آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام
آقای رسولی دستتون درد نکنه ببخشید که زحمت میدم یک سوال هم داشتم بعد از اینکه طرح را روی فیبر منتقل کردیم و برای جدا کردن کاغذ فیبر را در اب انداختیم بعد از پاک کردن کاغذ از روی فیبر بین خطوط نزدیک مقداری کاغذ باقی می ماند آیا نیازی به پاک کردن این کاغذها هست یا در اسید کاری حل می شود با تشکر

سلام جناب شمس
خواهش میکنم.

بله باید با ظرافت پاک بشن تا فیبر بد در نیاد. متاسفانه اسید کاغذ رو دیرتر میخوره. و فیبرت خراب میشه.

موفق باشید

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین

پیوست‌ها

• 98.6 کیلوبایت بازدیدها: 334
  • 88.6 کیلوبایت بازدیدها: 332

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,086
25,057
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
اقای رسولی اسید مدار چاپی را طبق نوشته روی اسید به ازای هر پیمانه اسید 2 پیمانه آب جوش بهش اضافه کردم اشکالی که ندارد؟ در ظمن موقعی که آب داغ و اسید را باهم مخلوط کردیم در حالی که محلول داغ است فیبر را داخل محلول بیاندازیم اشکالی که ندارد؟در ظمن با این شرایط کمتر از 5 دقیقه فیبر آماده شد در ظمن اسید مایع جنرال الكترون است لطفا راهنماييم كنيد با تشكر

آخرین ویرایش:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام جناب شمس عزیز
نه طبق نوشته روی قوطی اسید عمل کند. اسید تاموقعی که داغ است خورندگی سریعی دارد.وباید در موقع داغی اسید فیبر را درون مایع انداخت. و تا موقعی که اسید تمام مس های باقیمانده روی فیبر رو نخورده ارام ارام ظرف اسید را تکان دهید تا مداری که اتو کرده اید دیده شود.تکان دادن ظرف باعث سریعتر خورده شدن مس میشود. درسته حدود 5 دقیقه یا کمتر طول میکشد. همون جنرال الکترون بهتر از همشون هست .

موفق باشید.

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,086
25,057
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
آقای رسولی امروز که فیبر را سوراخ کاری کردم موقع نصب قطعات متوجه شدم که یک کمی فاصله بین پایه های آیسیها نسبت به اندازه واقعی آیسی کمتر است فکر کنم موقع پرینت گرفتن اشتباه کردم لطفا راهنماییم کنید که موقع پرینت گرفتن چه نکاتی را باید رعایت کنم با تشکر

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام

اگه میخوای پایه ها درست در بیاد قبل از اتو باید لا اقل یه ای سی رو روی کاغذ بذاری ببینی اندازه درست هست یا نه من هم قبلا این اشتباه رو کرده ام .
یه پرینت میگیری با اندازه قطعه تست میکنی اندازه درست هست یا نه . اگه درست نبود یه خورده درصد زومش یا DPI رو ببر بالا بعد چاپ کن. بعد از نظر برعکس بودن فیبر هم دقت کن.

موفق باشید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام

آقای رسولی تو آکروبات ریدر با کدام گزینه می تونم PCB را یک کمی بزرگتر کنم با تشکر

سلام آقای شمس

به این عکس توجه کنید اون قسمتی که بزرگ نمایی میکنه .علامت زدم.

Untitled.jpg

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام دوستان عزیز

این هم چند تا عکس از مدار فرستنده 300 میلی وات کم قدرت با سینتی سایزر .طبق درخواست دوست عزیزم آقای sovietiran آپلود گردید.

قسمت فرستنده با منبع تغذیه

IMG_2302.jpg

نمایی از پشت فیبر برای مدارات رادیویی که برای نویز کم اکثر قسمتهای pcb زمین شده

IMG_2303.jpg

اینهم برای اینکه نویز روی قطعات تاثیر نذاره
DSC03032.jpg

DSC03031.jpg

قسمت میکروکنترولر و سینتی سایزر

IMG_2304.jpg

[hide]

قسمت تنظیم فرکانس و نمایشگر که پشت پنل اصلی قرار میگیرد.

IMG_2306.jpg
[/hide]

موفق باشید.

بالا