آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

كمك و راهنمايي در مورد ترانس جوش

signal1361

کاربر
2008-03-11
3
3
سلام خدمت تمامي دوستان و مديران و اساتيد بخش جوش ميخواستم در مورد نحوه سيم پيچي ترانس جوش بدونم يك ترانس جوش دوفاز دارم ترانس اولش سوخته بود من اون رو باز كردم و دوباره ان رو سيم پيچي كردم تنها مشكلم احنمالا در مورد ابتدا و انتهاي سيم ها شايد باشد حال كه ترانس رو به برق وصل ميكنم كنتور عمل ميكنه و برق رو قطع ميكنه در ضمن ترانس من دوفاز و حدودا 400 امپر ميباشد ميخواستم از تمامي عزيزان و اساتيد منو راهنمايي كنن پيشاپيش از همكاريتون ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khoolad

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام خدمت تمامي دوستان و مديران و اساتيد بخش جوش ميخواستم در مورد نحوه سيم پيچي ترانس جوش بدونم يك ترانس جوش دوفاز دارم ترانس اولش سوخته بود من اون رو باز كردم و دوباره ان رو سيم پيچي كردم تنها مشكلم احنمالا در مورد ابتدا و انتهاي سيم ها شايد باشد حال كه ترانس رو به برق وصل ميكنم كنتور عمل ميكنه و برق رو قطع ميكنه در ضمن ترانس من دوفاز و حدودا 400 امپر ميباشد ميخواستم از تمامي عزيزان و اساتيد منو راهنمايي كنن پيشاپيش از همكاريتون ممنونم
با سلام :
دوست عزيز با شرح مختصر ي كه داديد بقول خودتون در سر بندي سيم ها مشگل داريد و باز كردن وبررسي دقيق ان {با توجه به جهت دور زني سيم پيچ ها } كاري است كه خودتون بايد انجام دهيد حالا كي و چطور بدونه كه سر سيم ها را با چه رنگ و شماره و.... مشخص كرده ايد و چطوري ........
در صورت اطمينان از صحيح بودن سر بندي ها اين احتمال هست كه هنگام جاگذاري هسته سيم هاي دور پاييني با دور هاي بالايي صدمه ديده يا بهم شده اين را با اهم متر نسبت به بدنه تست كنيد تا از اين مورد هم اطمينان حاصل شود .
در صورت غير اينها حتما سيم هاي مصرفي لاك خوردگي داشته موجب اتصال كوتاه در لابلاي سيم پيچي شده است .
با تشكر .
موفق باشيد .

signal1361

کاربر
2008-03-11
3
3
مرررسی از این که پاسخ دادین بسیار ممنونم اما یه سوال چطور تک فاز درست کار میکنه برای 2 فاز کردن دستگاه چطوری سربندی کنم اگه لطف کنیین جواب بدبن ممنون میشم اگر هم براتون زحمتی نیست مقاله ای و یا سایتی (اطلاعات ) در این زمینه برام لینک بدین. مچکرم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام :
دوست عزيز همين كه تك فاز درست كار ميكنه دليلي بر اشتباه در سر بندي ترانس است كه با دوفاز مشگل داريد !!!براي دوفاز كردن اين ترانس شما بايد با توجه به جهت سيم پيچها در بازوي هاي هسته طوري سر بندي كنيد كه ضمن قرار گرفتن سري سيم پيچها = فولوي ايجاد شده در هسته نيز هم جهت و بهم ديگه اضافه بشه و اين موردي هست كه حتما بايد ترانس را از نزديك رويت و يررسي كرد اگر در صورت ابهام به يك متخصص مربوطه مراجعه كنيد تا از نزديك راهنمايي تان كنند .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
من نقشه یک دستگاه جوش 12ولت دی سی می خواهم
با سلام :
دوست عزيز شما ابتدا منبعي 12 ولتي باتوان حداقل 650 امپر ساعت را پيدا كنيد سپس دنبال طرح و نقشه باشيد :051::(
براي داشتن يك دستگاه جوش در حداقل توان با تقريبي 150 امپر در 50 ولت نياز به باتري كه بتواند اين توان براي مدت حتي كوتاهي را داشته باشد {حدود 750 امپر بدون در نظر گرفتن تلفاتي } نياز داريد لذا چنين امري ممكن نيست (من تا حالا نديده ام ) و اگر شنيديد كه همچين دستگاهي وجود دارد اون غيراز دستگاه جوش ميباشد و {اسپارك } نام دارد كه بر عكس جوش ميباشد (معمولا با جوش ميتوان شكاف هايي را در سطح اهني پر كرد اسپارك براي ايجاد شكاف {طبق طرح لازم } بكار ميرود .
در ضمن با فرض دسترسي به چنين منبعي مشكل كابل هاي تغذيه انرا چه ميكنيد ؟؟؟ شمشي از مس كه توان و تحمل امپراژ فوق را داشته باشد !!!!!!
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

YASER222

کاربر
2009-11-19
16
14
با سلام خدمت استاد گرامی استاد می خواستم ببینم اگه نقشه یک دستگاه جوش سویچینگ را دارید برای من بگذارید با 220 ولت تا 150 آمپر قدرت ممنون میشوم

ali_str

کاربر vip
کاربر
2007-06-30
140
982
سلام
دوستان اگه ممکنه در مورد ترانس جوشهای کوچک کم وزن (الکتریکی) که بدونه هسته فلزی
کار میکنن توضیح بدین ممنون میشم
اگه میشه ساخت.
روش ساختشو آموزش بدین

rayanpardz20

کاربر
2010-02-26
1
1
سلام دوستان عزیز

می خواستم بدونم بهترین ترانس جوشهای در ایران چه مارکی هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khoolad

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام دوستان عزیز

می خواستم بدونم بهترین ترانس جوشهای در ایران چه مارکی هست
سلام :
دوست عزيز اين سايت فقط يك منبع اموزشي و راهنمايي براي استفاده از دستگاه هاي موجودتان ميباشد { در حد توانمان } هرگونه تبليغ و در مورد هر دستگاه يا شركتي ممنوع ميباشد .
از بازار تجارت كسب اطلاع كنيد .
موفق باشيد .

بالا