آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل آهسته شارژ شدن و شناخته نشدن توسط کامپیوتر تبلت لنوو A7600-H

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
با سلام
تبلت ذکر شده برای تعمیر و تعویض سوکت شارژ پیش اومد و من اشتباهی یک سوکت شارژ که برعکس سوکت شارژ خودش بوده (جای مثبت و منفی عوض شده) برای این مادربرد عوض کردم و مشکل از اینجا شروع شد. آی سی شارژ شروع کرد به داغ شدن و منم یکی سفارش دادم و عوض کردم آی سی شارژ رو بازم همون آش و همون کاسه بود. تا فهمیدم مشکل از سوکت شارژ هست.
الان که سوکت شارژ درست رو جا گذاری کردم و آی سی شارژم دوباره(سه باره) عوض کردم همه چیز اوکی هستم اما دوتا مشکل عمده داره این تبلت اولیش اینکه نهایتا ۵۰۰ میلی آمپر میکشه و شارژ میشه و بدتر از اون دیگه با کامپیوتر دیتکت نمیشه و کامپیوتر اصلا نمیفهمه چیزی بهش وصل شده(توی هیچ حالتی) حتی بیق بیق هم نمیکنه ویندوز.
آی سی شارژ مدل BQ24196 هست که هم شماتیک اونو هم شماتیک برد رو میذارم خدمتتون.

پیوست‌ها

• 615.7 کیلوبایت بازدیدها: 38
  • 451.4 کیلوبایت بازدیدها: 37
  • 253.6 کیلوبایت بازدیدها: 37
  • 200.7 کیلوبایت بازدیدها: 39
آخرین ویرایش:

Hm.saied

کاربر vip
کاربر
2018-06-19
2
3
دو تا از پایه‌های سوکت که بین مثبت و منفی هست مربوط به دیتا هست. باید مسیر دیتای این دو پایه را از سوکت بررسی کنی و ببنی کجا قطع شده... مسیر دیتا قطعه برای همین سرعت شارژ هم پایینه

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
دو تا از پایه‌های سوکت که بین مثبت و منفی هست مربوط به دیتا هست. باید مسیر دیتای این دو پایه را از سوکت بررسی کنی و ببنی کجا قطع شده... مسیر دیتا قطعه برای همین سرعت شارژ هم پایینه
داخل شماتیک هم مشاهده کنید میبینید که اون دوتا پین D+ و D- یه راست رفته توی سی پی یو و هیچی نیست که سوخته باشه. البته یدونه محافظ سر راهش هست که سالمه سالم هست

mehdi_amiri9

کاربر
2023-02-11
4
1
واقعا کسی نیست نظری داشته باشه؟
فقط تعویض cpu
البته جسارت نباشه، این چه وضع تعویض کانکتوره
خیلی کثیف و شلخته
من نطرم اینه که یک بار دیگه کار رو به صورت صفر و اساسی ولی شکیل انجام بده، حل میشه

آخرین ویرایش:

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
فقط تعویض cpu
البته جسارت نباشه، این چه وضع تعویض کانکتوره
خیلی کثیف و شلخته
من نطرم اینه که یک بار دیگه کار رو به صورت صفر و اساسی ولی شکیل انجام بده، حل میشه
همه چیز درسته ها مثل ساعتم داره کار میکنه تبلت
فقط همین دوتا مشکل هست.
میشه انقدر درست کار کنه تبلت اما سی پی یوش اشکال داشته باشه؟
و اینکه آیا نباید ولتاژی روی D+ و D- داشته باشم؟

Mamalraider

کاربر vip
کاربر
2020-02-29
68
54
درایورهای تب لت رو رو ویندوز نصب کن تست کن فکرکنم شناسایی بشهusb debugingهم فعال کن
همه این کارارو کردم و بازم نشده.
اصلا همین سرعت کم شارژ شدن (۰.۵ آمپر) نشون دهنده ایراد هست فکر میکنم و ربطی به درایور نداره

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272
با سلام متاسفانه در دیوایسهایی که cpu mtk هست پایه دیتا مستقیم به cpu وصل هست و باید تعویض بشه
یه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,327
سلام
به نظر می‌رسد دو موضوع را می‌بایست پیگیری بفرمایید:
۱- در بحث دیتا هرچند خودتون یه اشاره‌ای کردید؛ با این حال تاکیدا عرض میشه؛ طبق شماتیکی که در بالا ارایه دادید؛ در مسیر دیتای USB تا MT8382 یه فیلتر ESD به لوکیشن L1000 و پارت نامبر ICMEF112P350MFR قرار داره که احتمال آسیب دیدن دیودهای ESD داخلی‌ش زیاد هست. لذا ابتدا می‌بایست از سلامت این قطعه اطمینان کامل پیدا ‌کنید.

صفحه ۱۰ شماتیک:

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۵-۰۱۴۱۱۸.jpg

تصویر صفحه ۴ دیتاشیت ICMEF112P350MFR :

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۵-۰۲۴۴۱۷.jpg

دیتاشیت ICMEF112P350MFR ضمیمه شد.

۲- اما ایراد دوم که در بحث شارژ باطری مطرح فرمودید؛ به نظر میرسه به I2C و کنترل شارژ برمیگرده.

در تیتر صفحه اول دیتاشیت BQ24196 به صراحت به این موضوع اشاره کرده:

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۵-۰۲۱۵۰۹.jpg

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۵-۰۲۱۶۲۷.jpg

در صفحه ۵ شماتیک نیز به وظایف I2C1 اشاره شده:

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۱۵-۰۲۲۹۵۹.jpg

لذا تصور میشه عدم شارژ با حداکثر آمپر، به نبود کنترل از سمت TM8382 برگرده. (پین‌های AD8 و AE7 این آیسی)

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا