آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با تعمیر هیتر گرداک مدل 952

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام ودرود...وخلاصه عاقبت هیتر بنده که هرارتش کنترل نمیشد وتانهایت حرارت بالا میرفت کم نمیشدو.....یکروز تصمیم گرفتم یه نو تهیه کنم قید تعمیرشو زدم گذاشتم تا حرارت هرچی دلش میخواد بالا بره تا ببینم تاکجا میخواد بره...نازل هیتر کاملا سرخ شد چند دقیه به حال خودش گذاشتم ....دیدم نمایشگر داره میزان حرارت رو از حدود500درجه کم کم روبه پایین نشون میده منم نگاش میکردم تا رسید به 400 ولوم حرارت راکاملا بستم باتعجب دیدم حرارت کم شد ولوم کاملا داره حرارت را کم وزیاد میکنه وکاملا سالم شده...شرمنده ک طولانی شد گفتم شاید برای عزیزانی ک راهنمایی کردن جالب باشه بدونن اخرش چی شد..."gutenmorgen":102:

سلام

ناامیدی پسندیده نیست هرچند در مورد خاصی منتهی به مقصود شود
بویژه که قطعا ایراد گذشته به قوت خود باقی است و مجددا ظاهر میشود
اینبار ناامید نشوید و تا حصول مقصود مطرح و پیگیری فرمایید با روش اصولی و منطقی رفع میشود
و به اطلاعات و تجربیات شما هم اضافه میگردد و پسندیده هم هست

سپاس

آخرین ویرایش:

iman_hamid44

کاربر
2010-10-24
7
6
سلام من یک هیتر GAOYUE 700 دارم هیتر از کار افتاده المنت هم تعویض کردم حتی کامل هم تعویض کردم نشد مشکل از بردش هست لطفا راهنمایی کنید یا نقشه بزارید ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

SABOOR10

کاربر
2010-06-30
3
1
سلام
خسته نباشید
هیتر مدل کرداک 952A هستش
هیتر من مشکل خاصی نداره فقط یه 3 روزه یه دفعه دم هوای هیتر من زاد تر شده دم هوا رو میبندم ولی بازم داره باد میزنه ولی زیاد که میکنم بازم زیاد تر میشود .
نمیدونم چیشده ولی اول اینطوری نبود هوارو که میبستم خیلی کم هواد باد میزد ولی الان زیاد تر شده و میترسم قطعات روی بورد را بپرونه .
ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم آیا امکان داره واسه ولوم باشه یا نه
با تشکر ممنونم اگر زودتر جواب بدید

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام
خسته نباشید
هیتر مدل کرداک 952A هستش
هیتر من مشکل خاصی نداره فقط یه 3 روزه یه دفعه دم هوای هیتر من زاد تر شده دم هوا رو میبندم ولی بازم داره باد میزنه ولی زیاد که میکنم بازم زیاد تر میشود .
نمیدونم چیشده ولی اول اینطوری نبود هوارو که میبستم خیلی کم هواد باد میزد ولی الان زیاد تر شده و میترسم قطعات روی بورد را بپرونه .
ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم آیا امکان داره واسه ولوم باشه یا نه
با تشکر ممنونم اگر زودتر جواب بدید

سلام

باید هر موضوع را در تاپیک جداگانه ای مطرح کنید که مشکل چند دستگاه مخلوط نشه
ممکنه لرزش پمپ موجب چرخیدن پتانسیومتر میشه لذا بررسی کن اگه این نبود در تاپیک مستقلی مطرح کن

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام من یک هیتر GAOYUE 700 دارم هیتر از کار افتاده المنت هم تعویض کردم حتی کامل هم تعویض کردم نشد مشکل از بردش هست لطفا راهنمایی کنید یا نقشه بزارید ممنون میشم

سلام

لطفا در تاپیک مستقلی طرح کنید

سپاس

drmohsen007

کاربر vip
کاربر
2010-08-17
206
217
سلام
منم یه هیتر گرداک 925 دیجیتال دارم که همش المنت میسوزه یهنی به محض اینکه المنت رو میذارم میسوزه
مشکل چیه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام
منم یه هیتر گرداک 925 دیجیتال دارم که همش المنت میسوزه یهنی به محض اینکه المنت رو میذارم میسوزه
مشکل چیه

درود

اگر المنت اصلی را دراختیار داری تصویر المنت اصلی و جایگزین را ارسال کن؟
حداکثر ولتاژ اعمالی به المنت چند ولته ؟
آیا کنترل حرارت المنت سالمه ؟ یعنی آیا میتونی حرارت المنت را کنترل کنی ؟

سپاس

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
سلام.منم گرداک۹۵۲دارم.وقتی به برق میزدم مستقیم پمپش کار میکرد که با تعویض ترایاک bt134این مشکل برطرف شد.مشکل بعدیم اینه که در حالت عادی با روشن کردن هیتر فیوز میسوزه.حتی امپر دستگاه رو که گرفتم تا مازیمم ۱۰امپر هم میره.فیوز ۱۰امپر گذاشتم و المنت هیترم سوخت.بنظرتون ایراد از کدوم قطعه میتونه باشه؟

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام.منم گرداک۹۵۲دارم.وقتی به برق میزدم مستقیم پمپش کار میکرد که با تعویض ترایاک bt134این مشکل برطرف شد.مشکل بعدیم اینه که در حالت عادی با روشن کردن هیتر فیوز میسوزه.حتی امپر دستگاه رو که گرفتم تا مازیمم ۱۰امپر هم میره.فیوز ۱۰امپر گذاشتم و المنت هیترم سوخت.بنظرتون ایراد از کدوم قطعه میتونه باشه؟

درود
پیش بینی های طراح برای اینگونه حوادثه که از افزایش خسارت جلوگیری کنه
ولی شما محاسبات اونو زائد دونستی و بدترین کار ممکن را کردی و فیوز دلخواه جایگزین کردی

احتمالا ترایاک هیتر سوخته
ولی برای عیب یابی و کشف دقیق قطعه معیوب میتونی از مراحلی که تقدیم کردم استفاده کنی و قطعات را داخل مدار و بدون لحیمکاری تست کنی که قطعه معیوب را بدون تعویض شانسی ، پیدا کنی.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768

درود
پیش بینی های طراح برای اینگونه حوادثه که از افزایش خسارت جلوگیری کنه
ولی شما محاسبات اونو زائد دونستی و بدترین کار ممکن را کردی و فیوز دلخواه جایگزین کردی

احتمالا ترایاک هیتر سوخته
ولی برای عیب یابی و کشف دقیق قطعه معیوب میتونی از مراحلی که تقدیم کردم استفاده کنی و قطعات را داخل مدار و بدون لحیمکاری تست کنی که قطعه معیوب را بدون تعویض شانسی ، پیدا کنی.
اگه موفق نشدی در تاپیک مجزایی مطرح کن و همین جا مطلعم کن .

سپاس

بالا