آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم جریان در پاور صنعتی 5 ولت

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

آن دو خازن بزرگ الکترولیتی را چک کن سپس دوعدد ترانزیستور متوسط در سمت چپ و مهمتر از همه سمت راست بالا دو ترانزیستور بزرگ ماسفت نیز چک کن
بد نیست عکس باکیفیت و رزولیشن بالا و با قطعات خوانا از زیر برد مدار چاپی آن نیز قرار بده حتی عکس اولی هم همینطور

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
554
1,141
خوزستان-
با سلام.از دوستانی که مشکلی را مطرح میکنن تقاضا داریم که نتیجه رو اعلام کنند تا بقیه اگه مشکل مشابه داشتند بتونند با خوندن این پستها مشکلشون رو بر طرف کنند

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
باسلام

آن دو خازن بزرگ الکترولیتی را چک کن سپس دوعدد ترانزیستور متوسط در سمت چپ و مهمتر از همه سمت راست بالا دو ترانزیستور بزرگ ماسفت نیز چک کن
بد نیست عکس باکیفیت و رزولیشن بالا و با قطعات خوانا از زیر برد مدار چاپی آن نیز قرار بده حتی عکس اولی هم همینطور
همکار گرامی هر دو خازن ورودی را تعویض کردم
هر دو ترانزیستورها را تعویض کردم
خازن عدسی ورودی را تعویض کردم
ای سی را تعویض کردم
ترانزیستورهای ساده را تست زدم سالم است

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

به تجربه رسیده معمولا عدم وجود جریان بیشتر مربوط به نشتی یا وجود مقاومت سری معادل درخازنهای الکترولیت است خازن نو هم که از بازار میخری از فروشنده خازن مرغوب درخواست کن
همگی و یا اکثر خازنهای موجود در بازار چینی هستند آنهم درچندین نوع و مارک مختلفمیباشند حتی خازنهای ارزان فیمت دارای ای اس آر بالا هستند و این عیب را فقط با دستگاه ای اس آرمتر میشود تشخیص داد

آخرین ویرایش:

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
خازنها را از یک پاور سالم در آوردم مشکل از خازن نیست

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
عرض ادب

دوست عزیز مارک پاورتون رو اعلام کنین یا عکسش رو قرار بدین تا بهتر بشه راهنمایی کرد

Eagle66reza

کاربر
2020-02-04
4
3
سلام دوست عزیز
اگر دیود‌های شاتکی و ترانزیستورهای قدرت و خازن‌های ورودی رو چک گردی و سالم هستند حالا تمامی خازن‌های اطراف ترانزیستورها چک کن از لحاظ vloss و esr احتمالا مشکل از اینجاست. منظورم خازن‌های ۴.۷،۱،۴۷،۲۲ میکرو هست.

بالا