آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

متاسفانه بخش لپ تاپ کمکی نکرد اگر بخش رومیزی کمک بکنید ممنون میشم به دو لینک زیر توجه بفرمایید!

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام همون اون فایلی که از اون سایت گرفتی مطمعن تره چون من این یکی رو با سرچ گوگل از سایت های متفرقه دیشب پیداکردم که مثل اینجاواین سایت نبود ببینم نظرکاربرانی که دانلود واستفاده کردن درموردش چیه یعنی به هیچ وجه تست شده نیست واسه خودت حداقل سایتش پشتیبان داره اگرخدانکرده مشکلی داشت.
فقط فایل اون که داده بهت تحت ویندوز نیست فایل بایوس پروگرام کردنی باپروگرامره که شکرخدا داری.

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام مجدد خدمت شما برادر عزیز و گرامی اولین مشکلم این بود که یک خازن smd سرامیکی قهوه ای رنگ ریز با شماره قطعه EC9800 از روی برد کنده شده ، دوستان گفتند که یک نمونه مثل خازن کناری اون جایگزین EC9800 کن و مشکلی نیست از طرفی چون من یک برد دقیقا مشابه اون دارم
و نظر شما هم میخواستم بدونم آیا اوکی هستش؟ مدل مادر بورد : MBX-267 MAINBOARD sony vaio SVE1713A1EB و عکس هم میزارم
در ضمن همین مادربورد رو از پنتیوم 2020M به CORE I5 3230 ارتقا دادم که بعد از هر 40 دقیقه از توی ویندوز یهویی خاموش میشد رفتم بایوس رو نگاه کردم دیدم که جلوی گزینه ME نوشته ناشناخته عکس اون هم میزارم در ضمن در مورد باطری فرمودین که من حقیقتش اون روز که پردازنده رو ارتفا دادم دقیقا یادم نمیاد باطری مین بورد رو جامپر زده بودم یا نه! یعنی فقط بخاطر درنیاوردن باطری، بایوس همچین ارروری میده؟! یعنی ME رو نمیشناسه؟ تحقیقاتی در سایت پرشین ریپیر آقای حامد سبحان انجام دادم که نوشته بود اگر سیستم سر ساعت مشخصی یهویی خاموش میشه باید یه کپی سالم از بایوس همون مادربورد بگیری بعد بیاریش توی برنامه INTEL INJECTOR و فایل ME بایوس رو آپدیت کنید و خروجی بگیرید و حالا اون
بایوس اصلاح شده رو با پروگرامر رایت کنی روی بایوس قبلی اینم موردی بود که من خوندم و اینکه آیا کسی آخرین آپدیت رسمی منظورم تحت ویندوز
رو داره احیانا؟ داشتم تحقیق میکردم توی سایتهای خارجی یکی گفته بود سونی وایو پردازنده رو روی بایوس به نوعی قفل میکنه و اجازه ارتقا نمیده نمیدونم این یک احتمال است یا ؟ گفته بودین که مادربور ها رو چک کنید قابل ارتقا هستند یا خیر الان عکس و مدل هر دو مادربورد رو خدمت شما میزارم که ببینید من که نتونستم CPU SUPPORT LIST واسشون پیدا کنم چون دسترسی به داکیومنت این دو تا خیلی سخته یا اینکه من نتونستم پیدا کنم خداییش خیلی هم گشتم ...

BIOS VERSION --> R0170D6
BIOS --> ME VERSION Unknow
BIOS --> ME VERSION 8.10.1248

مادربورد دومی که دنبال بایوسش هستم مدلش این هستش MBX-239 MAINBOARD sony vaio PCG-71614m(vpccb3s1e)
عکس هم از پشت مادربورد و روی اون هم میگذارم ، یک فایل قدیمی از این MBX-239 تقریبا همه جا موجود است دنبال بایوس جدیدتر از این هستم که آپدیت میکرو کد CPU MICRO CODE پردازنده های جدید هم تو او فایل باشه متاسفانه همه فایلها فکر کنم مربوط به اولین نسخه نشر بایوس هستش و آخرین آپدیت سونی فکر نکنم گیرم بیات مگر اینکه کسی در سیستمی از قبل آرشیو کرده باشه
در ضمن آیا میشه تو ایران این کابل رو ساخت؟ کلگی این پورت 30 پین دیباگ کانکتور و دیتاشیت اون پیدا میشه ! که 8 پایه از اون برای زیف پروگرامر
CH341B بگیرم چون به قول خودتون مادربورد های سونی خوش تعمیر و خوش ساخت هستند خوب وقتی همچین پورت خفنی گذاشتن چرا دمونتاژ کنم؟ آیا کمکی و راهنمایی در رابطه با این ساخت کابل میتونید به من کنید خیلی دنبالش هستم این کابل رو برای همین مادر بورد MBX-239 لازم دارم

حالا باز نظر شما برادر گرامی در مورد موارد ی که خدمت شما گفتم چی
هستش ؟
با تشکر ویژه از شما .....
خواهش میکنم
در مورد خازن کنده شده اگه خازن هم رنگ و اندازه باشه مشکلی پیش نمیاد و درسته
کارهایی که میگم رو به ترتیب انجام بدید و فعلا از توی فکر بایاس و ساخت کابل بیایید بیرون

شما cpu رو عوض کردید ایا ویندوز رو عوض کردید یا نه؟
ایا لپ تاپ داخل صفحه ستاپ هم خاموش میشه؟
با ویندوز لایو یکبار تست کنید

این سی پی یو نسبت به قبلی وات بیشتری مصرف میکنه ایا از همون شارژر دارید استفاده میکنید؟
از برچسب شارژر عکس بزارید

ایا باطری لپ تاپ سالم هست؟

نرم افزار speed fan را دانلود و نصب کنید و اطلاعات مربوط به دما را گزارش بدید

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
خواهش میکنم
کارهایی که میگم رو به ترتیب انجام بدید و فعلا از توی فکر بایاس و ساخت کابل بیایید بیرون

این سی پی یو نسبت به قبلی وات بیشتری مصرف میکنه ایا از همون شارژر دارید استفاده میکنید؟

ببخشید من این عکس بایوس رو برای شما یادم رفت بفرستم قبل و بعد از ارتقاء MBX-267

پیوست‌ها

• 497.9 کیلوبایت بازدیدها: 16
  • 168.9 کیلوبایت بازدیدها: 15
  • 126.6 کیلوبایت بازدیدها: 15
  • 158.6 کیلوبایت بازدیدها: 11

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
خواهش میکنم

با سلام مجدد
خیر همون ویندوز 10 پرو 64 بیتی که عالی کار میکرد
خاموشی فقط روی تایم کار میکنه سر هر 40 دقیقه خاموش میشه به سکشن ها و الان توی چه بخشی هستید کاری نداره!
والا چک کردم هر دو پردازنده 65 واتی هستند ولی باز من از یک شارژر اورجینال مربوط به لپ تاپ آی 5 مشابه قبلی استفاده کردم
بالای1.5 ساعت کار میده ولی همیشه پاور رو وصل میکنم
دما ی پردازنده در دسکتاپ روی 45 درجه و در بازی تحت فشار زیاد تا 59 درجه بیشتر نمیرود
مورد تابلو و مشهود بعد از ارتقا پردازنده پریدن ME یا نشناختن ME طبق عکسی که برای شما فرستادم هستش باقی مسائل چک کردم عادی هستش ولی با پردازنده خودش ME شماره کد روبروی آن بود در بایوس.
در عکس سوم مربوط به CPU-Z هستش اون قسمت LPCIO چرا خالیه چیزی تشخیص نداده؟
ورژن بایوس رو هم که زده خیلی قدیمی هستند متاسفانه آپدیتش رو نمیدونم کی داره چون میدونم که این بایوس آخرین آپدیت نیست تحت ویندوز در کسری از ثانیه همه میکرو کدها رو آپدیت میکنه و پردازنده های بیشتری رو ساپورت میکنه
مرسی
ممنون از شما

پیوست‌ها

• 372.8 کیلوبایت بازدیدها: 12
  • 830.9 کیلوبایت بازدیدها: 13
  • 744.3 کیلوبایت بازدیدها: 12
  • 168.9 کیلوبایت بازدیدها: 11
  • 497.9 کیلوبایت بازدیدها: 13

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
ببخشید من این عکس بایوس رو برای شما یادم رفت بفرستم قبل و بعد از ارتقاء MBX-267
پس طبق نظر شما میشه قطعه EC9707 رو بجای قطعه EC9800 مونتاژ کنم طبق عکسی که برای شما میفرستم ، اطلاعی از اینکه خازنها در این مسیر کارشون چی هست و به کدام قطعه ارتباط دارند ، ندارید؟ چون بردویو وشماتیک MBX-267 توی هیچ کجا ندیدم گفتم چون شما مدت 20 سال مادربورد زیر دستتون اومده یک سوالی بکنم
تشکر تشکر

پیوست‌ها

• 707.9 کیلوبایت بازدیدها: 13

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
سلام دوست عزیز
چرا دارید سخت میگیرید
اول خدمتتون بگم که توی ۲۰ خورده ای سال که تعمیرات لپ تاپ رو انجام میدم یکی از بهترین مین هایی که دیدم مربوط به همین سونی بوده اگه شماتیک رو نگاه کنی از مدار شارژ بگیر تا بقیه مدارات فوق العاده کار شده و خیلی خوش تعمیر بوده البته برای من

اولین قدم برای ارتقا سی پی باید چک کنید که ایا مادربورد این سی پی یو رو پشتیبانی میکند یا نه

