آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل داغ شدن مقاومت 1 کیلو اهم گرین 330

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
باسلام و احترام
شما باید اگر نقشه پاور رو دارید طبق اون پیش برید یا بصورت تجربی دقت کنید ببینید کدوم قطعه با مقاومت مربوطه در ارتباط هستش. بنا به تجربه خودم این مشکل از ماسفت و یا ترانزیستور هایی هستش که روی هیت سینک پیچ شده اند، البته اون دیود های کنار سلف هم تست بشه حتما.
موفق باشید.
لطفا بگید کدام هد سینگ ؟
از هد سینگ دوم تمام ترانزیستور ها رو با یه ترازیستور دیگر عوض کردم اما مشکل داغی پا برجا بود و مادربرد روشن نمیشد

cboy

کاربر vip
کاربر
2023-01-31
9
3
الان مشکلی که متوجه شدم اینه که پاور تمام ولتاژ ها درست هست اما مادربرد را روشن نمیکند و وقتی قسمت برق CPU رو جدا میکنم مادربرد روشن میشود
با یک پاور دیگر تست کردم و هیچ مشکلی نداشت و مدار برد روشن شد
علت چیست ؟
خازن اولیه رو چک کن ببین ظرفیتشون در چه وضعیتیه ، این مقاومت اگر اشتباه نکنم به یه واریستور متصل میشه ، اگر متصل بود تستش کن ، بعد دیود شاتکی ها رو هم یه نگا بنداز ببین وضعیتش چطوره
معمولا با گذاشتن مقاومت دو وات این مشکل برطرف میشه

Mechanic-Fre

کاربر vip
کاربر
لطفا بگید کدام هد سینگ ؟
از هد سینگ دوم تمام ترانزیستور ها رو با یه ترازیستور دیگر عوض کردم اما مشکل داغی پا برجا بود و مادربرد روشن نمیشد
شما اونیمی هیت سینک روم چک کن تا مطمعن بشی رگولاتور (تنظیم کننده ولتاژ) سالم هستند، درضمن توان بالا میره بخاطر همین با وصل کردن سوکت CPU روشن نمیشه سیستم. مقاومت 2 وات استفاده کن تا گرم نکنه.

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
مشکل از خازن 10 50 ولت بین هدسینگ اول و دوم بود که مرغوب نبود و با عوض کردنش مشکل روشن نشدن بعد وصل کردن پین CPU پاور حل شد
اما مشکل داغ شدن مقاومت 1 کیلو اهم پا برجاست و در پاور های مشابه ، همه این مشکل داغ شدن را دارند

خلقتی

کاربر vip
vip
کاربر
2016-01-30
11
8
سلام
خازن سرامیک کنار مقاومت رو هم عوض کردم ولی هنوز مقاومت داغ میکند ،البته همه چی خوب و تستر پاور هم کد سلامت میده ، مقاومت وات بالا برام عجیبه این پاور چند ساله که با همین مقاومت کار می‌کرده بی اینکه رنگ عوض کنه ،سپاس از شما دوستان

آخرین ویرایش:

خلقتی

کاربر vip
vip
کاربر
2016-01-30
11
8
ضمنا من فکر کنم مقاومت ۱۰۰ اهم باشه
اشتباه میکنم؟؟ و نه 1k

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
سلام.
اون قسمت مادرزادی اینجوریه و ایرادی هم نداره مشکلی به وجود نمیاره ،اما دلیل این که مادربرد روشن نمیشه خازنهای اولیه یا خازن های اطراف ای سی 7500 هست که قبلا در موردش توضیح دادم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mbub90

mbub90

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
الان مشکلی که متوجه شدم اینه که پاور تمام ولتاژ ها درست هست اما مادربرد را روشن نمیکند و وقتی قسمت برق CPU رو جدا میکنم مادربرد روشن میشود
با یک پاور دیگر تست کردم و هیچ مشکلی نداشت و مدار برد روشن شد
علت چیست ؟
سلام دوست عزیز ، طبق تجربه خودم ، خازنهای خروجی مشکل داره و نشتی شدید داره ، باید با ال سی آر متر پیشرفته چک کنید یا کل خازنها به ترتیب عوض بشه ، تا رفع مشکل ، نشتی ترانزیستور ها و ماسفت ها، نشتی دیودهای اطراف مقاومت و در نهایت ضعیف شدن ترانس یا همون چوک هم میتونه چنین مشکلاتی پیش بیاره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohsen.30

mbub90

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
ضمنا من فکر کنم مقاومت ۱۰۰ اهم باشه
اشتباه میکنم؟؟ و نه 1k
شما باید طبق نقشه پاور ، یا الهام گرفتن از یک پاور دیگری مطمئن بشید که چه مقاومتی باید بزاری جاش وگرنه ممکنه فرایند تعمیر بسیار کند پیش بره و با کلی آزمون و خطا بری جلو

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohsen.30
بالا