آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل خاموش نشدن کمپرسور اسپیلت ال جی

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
کولر اسپیلت ال جی که با وصل کردن به پریز برق خود به خود روشن میشود و سردی خوبی دارد . مشکل اینجاست که با خاموش کردن پنل داخلی خاموش میشود ولی پنل بیرونی ( فن خاموش میشه ولی کمپرسور خاموش نمیشه ) بعد حدود چند دقیقه که فقط کمپرسور روشن بود یه لحظه صدایی شبیه خروج باد از پنل بیرونی اومد . برق رو قطع کردم . اگه ممکنه راهنمایی کنید مشکل چی هست ؟ ممنون

پیوست‌ها

• 83.7 کیلوبایت بازدیدها: 29

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
داخل پنل فن رله نتونستم پیدا کنم . فقط ۲ تا خازن بود . اگه ممکنه محل رله را راهنمایی کنید . تشکر

پیوست‌ها

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
پنل داخلی را باز کردم . روی برد یه رله هست که روی برد دو پایه که در تصویر مشخص کردم اتصال کوتاه داشت . فکر کنم رله ای که گفتین همین باشه . با خارج کردن از برد و تست بیرون برد نتیجه رو اعلام میکنم .اگه باز اتصال کوتاه باشه تعویض میکنم . در غیر اینصورت اعلام میکنم . با تشکر

پیوست‌ها

سلام دوست عزیز رله و یا کنتاکتور کمپرسور چسبیده یعنی اینکه به محض وصل شدن برق اصلی برق کمپرسور را وصل میکند و تابع هیچ دستوری از نظر میزان درجه تنظیم شده توسط کاربر نیست و همیشه روشن است البته ناگفته نماند احتمال خرابی آیسی راه انداز رله کمپرسور هم وجود دارد ULN2004 .KID6500.ULN2004 اتفاقا دور روز پیش دقیقا همین مورد برخورد کردم که آی سی kid6500 معیوب بود که همواره به محض وصل برق اصلی رله کمپرسور را فعال میکرد که با تعویض آی سی مورد نظر مشکل حل شد.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
با تعویض رله دستگاه به صورت عادی روشن شد و با خاموش کردن پنل بیرونی هم خاموش میشه . با تشکر از اساتید محترم که راهنمایی کردید .

رله روی برد و یا کنتاکتور مربوط به کمپرسور به علت اینکه جریان زیادی را قطع و وصل میکند معمولا بعد از مدتی کنتاکت های آنها یا به عبارتی پلاتینهای آنها به هم میچسبد و همیشه برق کمپرسور وصل است

بالا