آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در نصب ویندوز 7

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام بدوستان گل
این روش راه حلش خیلی راحتر از اون چیزی که همگی میفرمایند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 17mousavi

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
این مشکل گاها آدمو کلافه میکنه و گاهی از نصب 7 منصرف! ولی یک راه پیدا کردم که منطقی نیست ولی دیگه 7 سریع نصب میشه و اونم این بود که اول xp زدم بعد تو محیط xp ویندوز 7 رو نصب کردم تو این حالت این مشکل دیده نشد! علتشو نمیدونم!

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
خوب برسیم ب اصل مطلب
یه زحمت بکشید این روشو امتحان کنید وحتما حتما نتیجه رو اعلام :32000000:
1-داخل بایوس رفته 2- قسمت فلاپی درایو 1.44 غیرفعال کنید.
نتیجه اعلام شود.:smug:

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام اگه منظورتون بوت شدن از رو فلاپی هست باید بگم که من همیشه قبل از شروع به نصب ویندوز ابتدا بوت رو رو سی دی رام و بعد رو هارد تنظیم میکنم و سومی رو Disable میکنم و فلاپی تو کار نیست!

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
در بایوس تنظیمات هارد رو به AHCI تغییر بده . ( البته مطمئن نیستم )

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام اگه منظورتون بوت شدن از رو فلاپی هست باید بگم که من همیشه قبل از شروع به نصب ویندوز ابتدا بوت رو رو سی دی رام و بعد رو هارد تنظیم میکنم و سومی رو Disable میکنم و فلاپی تو کار نیست!
دوست عزیز بنده صحبتی از گزینه بوت نکردم
عرض کردم بایوس
-قسمت فلاپی درایو غیر فعال کنید .یعن سیستم شما فلاپی درایو نداره 1.44=disable

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
منم با نظر دوستمون جناب نصرتی موافقم.
خوئم بارها برام پیش اومده بود که توی نصب ویندوز همون اوایلش گیر میکرد و کلی ادم رو منتظر میذاشت که با disableکردن فلاپی توی ست آپ مشکلم حل شد.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
این مشکل گاها آدمو کلافه میکنه و گاهی از نصب 7 منصرف! ولی یک راه پیدا کردم که منطقی نیست ولی دیگه 7 سریع نصب میشه و اونم این بود که اول xp زدم بعد تو محیط xp ویندوز 7 رو نصب کردم تو این حالت این مشکل دیده نشد! علتشو نمیدونم!

سلام
این روش همانطور که گفتین کاملا غیر منطقی هست. اگر درایور نوری سرعت کافی داشته باشد نباید سرعت خیلی کند باشه. البته محیط command line ممکن است کمی کند به نظر برسد در مقابل محیط گرافیکال ویندوز ولی نه انقدر که دوستان می فرمایند.
قاعدتا باید مشکل انتقال اطلاعات از CD ROM به دستگاه باشه و این میتونه به دلیل کیفیت سی دی و کیفیت دستگاه خواننده سی دی و حتی کابل متصل به دستگاه باشد.
از طرفی سخت افزار سیستم منجمله هارد به عنوان اصلی ترین سخت افزار ، CPU و مادربرد همه و همه میتونه تأثیرگذار باشه.
موفق باشید

بالا