دومین قدم بعد از ارتقا سی پی یو شما باید باتری سیموس رو برداشته و لپ تاپ را کلیر سیموس میکردید

سومین قدم آپدیت بایاس یا از طریق ویندوز یا از طریق بوت ، فایل بایاس رو هم براساس شماره برد یا براساس سریال دستگاه دریافت میکنید

بهترین و مطمئن ترین روش برای پروگرام بایاس برداشتن ای سی هست
حتی بدون هیتر با یه هویه و فلکس و سیم لحیم می توانید زیر ۱دقیقه ای سی ۸ پایه رو بردارید
بکاپ از ای سی پاک کردن ای سی و ریختن فایل جدید
بعد هم با تینر ۲۰ هزار شستشو و برقش میندازی

باور کنید پروگرام ای سی io اینقدر پیچیده نیست که شما برای این ای سی ۸ پایه دارید خودتون رو اذیت میکنید

باید فایل این مدل رو داشته باشم
از دوطرف مین عکس بزارید و مدل دقیق روی برد را بصورت کامل بنویسید تا نگاه کنم ببینم فایل سالم وتست شده این مدل رو دارم تا براتون بزارم
این اصلاحیه روی پروگرامر هم انجام دادم پایه 28 و پایه 9 به رگلاتور

پیوست‌ها

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
شما لپ تاپ رو کلیر سیموس کنید (باطری ۳ولت رو از روی مین جدا وپین های مربوط به مثبت و منفی را با پنس به مدت ۱۰ ثانیه اتصال دهید شارژر و باطری متصل نباشد)
به نظرم مشکل خاموش شدن ربطی به me نداره
باطری لپ تاپ سالم هست یا نه ؟
بعد از تعویض سی پی باید درایور های چیپست ها را مجدد نصب کنید
این سی پی یو حرارتش نسبت به قبلی بالاتره
نرم افزار booster driver رو از سافت ۹۸نسخه پرتابل دانلود و درایورها را مجدد تحت نت بروز رسانی کنید
لپ تاپ اگر در محیط ستاپ اول خاموش نشود مشکل از ویندوز و درایورهاست
هیت سینک مربوط به سی پی یو چرا تو عکس تاب خورده با دست تست کنید ببینید انتقال حرارت انجام میشه یا نه
لپ تاپ را بدون باطری روشن و مجدد تست بگیرید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
امروز دفتر نبودم تافایل این لپ تاپ رو چک کنم دارم یا نه
فردا هم خبر بایاس هم شماتیک رو میدم خدمتتون

ضمنا سی پی یو شما ۷۷وات هست و قبلی ۵۵وات
امکان داره شارژر توان کافی نداشته باشه
اکثر لپ تاپهای سونی با این سی پی یو شارژرشون ۴.۵ آمپر هست

آخرین ویرایش:

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
شما لپ تاپ رو کلیر سیموس کنید (باطری ۳ولت رو از روی مین جدا وپین های مربوط به مثبت و منفی را با پنس به مدت ۱۰ ثانیه اتصال دهید شارژر و باطری متصل نباشد)
به نظرم مشکل خاموش شدن ربطی به me نداره
باطری لپ تاپ سالم هست یا نه ؟
بعد از تعویض سی پی باید درایور های چیپست ها را مجدد نصب کنید
این سی پی یو حرارتش نسبت به قبلی بالاتره
نرم افزار booster driver رو از سافت ۹۸نسخه پرتابل دانلود و درایورها را مجدد تحت نت بروز رسانی کنید
لپ تاپ اگر در محیط ستاپ اول خاموش نشود مشکل از ویندوز و درایورهاست
هیت سینک مربوط به سی پی یو چرا تو عکس تاب خورده با دست تست کنید ببینید انتقال حرارت انجام میشه یا نه
لپ تاپ را بدون باطری روشن و مجدد تست بگیرید
باطری سالم هستش
من دوباره باطری سیموس رو با پنس جامپر میکنم بعد تمام مواردی که شما فرمودین رو از نو تست میکنم و گزارشش رو همینجا خدمتتون میزارم
با تشکر فراوان

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
امروز دفتر نبودم تافایل این لپ تاپ رو چک کنم دارم یا نه
فردا هم خبر بایاس هم شماتیک رو میدم خدمتتون

ضمنا سی پی یو شما ۷۷وات هست و قبلی ۵۵وات
امکان داره شارژر توان کافی نداشته باشه
اکثر لپ تاپهای سونی با این سی پی یو شارژرشون ۴.۵ آمپر هست
همه موارد رو دوباره تست میکنم اگر از باطری سیموس باشه و دیفالت نشده بوده پس الان باید بایوس ME رو بشناسه و مثل قبل ورژن رو در بایوس ببینم تست میکنم و اطلاع میدم

با تشکر ویژه

بالا