آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: طرز کار چند برابر کننده ولتاژ شوکر

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
یه توضیحی میدم خدمت دوستان:به فکر درست کردن نباشید 1 اینکه تکنولژی و قطعه گیر نمیارین 2 اندازه تمام شده شوکر شما آنقدر بزرگ میشه ک همه جا قابل استفاده نیستن .

آخرین ویرایش:

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
شوک دهنده ها یک نمونه دیگر نیز دارند که تا حدودی دور برد تر است.و با نام
شوک دهنده مایع شناخته میشود .تنها فرق این نوع شوک دهنده با شوک دهنده های
پرتابی در این است که برای ارسال جریان الکتریسیته از یک جریان مایع
استفاده میکنند و نه سیم .

این نوع شوک دهنده ها دارای یک مخزن هستند که یک ماده بسیار رسانا ( مخلوطی
از آب ، نمک و دیگر مواد رسانا ) را در بر دارد .وقتی ماشه کشیده میشود،
جریان الکتریسیته از اسلحه شروع شده و با گرفتن رد مواد مایع به مهاجم
منتقل میشود.این سلاحها دارای برد بیشتری هستند و آنها را به دفعات میتوان
استفاده کرد.اما شوک دهنده های مایع معمولا حجیم و سنگین هستند و گاهی نیز
مخزن مایع آنها روی یک وسیله نقلیه سوار میشود.

شوک دهنده ها روز بروز کاربرد گسترده تری پیدا میکنند.با این نوع سلاحها
میتوان افراد جانی و تبهکار را از پای در آورد بدون اینکه به افراد دیگر
صدمه ای برسد و این برتری عمده آنها نسبت به سلاحهای گرم میباشد.

پنام

کاربر
2014-08-30
8
56
سلام بر مهندسین جوان و خوش اخلاقمون
اول اجازه میخوام تشکر بکنم که این مباحث خوب و اموزشی رو گذاشتین و با حوصله جواب سوالات رو میدین

راستش منم یه سوالی داشتم ازتون اگه محبت بکنید راهنماییم بکنید ممنون میشم.
من میخوام یه دستگاه رنگپاش پودری برای کارم درست بکنم که اصطلاح دقیقش رنگپاش الکترواستاتیکی هست!همهی قسمتهاشو تموم کردم با موفقیت فقط مونده قسمت های واتاژ دستگاه!
من نیاز به ولتاژ 70 الی 100 کیلوولتی دارم .البته جریانش مهم نیست اگه در حد میکرو امپرهم شد مشکلی نداره چون فقط ولتاژ باید زیاد باشه تا پودرهای رنگ رو شارژ بکنه با ولتاژ70 الی 100 کیلوولتی.فاصله دو سرخروجی های ولتاژ حدود 20 سانتیمتر یا بیشتره!

میخواستم ببینم میشه با اشتفاده از این مداری که زحمت کشیدی گذاشتید با اضافه کردن طبقه هاش ولتاژ 220 ولت برق شهر رو به 70 الی 100 کیلوولت برسونم؟؟؟!!! و اگه پاسخ مثبت هست امکانش هست بفرمایید که چقدر دیگه باید خازن و دیود اضافه بکنم؟؟؟؟
البته همونطوری که قبلا هم عرض کردم برای بنده فقط ولتاژ بالا نیاز هست و مقدار جریان کمش اهمیتی نداره!

البته من خودم رشته برق صنعتی خوندم
ممنون میشم توضیح بدید

بازهم ازتون ممنونم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,783
سلام بر مهندسین جوان و خوش اخلاقمون
اول اجازه میخوام تشکر بکنم که این مباحث خوب و اموزشی رو گذاشتین و با حوصله جواب سوالات رو میدین

راستش منم یه سوالی داشتم ازتون اگه محبت بکنید راهنماییم بکنید ممنون میشم.
من میخوام یه دستگاه رنگپاش پودری برای کارم درست بکنم که اصطلاح دقیقش رنگپاش الکترواستاتیکی هست!همهی قسمتهاشو تموم کردم با موفقیت فقط مونده قسمت های واتاژ دستگاه!
من نیاز به ولتاژ 70 الی 100 کیلوولتی دارم .البته جریانش مهم نیست اگه در حد میکرو امپرهم شد مشکلی نداره چون فقط ولتاژ باید زیاد باشه تا پودرهای رنگ رو شارژ بکنه با ولتاژ70 الی 100 کیلوولتی.فاصله دو سرخروجی های ولتاژ حدود 20 سانتیمتر یا بیشتره!

میخواستم ببینم میشه با اشتفاده از این مداری که زحمت کشیدی گذاشتید با اضافه کردن طبقه هاش ولتاژ 220 ولت برق شهر رو به 70 الی 100 کیلوولت برسونم؟؟؟!!! و اگه پاسخ مثبت هست امکانش هست بفرمایید که چقدر دیگه باید خازن و دیود اضافه بکنم؟؟؟؟
البته همونطوری که قبلا هم عرض کردم برای بنده فقط ولتاژ بالا نیاز هست و مقدار جریان کمش اهمیتی نداره!

البته من خودم رشته برق صنعتی خوندم
ممنون میشم توضیح بدید

بازهم ازتون ممنونم

درود

اتفاقا منم میخوام تجهیزات رنگ الکترو استاتیکی را برای کارهای شخصی خودم درست کنم ولی اطلاعاتی درخصوص حرارت لازم و مدت گرمادهی به پودر ندارم
فعلا با هیتر تعمیراتی و با فشار باد ضعیف حرارت میدم که بد نیست

اما درخصوص نیاز به ولتاژ بالا بهترین و ارزونترین راه اینه که یک تلویزیون سیاه و سفید 12 یا 14 اینچ تهیه کنی که هایولتاژش سالم باشه و از سیم هایولتاژ و گراند برای جذب پودر روی فلز مورد نظر استفاده کنی .

توصیه میکنم در تاپیک دیگری با عنوان چگونه تجهیزات رنگ کوره ای بسازیم مطرح کن تا مشکلات احتمالی هایولتاژ را رفع کنم و شما هم اطلاعات و تجربیات خود را اضافه کن . مثلا آیا پیستوله معمولی برای پاشیدن رنگ پودری هم قابل استفاده است یا پیستوله خاصی نیاز داره ؟

اگه تاپیک شما را ندیدم از طریق پیام خصوصی مطلعم کن.

سپاس

آخرین ویرایش:

پنام

کاربر
2014-08-30
8
56
سلام دوباره جناب غزال عزیز
چشم بروی چشم حتما همین کار رو میکنم
اتفاقا منم اول کارم ولی خب اطلاعاتم تا حدودی کامله و میتونم خوب راهنماییتون بکنم تا جایی که اطلاعاتم بکشه

چشم شما جاش رو مشخص بکنید بی زحمت من همونجا تایژک رو درست میکنم

ولی به چند دلیل از ترانسفورماتور سیاه و سفید میترسم واردش بشم
اول بخاطره جریان بالای تغذیه اش
دوم هم بخاطره خطرناک بودنش
سوم اینکه فکر نکنم ترانس فورماتور های ولتاژ تلوزیون ولتاز تا این حد بالا رو بتونه تولید بکنه نظره شما چیه؟؟؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,783
سلام دوباره جناب غزال عزیز
چشم بروی چشم حتما همین کار رو میکنم
اتفاقا منم اول کارم ولی خب اطلاعاتم تا حدودی کامله و میتونم خوب راهنماییتون بکنم تا جایی که اطلاعاتم بکشه

چشم شما جاش رو مشخص بکنید بی زحمت من همونجا تایژک رو درست میکنم

ولی به چند دلیل از ترانسفورماتور سیاه و سفید میترسم واردش بشم
اول بخاطره جریان بالای تغذیه اش
دوم هم بخاطره خطرناک بودنش
سوم اینکه فکر نکنم ترانس فورماتور های ولتاژ تلوزیون ولتاز تا این حد بالا رو بتونه تولید بکنه نظره شما چیه؟؟؟

درود

عزیزم نگفتم ترانسفرماتور تلویزیون بلکه عرض کردم باید از هایولتاژ تلویزیون استفاده کنی که اتفاقا بیشتر از ولتاژ مورد نیازه و لذا اتفاقا بهتره با تمهیداتی ولتاژش را کمتر کنیم ولی تصور نمیکنم ولتاژ بالاتر هم اشکالی داشته باشه.

سپاس

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
با سلام :
طبق نقشه زیر سیم کشی کنید :
دانلود :
hidden content may not be quoted
موفق باشید .
سلام مهندس رجبي مدار ساده با توضيحات كامل براي شوكر داريد كوچك وجمعوجور باشه اگه امكانش هست قرار بدين مرسي

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,184
گنبد کاووس
درود بر استاد غزال

تصویری که پیوست میکنم مربوط به یه شوکر میباشد که عمر باطری ها تموم شده .اگه مقدوره بفرمایید چه مدل باطری و با چه ولتاژ کاری میتونم واسه این شوکر جایگزین کنم؟

ولتاژ روی باطریها قید نشده فقط مقدار آمپر روی باطریها حک شده ( 250mAH )

27.jpg
28.jpg

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
PHP:
سلام
معمولا ولتاژ هر کدام از باطری ها 1,2 ولت است. در این پک هم ۴ باطری قرار دارد. با توجه به ترکیب سری و موازی آنها ولتاژ محاسبه می شود.
سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,690
10,184
گنبد کاووس
سلام
معمولا ولتاژ هر کدام از باطری ها 1,2 ولت است. در این پک هم ۴ باطری قرار دارد. با توجه به ترکیب سری و موازی آنها ولتاژ محاسبه می شود.
سپاس
درود
دوست عزیز این واسم سواله که 4 تا باطری با ولتاژی به این ضعیفی چطور میتونه با این شدت خازن رو آماده شارژ و دشارژ کنه ؟

و اینکه فروشگاه، نمونه این باطری رو موجود نداره.
اگه ولتاژ و یا آمپر باطری که جایگزین میکنم کمی بالا ویا پایینتر از نمونه اصلی بشه مشکل داره؟

بالا