آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بالا رفتن دمای هیتر در حد سرخ شدن المنت. مدل Yaxun 701B

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
starstarstarstarstar
کاربران VIP محدود
kaywanana آواتار ها
kaywanana هم اکنون آنلاین است.
پسندیده شده
0
مورد پسند شما
0
میزان امتیاز
290
گروه تعمیرکاران تخصصی ترین مرجع الکترونیک در ایران
Array

درود
استاد هیترم وقتی کلید روشن میزنم گرما تا 150میره و دیگر بیشتر گرم نمیشه خواهشا راهنمایی بفرمایید مشکل از کجا میتونه باشه
سپاسگذارم
سلام.خازن سرامیکی رو تعویض کنید،مشکل حل میشود

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود

اگه بدقت مطالعه کنی بدرستی خطاب کردم و مخاطبم ایشان بوده که اطلاعات خود را در پست ۱۱۰ هم بدرستی اعلام فرمودند و من در پاسخم ، عرایض تکمیلی را خطاب به ایشان و جهت استفاده متقاضی و علاقمندان محترم نیز تقدیم کردم.

در پاسخی که تذکر فرمودید اشتباها خطاب کردم میبینید ضمن تایید نظر ایشان گفتم همانطور که فرمودید با دیود یکسوساز سری کنید .
یعنی شما این راهکار را اعلام فرمودید که در پست ۱۱۰ بدرستی اعلام فرمودند پس اشتباهی اتفاق نیافتاده بلکه بی توجهی به مطالب موجب سوء برداشت شما شده.

سپاس
خیر منظورم نقل قولی است که در پست ۱۱۳ انجام دادید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام وقت بخیر. مشکل بنده اینه که ولوم (پتانسیومتر) هیتر با چرخوندن هیچ عکس العملی نشون نمیده. با وجود این روی کمترین حالت دما هست و ولوم باد روی ماکزیموم حد خودش هست (البته ولوم باد کم و زیاد میشه و هیچ مشکلی نداره). در ضمن در پست قبل عرض کردم سنسور دما با تستی که انجام دادم سالم هست. سپاس.
باسلام
دوست عزیز المنتی که خریدی چند ولته؟ احتمالا ولتاژ المنت پایین هست و همخونی نداره با دستگاه
شما المنت را خارج کن ولوم حرارت را بزار حداکثر هرچنددربعضی مدلها با تغیر ولوم حرارت جریان المنت کم وزیاد میشه . سنسور را بزار باشه اگه سنسور درمدار نباشه ارور میده و با ولتمتر دوسر خروجی المنت رابگیر ببین چند ولته ۲۴.۱۲.و..... بعد متناسب با همون ولتاژ المنت تهیه کن
موفق باشی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
خیر منظورم نقل قولی است که در پست ۱۱۳ انجام دادید.

درود

در پست ۱۱۳ هم بدرستی شما را مخاطب قرار دادم.
چون بدون اعلام مشخصات المنت ، نظر افرادی را ملاک ارزیابی دانستید مبنی بر اینکه عده‌ای با نارضایتی ادعای مشابهی مطرح کردن.

و من پاسخ دادم رای و نظر مثبت کلیه افراد کره زمین هم نمیتونه ملاک صحت نظر آنان باشه و فقط احتمال صحت آن را تقویت میکنه.
لذا باید ایراد مورد اشاره ، ارزیابی و بررسی بشه و رای و نظر دیگران اهمیت چندانی نداره خصوصا نظر افراد مبتدی.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با درود خدمت دوستان و استاد غزال گرامی
مدتها بود که بابت سری کردن هویه با لامپ رشته ای و یا استفاده از دیمر مشکل هویه و سوختن نوک آن برای من برطرف شده بود
اخیرا عمرش تموم شد و هویه سوخت
المنت را تعویض کردم باز هم سوخت المنت دیگه ای تهیه کردم ولی دلم را زد و دیگه استفاده نکردم
همان المنت های 220 ولتی سوخته قدیمی را باز کردم و خودم المنت مستقلی پیچیدم
المنت های سشوار و هیتر برقی 1000 یا 2000 واتی
المنت را برای ولتاژ 12 الی 16 آماده کردم
13 و 14 ولت برای کارهای تعمیرات مناسبه اهم المنت هم باید محدوده 8 الی 10 اهم باشه
حول همان شاکله قدیمی هویه پیچیدم بسیار رضایت بخش شده ولتاژ و حرارت را براحتی توسط منبع تغذیه خودم کنترل میکنم

