آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل با پاور گرین GP585B

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و تشکر فراوان بابت توجه شما به تاپیک بنده
مشکل به این صورته که ولتاژ 5 ولتی خروجی پاور کمی نوسان داشت ( در حدود 0.2 الی 0.4 ولت ) با تتعویض خازن های خروجی و خازن های ظرفیت پایین قسمت های ولتاژ مشکل رفع نشد.متاسفانه حین تعمیر یه مشکل بزرگتر برای دستگاه بوجود آمد بدون اینکه اتصالی در دستگاه صورت بگیره بعد از قطع کلید برق پشت دستگاه دیگه روشن نشد.با بررسی مدار مشخص شد دیود تامین vsb به شت داغ میکنه و با بررسی مدار و راهنمایی دوستان در تاپیک های مشابه متوجه شورت شدن دیود ZD4 شدم.نوشته روی دیود پاک شده بود و با توجه به راهنمایی دوستان از دیود 5.1 استفاده کردم.
پاور استارت شد ولی خروجی ها کلا افت کرده به نحوی که خروجی 12 ولت روی 5 ولت هست و خروجی 5 ولتی کلا نداریم و صفحه تستر پاور هم روشنه ولی کلا فقط بکلایت داره و عددی نمایش داده نمیشه.به نظر دوستان مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوستان نظری ندارند؟
درود بزرگوار
شمادر واقع کاری انجام ندادید و اطلاعات کاملی هم منتقل نشده تا دوستتان بتونن راهنمایی کنند
ولتاژگیری مدار را چک بفرمایید تا کجا ولتاژ موجوده ؟
آیا خروجی ثانویه چاپر ولتاژ داره؟
هیت سینک اول را چک بفرمایید ولتا/ز روی هر دو خازن بزرگ و در آخر ترانزیستورهای سینک اول
در نهایت نتیجه را گزارش بفرمایید
یا حق

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
عکس و ویدیوی تمامی مراحلی که در قالب مشکل داشته اید رو برای راهنمایی و تفهیم موضوع ارسال کنید

Cop

کاربر
2023-01-11
7
1
34
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و تشکر فراوان بابت توجه شما به تاپیک بنده
مشکل به این صورته که ولتاژ 5 ولتی خروجی پاور کمی نوسان داشت ( در حدود 0.2 الی 0.4 ولت ) با تتعویض خازن های خروجی و خازن های ظرفیت پایین قسمت های ولتاژ مشکل رفع نشد.متاسفانه حین تعمیر یه مشکل بزرگتر برای دستگاه بوجود آمد بدون اینکه اتصالی در دستگاه صورت بگیره بعد از قطع کلید برق پشت دستگاه دیگه روشن نشد.با بررسی مدار مشخص شد دیود تامین vsb به شت داغ میکنه و با بررسی مدار و راهنمایی دوستان در تاپیک های مشابه متوجه شورت شدن دیود ZD4 شدم.نوشته روی دیود پاک شده بود و با توجه به راهنمایی دوستان از دیود 5.1 استفاده کردم.
پاور استارت شد ولی خروجی ها کلا افت کرده به نحوی که خروجی 12 ولت روی 5 ولت هست و خروجی 5 ولتی کلا نداریم و صفحه تستر پاور هم روشنه ولی کلا فقط بکلایت داره و عددی نمایش داده نمیشه.به نظر دوستان مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام من یه پاور ۵۸۰ گرین دارم مقاومت r37 گم کردم بی زحمت یه نگا میندازی ببینی مقدارش چیه

بالا