آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در روشن شدن پاور

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
مشکل اینجایه که پاور استارت نمیشه که ولتاژ بگیرم وقتی سیمهای سبز و مشکی رو اتصال میدی یه لحضه فن شروع به کار میکنه بعد قطع میشه
:jump:

دوست من نگرفتی منظورم را،
شما تست زیر را انجام بدید دقیقا مو به مو انجام بدید تا زودتر به نتیجه برسیم:
فن را از روی پاور جدا کن و بزارش یه کناری.
سپس سیم سبز و سیاه را بهم با یه رابطی (یه تکه سیم) متصل کن، سپس توسط مولتی متر رنج ولتاژ DC ببین رو سیمهای قرمز نارنجی و زرد چه ولتاژهایی داری؟ باید به ترتیب 5 3.3 و12 ولت داشته باشید.
اگر از ولتاژ خبری نبود مرحله دوم پست 7 را انجام بده و خبرش را پست کن

در ضمن در پست 10 استاد گرامی جناب آقای غزال راهنمایی بسیار ارزنده ای مرقوم فرموده اند،لذا از شما تقاضا دارم با دقت و متانت راهنماییهای استاد را موبه مو انجام داده تا سریعتر به مقصود برسید بنده شاگرد ایشان و در محضرشان فقط دارم درس پس میدم.
(اگر به راهنماییهای استاد خوب توجه کنید بجای ماهی خوردن ماهیگیرماهری خواهید شد)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
نوشته اصلی توسط reza_wvee مشکل اینجایه که پاور استارت نمیشه که ولتاژ بگیرم وقتی سیمهای سبز و مشکی رو اتصال میدی یه لحضه فن شروع به کار میکنه بعد قطع میشه

منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=37587&page=2#ixzz2RxGPHT5I

دوست من نگرفتی منظورم را،
شما تست زیر را انجام بدید دقیقا مو به مو انجام بدید تا زودتر به نتیجه برسیم:
فن را از روی پاور جدا کن و بزارش یه کناری.
سپس سیم سبز و سیاه را بهم با یه رابطی (یه تکه سیم) متصل کن، سپس توسط مولتی متر رنج ولتاژ DC ببین رو سیمهای قرمز نارنجی و زرد چه ولتاژهایی داری؟ باید به ترتیب 5 3.3 و12 ولت داشته باشید.
اگر از ولتاژ خبری نبود مرحله دوم پست 7 را انجام بده و خبرش را پست کن

در ضمن در پست 10 استاد گرامی جناب آقای غزال راهنمایی بسیار ارزنده ای مرقوم فرموده اند،لذا از شما تقاضا دارم با دقت و متانت راهنماییهای استاد را موبه مو انجام داده تا سریعتر به مقصود برسید بنده شاگرد ایشان و در محضرشان فقط دارم درس پس میدم.
(اگر به راهنماییهای استاد خوب توجه کنید بجای ماهی خوردن ماهیگیرماهری خواهید شد)
موفق باشید

درود

ولتاژ در پاورها به دو صورت است
ولتاژهای قبل از سوئیچ و بعد از سوئیچ

- قبل از سوئیچ فقط دو سیم سبز و بنفش ولتاژ 5 ولت را دارند بقیه رنگ ها هیچ ولتاژی ندارند .
- بعد از سوئیچ آن ولتاژهایی است که دوستمون در پست 7 اعلام فرمودند.

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
با سلام خدمت شما دوست عزیز اگه منضورتون از کوپلر همینیه که تو عکس با رنگ زرد مشخص کردم بله تعویض شده ولی مشکل برطرف نشد

DSC_0018.jpg

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
نوشته اصلی توسط reza_wvee مشکل اینجایه که پاور استارت نمیشه که ولتاژ بگیرم وقتی سیمهای سبز و مشکی رو اتصال میدی یه لحضه فن شروع به کار میکنه بعد قطع میشه

منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=37587&page=2#ixzz2RxGPHT5I

درود

ولتاژ در پاورها به دو صورت است
ولتاژهای قبل از سوئیچ و بعد از سوئیچ

- قبل از سوئیچ فقط دو سیم سبز و بنفش ولتاژ 5 ولت را دارند بقیه رنگ ها هیچ ولتاژی ندارند .
- بعد از سوئیچ آن ولتاژهایی است که دوستمون در پست 7 اعلام فرمودند.

اره عزیز من منضورم همینه این ولتاژهایی که دوست خوبمون در پست 7 گفتن اندازه بگیر ماله بعد از سویچ کردنه پاور من استارت نمیشه

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
سلام مجدد خدمت همه دوستان دوست عزیزی که در پست 14 فرمودند tl431 تعویض کنید از برد خارج کردم و تست کردم سالمه

همچنان مشکل باقیست کجاست یاری دهنده ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
دوست من صبورباشید :biggrins::biggrins::biggrins::biggrins::biggrins::biggrins::biggrins: ، پاورتان با راهنماییهای دوستان به خصوص استاد غزال تغمیرخواهدشد
شما برا هرچه بیشتر آشنا شدن با تعمیرات پاور بهتر است پست بسیارمفیدزیر را مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=1524

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
دوستان ولتاژ قبل از سویچ سیم سبز2تا 2.3 میاد و ولتاژ سیم بنفش منفیه 0.1تا0.2بیشتر نمیاد

:dast:

دوست عزیزم
سلام
ضمن تشکر از راهنمایی شایسته دوستان عزیز و اظهار لطف جناب m.reza9090 عزیز

اگر سیم سبز حدود 2 ولت است ولتاژ استارت ندارید و قطعات این قسمت را که زیاد نیستند تعقیب و تست کنید و اگر کوپلر دارد کلکتور امیتر این بخش را اتصال کوتاه کنید ببینید سیم سبز صفر میشود؟

و نتیجه را اعلام کنید و اگر نتیجه نگرفتید و متوجه نشدم با پیام خصوصی مطلع فرمایید

سپاس

بالا