا داخلی و دو تا خارجی رو هم تست کردم اهم همه نزدیک ۷ کیلو بود تعویض فاز هم انجام دادم باز اوکی بود ، حالا سوال اینجاست کولری که داشته کار میکرده و بدون دستکاری در ترتیب فازها ایا ممکنه از طرف شبکه احیانا فاز ها تغییر کند چون مال مسجد هست و مسئول داره میگه که به هیچ عنوان برقها دستکاری نشده از طرفی کولر خطایی که میده مال تغییر فاز رو نشون میده و این کار منو به شک میندازه اینم بگم که سه تا ال ای دی روی برد یونیت بیرونی لحظه اول وصل کردن فیوز هر سه چراغ لحظه روشن میشه و بلافاصله ال ای دی شماره یک شروع به چشمک زدن میکنه .

eb4sat

کاربر vip
vip
کاربر
کد خطا ها رو از اینجا نگاه میکنم

پیوست‌ها

• 132.9 کیلوبایت بازدیدها: 40

eb4sat

کاربر vip
vip
کاربر
سوال : ایا ممکنه ایراد از برد یونیت خارجی باشه ؟ اساتید اگه احتمال بدن برم سراغ برد یونیت خارجی ،قبلا برد داخلی رو بررسی کردم مشکلی نداشت .

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
سلام اساتید محترم
یک کولر ایستاده ۳۶ هزار مدیا که سه فاز هم هست ، مشکلش روشن نشدن کولر هست با زدن دکمه on/offیک چراغ ال ای دی سبز رنگ شروع به چشمک زدن میکند ، اضافه میکنم که برد دستگاه بنظر سالم میاد چون برد رو کامل بررسی کردم و لحظه اول روشن شدن روی السیدی چند ثانیه عبارت E04 میاد و بعد ساعت دستگاه رو نشان میده و انگار هیچ مشکلی نیست همچنین روی برد یونیت بیرونی سه تا ال ای دی هست که LED1 مدام در حال چشمک زدن میمونه ، سنسور ها و کلید پرشر ها تست شد ، سوالی بود بپرسید من در خدمتم اینم بگم که کولر واسه یک مسجد شهر کوچک میباشد لطفا راهنمایی کنید دوستان
سلام.احتمالا دستگاه شما 36000 نیست.البته این موضوع ربطی به عیب یابی شما نداره و جهت اطلاع گفتم
برای عیب یابی دستگاه بهتره یه آشنایی با عملکرد و رابطه برد داخل و بیرون این دستگاه پیدا کنید.برد بیرون وظیفه بررسی شاخص هایی از جمله ترتیب فازها،HIGH و LOW فشار گاز ،آمپر موتور و درنهایت دمای دیسشارژ هست که اگه تمام موارد گفته شده اوکی بودن از طریق سیمS پیام اوکی به برد داخل داده میشه و یونیت بیرونی شروع بکار خواهد کرد.
در پاسخ به سوالتون باید بگم چنانچه کابل برق دستکاری نشده باشه احتمال خرابی برد و یا جابجایی فازها از سمت پست ها وجود داره.که این مورد در مواقعی قطعی برق شبکه و تعمیرات شبکه به وفور اتفاق میفته و بایستی شما اونو به حالت اول برگردونید.اول از همه با مولتی متر ولتاژ بینابین فازها رو بگیرید که ولتاژی حدود 400 باید به شما نشون بده.اگه بین دو رشته از اونا ولتاژ کمتری بود شک نکنید که یه لاین قطع هست
برای تست ترتیب فازها سه راه دارید
1-جابجایی دوتا از رشته سیم های برق ورودی با هم:با تغییر دو رشته سیم احتمالا باید چراغ روی برد بیرون درست بشه.اگه نشد سراغ تست دوم برید
2-دستگاه تستر RST سنج:بایستی نشانگر تستر صحیح نمایش داده بشه و اگه غیر از این بود براساس کد روی پراب ها فازهای ورودی رو مرتب کنید
3-فشردن کنتاکتور و شنیدن صدای کمپرسور:این شیوه راحتترین و ساده ترین روش هست که مخاطرات خودش رو داره.برای یک لحظه کنتاکتور رو فشار بدید اگه صدای ناهنجار شنیدید یعنی فازها جابجاست و باید دو تا از سیم ها ورودی رو جابجا کنید
اگه تمام موارد بالا اوکی بود و همچنان برد داخل ارور نمایش میداد پیام بزارید تا در صورت در دسترس نبودن برد بیرون برای خرید،شیوه حذف برد بیرون رو بهتون یاد بدم

بالا