آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در شارژ لپ تاپ Dell N5030

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
ترانزیستورهایی که بالا عکسشون رو گذاشتم تعویض شدن به علت سوختگی که از ظاهرشون مشخص بود.
ترانزیستورهای چسبیده به باطری که از نوع 4800 بودن هم تست کردم سوخته بودن و تعویض شدن.
آی سی شارژ BQ هم تعویض شد.
حالا اون چشمک زدن های ال ای دی باطری درستن و یعنی لپ تاپ و مدار شارژ درست کار میکنه؟؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
خب اگه الآن باطری رو شارژ میکنه و با بودن باطری و اتصال شارژر ،لپ تاپ روشن میشه و سیستم عامل بدون مشکل بالا میاد ،خب پس درست شده دیگه ،مگر مشکلات دستگاه همین موارد نبوده ؟

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
آخه اون باطری هم شارژ نمیشه.ازسوکت باطری موقعیکه اون باطری قدیمیه که بدون مشکل روشن میشه وصله،ولتاژ گیری کردم.یه 18.5 ولت رو پایه ی یک و دو داره.یه دونه هم 3 ولت رو پایه سه.
وقتی با منبع روشنش میکنم و باطری خودشو میندازم به صورت ضربانی با ال ای دی شارژ از منبع صدا میاد که انگار تند تند اتصال کوتاه میشه.چن دقیقه که خاموشش میذارم و جریان داخل مدار رو خالی میکنم برای اولین بار دو ثانیه چراغ شارژ ثابت نارنجی میمونه و استاندارد ولی بعدش بازم صدای تق تق از منبع میاد.و البته با شارژر سریع شارژر خاموش میشه و قطع میکنه.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
با باطری خود لپ تاپ قطع میشه جریان از شارژر و با منبع اون حالت ضربانی میشه.
با باطری دیگه ای که خیلی وقته تو مغازه ست و باهاش میزنم چراغ شارژ به رنگ سفید و نارنجی چشمک میزنه و تو ویندوز هم علامت شارژ میاد ولی زده صفر درصد شارژ داره .
باطری دیگه ای ندارم و فک نکنم دیگه بتونم کاری بکنم.فردا میاد ببره صاحبش.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ماشاا... تو تهران اینهمه همکار! صبح اول وقت یه باطری سالم از همکاران تهیه کنید و تست کنید
موفق باشید

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
ممنونم از راهنمایی هاتون.
تهران نیستم شهریار هستم.دسترسی به کسی ندارم
ممنون که کمک کردین.
لطفا اگه دسترسی دارین تاپیک رو حذف کنین که کسی برای مشکلش نیاد گیج بشه.
ممنون

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ممنونم از راهنمایی هاتون.
تهران نیستم شهریار هستم.دسترسی به کسی ندارم
ممنون که کمک کردین.
لطفا اگه دسترسی دارین تاپیک رو حذف کنین که کسی برای مشکلش نیاد گیج بشه.
ممنون

خواهش میکنم، فکر نمیکنم دلیلی برای حذف تاپیک وجود داشته باشه و مسالهء گیج کننده ای هم در این تاپیک نیست،کلا رویکرد سایت هم حذف تاپیک نیست، حالا انشاا... فردا خبرهای خوب بشنویم از شما.
موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
با باطری خود لپ تاپ قطع میشه جریان از شارژر و با منبع اون حالت ضربانی میشه.
با باطری دیگه ای که خیلی وقته تو مغازه ست و باهاش میزنم چراغ شارژ به رنگ سفید و نارنجی چشمک میزنه و تو ویندوز هم علامت شارژ میاد ولی زده صفر درصد شارژ داره .
باطری دیگه ای ندارم و فک نکنم دیگه بتونم کاری بکنم.فردا میاد ببره صاحبش.

احتمال زیاد با باتری سالم تست بشه . مشکل حل میشه . هر طور ممکن با باتری سالم تست کنید .

بالا