در صورت تمایل شما هم میتونید تست کنید و دیگه هرگز هیچ هزینه ای برای هویه پرداخت نکنید مگر اینکه برای خرید نوک هویه باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با درود خدمت دوستان و استاد غزال گرامی
مدتها بود که بابت سری کردن هویه با لامپ رشته ای و یا استفاده از دیمر مشکل هویه و سوختن نوک آن برای من برطرف شده بود
اخیرا عمرش تموم شد و هویه سوخت
المنت را تعویض کردم باز هم سوخت المنت دیگه ای تهیه کردم ولی دلم را زد و دیگه استفاده نکردم
همان المنت های 220 ولتی سوخته قدیمی را باز کردم و خودم المنت مستقلی پیچیدم
المنت های سشوار و هیتر برقی 1000 یا 2000 واتی
المنت را برای ولتاژ 12 الی 16 آماده کردم
13 و 14 ولت برای کارهای تعمیرات مناسبه اهم المنت هم باید محدوده 8 الی 10 اهم باشه
حول همان شاکله قدیمی هویه پیچیدم بسیار رضایت بخش شده ولتاژ و حرارت را براحتی توسط منبع تغذیه خودم کنترل میکنم

در صورت تمایل شما هم میتونید تست کنید و دیگه هرگز هیچ هزینه ای برای هویه پرداخت نکنید مگر اینکه برای خرید نوک هویه باشه
‌درود

این شیوه یعنی المنت ولتاژ پایین عالیه و احتمال صدمه به مدارات به صفر میرسه و برق‌گرفتگی هم محال میشه.

بشرطی که منبع تغذیه قادر به تامین جریان المنت باشه.

چون المنت ۱۲ ولتی ۶۰ وات به جریان ۵ آمپر نیاز داره
مگر از ولتاژ متناوب ترانس استفاده کنید که منطقی تر هست.
چنین هویه‌ای بسادگی نمیسوزه.
بنابرین بهتره از ولتاژ متناوب ترانس مستقیما استفاده کنی.
و حتی‌المقدور بخشی از المنتی که قبلا داغ شده استفاده نکنید ، چون سر و ته المنت یعنی محل اتصال به ولتاژ بخوبی متصل نمیشه و چاره‌ای نداره و مدام قطع میشه.
ضمنا سر و ته المنت را دولا یا چندلا کنید که محل اتصال مقاومت ناچیزی داشته باشه و هرگز قطع نشه.
لذا اگر المنت متری پیدا نکردید المنت نو تهیه و بخشی از آنرا استفاده کنید.

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
‌درود

این شیوه یعنی المنت ولتاژ پایین عالیه و احتمال صدمه به مدارات به صفر میرسه و برق‌گرفتگی هم محال میشه.

بشرطی که منبع تغذیه قادر به تامین جریان المنت باشه.

چون المنت ۱۲ ولتی ۶۰ وات به جریان ۶ آمپر نیاز داره
مگر از ولتاژ متناوب ترانس استفاده کنید که منطقی تر هست.
چنین هویه‌ای بسادگی نمیسوزه.
بنابرین بهتره از ولتاژ متناوب ترانس مستقیما استفاده کنی.

سپاس
درود متقابل خدمت استاد عزیز

کاملا صحیح میباشد و اتفاقا بنده هم یک ترانس برای اینکار اختصاص داده ام
دو هویه ۴۰ وات را برای این منظور درست کردم
اگر اهم المنت کمتر از 7 اهم بشود آمپر قابل توجهی میخواد
هویه ای که بنده درست کردم یکی 8 و دیگری 10 اهم هستند بطوری که 30 واتی بخوبی کار را راه اندازی میکنه و در واقع حرارتی بیشتر از این مقدار حرارت اضافی تولید میکنه و باعث آسیب نوک هویه میشه همانطور که ناچاریم توان هویه های 40 و 60 واتی را هم توسط دیمر کاهش بدیم
برای المنتی که بابت هویه استفاده کردم هر نوع پاوری که بتونه روی 12 ولت 2 و 2.5 آمپر را هم جوابگو باشه مناسبه ضمن اینکه اگر حرارت بالاتری نیاز داشته باشیم کافیه ولتاژ را مقداری افزایش بدیم

با تشکر

بالا