آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکلی جالب در تلفن

maryam_teh0

کاربر
2012-03-16
144
513
سلام.من یه تلفن تکنوتل دارم که زیر دست خودم استفاده میکنم.امروز صبح که مغازرو باز کردم دیدم گوشی و دهنی این تلفن کار نمیکنه.با تستر که امتحان کردم دیدم جای گوشی و دهنی خود به خودعوض شده.سیم گوشی رو چک کردم درست بود(سوکت ها درست بود)خلاصه همون تصمیم گرفتم جای سیم دهنی گوشی رو عوض کردم تا درست شد.شما هم به این مشکل بر خوردید تا حالا؟به نظرتون ایراد از کجا بوده؟

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
شما لطف کنید مدل این تلفن تکنوتل را بیان کنید تا ما ببینیم همچنین معجزه ای میتواند رخ بدهد چون میکروفون تکنوتل خازنی است ونمیتواند بجای کپسول گوشی عمل کند

maryam_teh0

کاربر
2012-03-16
144
513
فکر کنم 5055 هستش.نه منظورم این نبود که از دهنی صدای بوق میاد،منظورم این بود که جای گوشی دهنی عوض شده و من از اونجایی فهمیدم که دیدم از کپسول گوشی صدا میره و کپسول گوشی به جای دهنی داره کار میکنه

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
فکر کنم 5055 هستش.نه منظورم این نبود که از دهنی صدای بوق میاد،منظورم این بود که جای گوشی دهنی عوض شده و من از اونجایی فهمیدم که دیدم از کپسول گوشی صدا میره و کپسول گوشی به جای دهنی داره کار میکنه
سلام من تا حالا چند سری به این مشکل برخوردم این مشکل فقط در حالت پل به وجود میاد برای رفع آن باید از حالت پل خارجش کنید.......
......موفق باشید:32000000:

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام من تا حالا چند سری به این مشکل برخوردم این مشکل فقط در حالت پل به وجود میاد برای رفع آن باید از حالت پل خارجش کنید.......
......موفق باشید:32000000:

سلام
فکر کنم منظور دوستمان از حالت پل منظور حالت شماره گیری تن و پالس می باشد

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام خدمت همکار گرامی اگر میشود در مورد این اصطلاح که بکار بردید بیشتر توضیح دهید چون من ودوستانی که سابقه زیاد در امر تعمیر تلفن دارندبه این مورد برخورد نکردیم که جای سیم های گوشی ودهنی را تعویض کنیم معمولا خرابی مقاومت 100 کیلو ویا نشتی زنر باعث بروز این عیوب میشود ایا فکر نمیکنید رفع این عیب با این روش ابتکار شخصی خودتان است اخر نمیشود تلفنی برای مشتری کا ر کند وبدون دستکاری کسی نیاز به جابجای سیم داشته باشد موفق باشید
حالت پل= با دو روش از بین میرود برعکس کردن سیم های خط و تعویض پل دیود مدار این عیب به علت نشتی دیود رخ میدهد

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
با سلام خدمت همکار گرامی اگر میشود در مورد این اصطلاح که بکار بردید بیشتر توضیح دهید چون من ودوستانی که سابقه زیاد در امر تعمیر تلفن دارندبه این مورد برخورد نکردیم که جای سیم های گوشی ودهنی را تعویض کنیم معمولا خرابی مقاومت 100 کیلو ویا نشتی زنر باعث بروز این عیوب میشود ایا فکر نمیکنید رفع این عیب با این روش ابتکار شخصی خودتان است اخر نمیشود تلفنی برای مشتری کا ر کند وبدون دستکاری کسی نیاز به جابجای سیم داشته باشد موفق باشید
سلام آقای خلیلی عزیز
من عرض نکردم جای سیم های گوشی ودهنی را تعویض کنیم
سیم های خط را برعکس کنید یا اگه وقت کافی داشتید نشتی دیود را بگیرید چون خودم فرصت کافی برای تعویض دیود ها را ندارم و مشتری ها هم اصرار دارن تلفنی راهنمایی کنم تا مشکل حل بشه از این روش استفاده میکنم بار اول نیست که جواب میده روی چند مدل تست کردم......خیال نمیکنم این اصطلاح تازه باشه شاید بین ما رواج داره.................................موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
سلام آقای خلیلی عزیز
من عرض نکردم جای سیم های گوشی ودهنی را تعویض کنیم سیم های خط را برعکس کنید یا اگه وقت کافی داشتید نشتی دیود را بگیرید چون خودم فرصت کافی برای تعویض دیود ها را ندارم و مشتری ها هم اصرار دارن تلفنی راهنمایی کنم تا مشکل حل بشه از این روش استفاده میکنم بار اول نیست که جواب میده روی چند مدل تست کردم......خیال نمیکنم این اصطلاح تازه باشه شاید بین ما رواج داره.................................موفق باشید
{فکر کنم 5055 هستش.نه منظورم این نبود که از دهنی صدای بوق میاد،منظورم این بود که جای گوشی دهنی عوض شده و من از اونجایی فهمیدم که دیدم از کپسول گوشی صدا میره و کپسول گوشی به جای دهنی داره کار میکنه}
{سلام من تا حالا چند سری به این مشکل برخوردم این مشکل فقط در حالت پل به وجود میاد برای رفع آن باید از حالت پل خارجش کنید.......
......موفق باشی}
این جوابیه شما به موضوع تغییر سیم وحالت پل خواندن موضوع است مشکلی جالب در تلفن

سلام.من یه تلفن تکنوتل دارم که زیر دست خودم استفاده میکنم.امروز صبح که مغازرو باز کردم دیدم گوشی و دهنی این تلفن کار نمیکنه.با تستر که امتحان کردم دیدم جای گوشی و دهنی خود به خودعوض شده.سیم گوشی رو چک کردم درست بود(سوکت ها درست بود)خلاصه همون تصمیم گرفتم جای سیم دهنی گوشی رو عوض کردم تا درست شد.شما هم به این مشکل بر خوردید تا حالا؟به نظرتون ایراد از کجا بوده؟
با سلام خدمت همکار گرامی من از پاسخ شما به اون همکار گرامی که ایراد ش را حالت پل ذکر کردید واین دو قضیه را به هم ربط دادید حالت خرابی یک یا دو دیود پل با مع ک و س کردن سیم خط درست میشود وبهتر است دوستان در اینگونه موارد دیود های پل را تعویض کنند موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا