آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تعمیر مودم D-Link DWR M920

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133
درود
خدمت اساتید و همکاران گرامی
نوروز بر همه عزیزان مبارک باد
یه مودم سیم کارتی D-Link DWR M920 برای تعمیر برام آورده شده
مشکل دستگاه اینکه led پاور روشن نمیشه حتی زمانیکه مودم روشن میشه و در حال تست اولیه هستش چراغ پاور روشن نمیشه (حتی به صورت لحظه ای و چشمک زن) خود led رو با مولتی متر تست کردم و سالم هستش و در زمان کارکرد مودم هم به جای 2.5 ولت روی پایه مثبت 0.5 ولت بیشتر نداره
مورد دوم اینکه led سیم کارت خاموش و روشن میشه، در زمان خاموشی led هم وای فای وصل هستش و اسم فایل نمایش داده میشه و با کابل لن هم اینترنت موجود هست، ولی led بعد از یه تایمی خاموش میشه مخصوصاً زمانیکه کابل لن رو از یه سوکت به سوکت دیگه جابه جای می کنم.
مورد سوم اینکه چراغ یکی از سوکت های Lan زمانیکه که کابل بهش وصل میشه روشن نمیشه.
کارهای انجام شده :
چهار عدد خازن روی برد هستش که هر چهار عدد رو تعویض کردم
دامپ دستگاه رو از همین سایت گرفتم و روی آی سی پروگرام کردم و مجدداً فریمور دستگاه رو از طریق پنل مودم با آخرین ورژن آپدیت کردم
ولتاژ 3.3 روی رگلاتورهای پشت برد موجود دارم
ولتاژ 3.3 روی آی سی فلش موجود دارم
ریپل ولتاژ روی خازن ها مشاهده نشد (هر چند به خاطر احتیاط همه رو تعویض کردم)
ولتاژ آداپتور 11.9 فیکس روی برد دارم
ولتاژ مثبت ال ای دی های مودم از طریق ریل مثبت از خان 330 میکرو 10 ولت کنار سوکت سیم کارت تهیه میشه
عزیزان لطفاً راهنمایی بفرمایید
با سپاس

پیوست‌ها

• 1.2 مگابایت بازدیدها: 16
  • 1.1 مگابایت بازدیدها: 16

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133
اساتید و عزیزان لطفاً راهنمایی کنید
ممنون میشم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
اساتید و عزیزان لطفاً راهنمایی کنید
ممنون میشم

سلام
هرچند پاسخ من تخصصی نیست؛ لیکن با توجه به کارهایی که شما انجام دادید؛ بعید می‌دونم ایراد از دو حال خارج باشه.
۱- یا ایراد در دامپ هست (در انتخاب نوع دقیق دامپ یا مشکل‌دار بودن دامپ) و یا حتی آیسی فلش نیاز به تعویض داره.
۲- یا آیسی که منفی LED ها از اون فرمان میگره مشکل داره.

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133
سلام
هرچند پاسخ من تخصصی نیست؛ لیکن با توجه به کارهایی که شما انجام دادید؛ بعید می‌دونم ایراد از دو حال خارج باشه.
۱- یا ایراد در دامپ هست (در انتخاب نوع دقیق دامپ یا مشکل‌دار بودن دامپ) و یا حتی آیسی فلش نیاز به تعویض داره.
۲- یا آیسی که منفی LED ها از اون فرمان میگره مشکل داره.
درود
از سالم بودن فایل دامپ مطمئنم چون بعد از پروگرام کردن آی سی فلش مجدد آخرین ورژن آپدیت دستگاه رو از سایت سازنده گرفتم و مودم رو از طریق پنل آپدیت کردم ولی در مورد آی سی اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
256
133
درود
اساتید عزیز لطف می کنید راهنمایی بفرمایید

بالا