آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل رم با مادربرد ایسوس مدل m2a-vm

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
باطری هم چک و عوض شد تاثیری نداشت .خیلی عجیبه کسی از دوستان تا حالا با اینجور مشکلی برنخورده
:155::155::155::155::155::155::155:

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
با سلام دوباره به دوستان عزیز .این سیستم قبلن بایوسش آپدیت کردم برا نصب ویندوز 7 و شناخته شدن کارت گرافیک یه 3 هفته ای دست مشتری بود تا اینکه به گفته خودش یه فلش به سیستم میزنه و بازش نمیکنه و فلشو از سیستم میکشه و خاموش میکنه و بعد این ماجرا اتفاق میفته؟؟؟؟
در ضمن الان به جدیدترین نسخه بایوس آپدیت کردم.اما مشکل اینه که روی این سیستم حتمن باید رم 512 باشه تا سیستم بیاد بالا .فرقی هم نمیکنه روی کدوم اسلات باشه

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
یه موضوعی که هست با گذاشتن رمهای خوش یا بدون اونها سیستم یه بوق بلند و دو بوق کوتاه میزنه

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
با درود به دوستان و اساتید یعنی کسی نیست به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:174::174::174::174::174::174::174::174::174::174:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
همکار گرامی ، برای اینکه زودتر به نتیجه برسید باید اطلاعات دقیق بدید تا همکاران راحتتر بتوانند راهنمایی کنند زیرا برد زیر دست شما است و همکاران بزرگوار دسترسی ندارند . مثلا شما باید ولتاژها را بیان میکردید و کد دیباگر را بیان میکرید و ...
حالا بریم سر اصل موضوع
1- این مین تا باس 800 را ساپورت میکند
2- از رم اورجینال و مارک معتبر استفاده کنید
3- شما فرمودید یک خازن اطراف اسلات خراب بود . حالا این احتمال است خازن های دیگر اطراف اسلات هم مشکل داشته باشد . یا حتی اون خازنی را هم که تعویض کردید مشکل دارد . شما قبل از تعویض خازن حتما باید با خازن سنج تست بگیرید حتی خازن های صفر
4- ولتاژ رم را بگیرید که صحیح باشد
5- فت های اطراف را تست بگیرید
6- اسلات را با اسپری خشک و مسواک شستشو دهید
7- لینک زیر را به دقت مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/irantk61525/
و...
موفق باشید

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
این مادربرد رو 3 هفته پیش برای اینکه ویندوز 7 روش نصب کنم بایوسش رو آپدیت کزدم تا کارت گرافیک رو بشناسه .بعد از 3 هفته استفاده بدون مشکل طبق گفته صاحبش یه فلش میزنه به سیستم و بدون باز کردن فلش رو میکشه بیرون و سیستم رو خاموش میکنه و بعد از اون سیستم بالا نیومده.وقتی مین رو من نگاه کردم یه خازن 6.3 820 میکرو باد کرده بود و عوض کردم ولی متاسفانه قبلش با رم 512 چکش نکردم و دیباگر کد c1 میداد بعد از تعویض خازن بازهم سیستم بالا نیومد و دیباگر کد c1 رو میده و ولتاژ رم هم 1.8 هست وقتی دو تا رم خودش رو که میگذارم سیستم بالا نمیاد ولی وقتی 512 رو کنار اونها میگذارم سیستم میاد بالا و همه رمها رو میشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتی رم نمیگذارم روش یه بوق بلند و دو بوق کوتاه میزنه و وقتی هم رمهای خودش رو به تنهایی میگذارم باز همین حالته و کد دیباگر در هر دو حالت یکی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در مورد سی پی یو چون دم دست amd ندارم تست نکردم .اسلاتها و رمها هم تمیز شدن.جالب اینجاست که رمهای خودش روی سیستم دیگه مشکلی نداره

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شاید تعدادی از ماژول های رم ها دچار مشکل شدن برا همین با رم های خودش بالا نمیاد .در مورد نشان دادن مقدار کامل رم نمی شه با قطعیت گفت که رم سالمه .چه عددی که نشون داده می شه یک عدد صحیح و رند نیست که اونو با مقدار رم مقایسه کنیم .شما با استفاده از نرم افزارهای تست سخت افزار ،رم های سیستم رو تست کنید .
موفق باشید .

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
دوست خوبم
شاید تعدادی از ماژول های رم ها دچار مشکل شدن برا همین با رم های خودش بالا نمیاد .در مورد نشان دادن مقدار کامل رم نمی شه با قطعیت گفت که رم سالمه .چه عددی که نشون داده می شه یک عدد صحیح و رند نیست که اونو با مقدار رم مقایسه کنیم .شما با استفاده از نرم افزارهای تست سخت افزار ،رم های سیستم رو تست کنید .
موفق باشید .
اگر مشکل داشتند باسیستم دیگه هم بالا نمیومدند و دیگه با نرم افزار gpu مقدار رمها رو درست میزنه

بالا