آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل خاموش شدن دستگاه toos machine مدل mma200 بعد از یک لحظه جوشکاری

rezajan69

کاربر
2010-03-14
110
113
مشهد
دستگاه روشن میشه و همه ولتاژ ها هم درسته ولی با یک اتصال در جوشکاری خاموش میشه و با دشارژ کردن خازن اصلی دوباره میشه روشن کرد.
قسمت اولیه و ثانویه برد اسیلاتور رو چک کردم خرابی نداشت. رله چک شد سالمه. چراغ o.c خاموشه و قطعه ای داغ نمیکنه.
فکر کنم قسمت برد کنترلر مشکل داشته باشه که اونم تمام دیود زنر و خازن ها رو چک کردم و مشکلی نداشت. دیگه حقیقتا خسته شدم ازش. اساتید کمک کنند.

ح.یاسین

کاربر vip
vip
کاربر
2021-02-04
6
7
اول ببین ۳۰۰ ولت رو داری
led , oc رو چک کن ببین سالمه چون این ایراد مربوط به او سی شدن دستگاهه و معمولا وقتی با اولین خال خروجی قطع بشه باید چراغ او سی دستگاه روشن بشه،مگر اینکه او چراغ مربوط به oh یا اوور هات یا حرارت بالا ست.
1اگر از سلامت ماسفت ها مطمئن هستی بر سراغ ترانس ct،خروجی رو دنبال کنید تا برد کنترل،دیود سیگنال ،مقاومت ها،خازن 105، و برد کنترل ،دیود زنر و mcr 100,6
ترانس های برد دیود رو چک کن،در هر تست یکی از پین های خروجی به ترانس ها رو در بیار ببین درست میشه یا نه(اول دستگاه رو خاموش کن پین یا سیم رو در بیار)

Abanm1900

کاربر
2021-08-17
1
0
23
درود فراوان مشکل از برد خازنی هست احتمالا،،حتی مورد داشتم کلید دستگاه خال زده و موقع جریان کشی قطع میشد،،،برد خازنی از لحاظ قلع سردی چک کنید.

بالا