آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در لب تاپ DELL INSPIRON N4030

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
با سلام خدمت سروران گرامی بایوس لب تاپ پرگرام شد ولی هنوز مشکل شارژ و دیتکت نشدن باطری و نچرخیدن فن cpu پا برجاست

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
با اجازه اساتید عزیز ، دوست عزیز شما باید تست ولتاژ بگیرین ، احتمال‌های زیادی هست ، ممکن حتی یک خازن ساده شرت شده باشه تاااا حتی مشکل از یکی‌ از آیس‌ها باشه ، ولی‌ من یک راهنمای می‌کنم ، شما برد‌و با دقت تمام ۱۵ مین نگاه کن ببین چیزی به چشمت مشکوک نمیاد ؟؟؟ بعدش اگه سرویس نکردی سرویس کن ، بعد یه هیت بگیر رو کل برد ، بعدش اگه اوکی نشد ولتاژ گیری کن ، ببین مشکل از آیس شارژ نباشه ، یا خازن‌های پشت پینه باتری اوکی باشن ، و اصلا برق به پین‌های باتری میرسه ، اگه می‌رسید که مشکل از باطری اگه نمی‌رسید احتمال هاش زیاد می‌شه . ممکن از آیس شارژ باشه ، ممکن حتا با تعویض آیسی بایوس و پروگرام کردن اون مشکل حل بشه ، و یا مشکل تو مسیر باشه ، یا مشکل از i/o باشه . امیدوارم کمک کرده باشم . پیروز باشید

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
به اجازه اساتید ، دوست عزیز ، این مناطقی که علامت زدم را ولتاژ بگیرید ، خبر بدین .

پیوست‌ها

• 60.8 کیلوبایت بازدیدها: 123

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز سلام با تشکر از راهنمایی های شما تمام نقاط مشخص شده ولتاژ گیری شد و ولتاژ ها در تمامی نقاط موجود بودند

آخرین ویرایش:

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز سلام با تشکر از راهنمایی های شما تمام نقاط مشخص شده ولتاژ گیری شد و ولتاژ ها در تمامی نقاط موجود بودند

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
حالا تمام قطعات داخل این عکسی که گذشتم را تست کنید، ببینید خازنی شورتی نداره ؟ یا مقاومت‌ها درست هستند ؟ و (q۳۹۰۳) پس از استارت کردن ولتاژ عبور میده ؟ اگه همهٔ اینها اوکی بود احتمال ۷۰ درصد با تعویض آیسی emc۲۱۰۲ مشکل حل میشود ، و برای بقیه مشکل‌ها من به i/o مشکوک هستم .

بالا