آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل با برد چای ساز سه دکمه

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام
یک برد چای ساز با مشکل روشن نشدن دریافت کردم با تعویض خازن و دو عدد دیود زنر برد روشن شد فقط یک مشکل دارم به ترایاک دستور وصل را نمیدهم ترتزیستور های را چک کردم مشکلی نداشت ممنون میشوم راهنمای فرماید

DanialARD

کاربر
2020-05-21
2
2
21
سلام
یک برد چای ساز با مشکل روشن نشدن دریافت کردم با تعویض خازن و دو عدد دیود زنر برد روشن شد فقط یک مشکل دارم به ترایاک دستور وصل را نمیدهم ترتزیستور های را چک کردم مشکلی نداشت ممنون میشوم راهنمای فرماید
سلام وقت بخیر
معمولا بخاطر سوختن مقاومت گیت ترایاک این حالت رخ میده یا سنسور مشکل داره، البته پس از دادن برنامه باید 1الی2 دقیقه صبر کنید تا خروجی وصل بشه، تجربه شما در تعمیرش چی بوده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
40
42
مشهد
۴ دقیقه بعد؟؟ اصلا نداریم همچین چیزی یجای کار داره میلنگه... من دستگاه سالم تست کردم بلافاصله بعد از تنظیم دما المنت شروع ب گرم کردن میکنه. ترانزیستور اس ام دی تحریک پایه ترایاک رو تعویض کنید درست میشه

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام من این مشکل را در آپارت که یک همکار عزیز قرار دادبود فهمیدم شاید مدل ها با هم فرق دارد

• Like

DanialARD

کاربر
2020-05-21
2
2
21
۴ دقیقه بعد؟؟ اصلا نداریم همچین چیزی یجای کار داره میلنگه... من دستگاه سالم تست کردم بلافاصله بعد از تنظیم دما المنت شروع ب گرم کردن میکنه. ترانزیستور اس ام دی تحریک پایه ترایاک رو تعویض کنید درست میشه
بله طبیعیه، معمولا ۱الی چنددقیقه با تاخیر المنت رو بصورت قطع‌وصل روشن میکنه

• Like
بالا