آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ضعیف شدن جوش دستگاه

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
سلام دوستان و اساتید محترم
بنده یک مشکلی دارم وقتی دستگاه روشنه و در حال جوشکاری اگر یک وسیله دیگه بزنیم به برق مثل پروفیلبر یا دستگاه جوش و روشن کنیم جوش این دستگاه به شدت ضعیف میشه، تا وقتی که اون یکی مصرف کننده دیگه از برق استفاده نکنه، حتی یک وقتایی هم که برق شهری ضعیف میشه جوش دستگاه هم ضعیف میشه
۶ خازن برد تغذیه کنترل شدن و مشکلی ندارن
دستگاه ۲۰۰ امپر ماسفتی هست
یک سال پیش برد کنترل ماسفت یه مشکل دیگه ای داشت که با یه برد دیگه جایگزین کردم،ماسفت هارو هم دونه دونه تست گرفتم مشکلی نداشت
بنظرتون مشکل میتونه از کجا باشه
ممنون و مچکر بابت راهنمایی هاتون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
بنده یک مشکلی دارم وقتی دستگاه روشنه و در حال جوشکاری اگر یک وسیله دیگه بزنیم به برق مثل پروفیلبر یا دستگاه جوش و روشن کنیم جوش این دستگاه به شدت ضعیف میشه، تا وقتی که اون یکی مصرف کننده دیگه از برق استفاده نکنه، حتی یک وقتایی هم که برق شهری ضعیف میشه جوش دستگاه هم ضعیف میشه
یک سال پیش برد کنترل ماسفت یه مشکل دیگه ای داشت که با یه برد دیگه جایگزین کردم،ماسفت هارو هم دونه دونه تست گرفتم مشکلی نداشت
درود

سیم کشی ساختمان ضعیفه.

اگر مستقیما از خروجی برق کنتور استفاده کنید قطعا مشکلی نداره .
اگر سیم کشی ساختمان را اصلاح نکنید و یا برای دستگاه‌های پرقدرت از سیم مناسب استفاده نکنید یکی پس از دیگری صدمه میبینن .

اگر قبلا بمدت طولانی از دستگاه پرقدرت استفاده کردید حتما سوخته و تعمیر کردید.

سپاس

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
استاد جان سلام
بله شما درست میفرمایید هرچقدر طول کابل طولانی تر باشه دستگاه ضعیف تر میشه اما مشکل اینجاس بعضی مواقعه باوجود این که مستقیم از کنتور برق میگیرم، بازهم به محض روشن شدن یک دستگاه دیگه، دستگاه جوش کم میاره و جوش ضعیفی میده تا وقتی که اون مصرف کننده برق خاموش بشه

اگر یک دستگاه جوش دیگه با این دستگاه جوش به یک پریز متصل باشن تا زمانی که اون دستگاه درحال جوشکاری هستش این یکی دستگاه جوش ضعیفی میده

طول سیم سیار هم ۲۰ متر هستش

دستگاه 200 امپر ماسفتی مارک هایترونیک می‌باشد
با ماسفت های 23n50e فوجی ژاپن

در ضمن کار سنگینی هم از دستگاه نمیکشم، از الکترود دونیم استفاده میکنم برای جوشکاری لوله های گاز و باد. الکترود سه به بالا اصلا استفاده ای ندارم
ممنون میشم لطف بفرمایید این مشکل میتونه مربوط به کدام بخش های دستگاه باشه تا بررسی کنم

خیلی خیلی سپاسگزارم

درود

سیم کشی ساختمان ضعیفه.

اگر مستقیما از خروجی برق کنتور استفاده کنید قطعا مشکلی نداره .
اگر سیم کشی ساختمان را اصلاح نکنید و یا برای دستگاه‌های پرقدرت از سیم مناسب استفاده نکنید یکی پس از دیگری صدمه میبینن .

اگر قبلا بمدت طولانی از دستگاه پرقدرت استفاده کردید حتما سوخته و تعمیر کردید.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد جان سلام
بله شما درست میفرمایید هرچقدر طول کابل طولانی تر باشه دستگاه ضعیف تر میشه اما مشکل اینجاس بعضی مواقعه باوجود این که مستقیم از کنتور برق میگیرم، بازهم به محض روشن شدن یک دستگاه دیگه، دستگاه جوش کم میاره و جوش ضعیفی میده تا وقتی که اون مصرف کننده برق خاموش بشه

اگر یک دستگاه جوش دیگه با این دستگاه جوش به یک پریز متصل باشن تا زمانی که اون دستگاه درحال جوشکاری هستش این یکی دستگاه جوش ضعیفی میده

طول سیم سیار هم ۲۰ متر هستش

دستگاه 200 امپر ماسفتی مارک هایترونیک می‌باشد
با ماسفت های 23n50e فوجی ژاپن

در ضمن کار سنگینی هم از دستگاه نمیکشم، از الکترود دونیم استفاده میکنم برای جوشکاری لوله های گاز و باد. الکترود سه به بالا اصلا استفاده ای ندارم
ممنون میشم لطف بفرمایید این مشکل میتونه مربوط به کدام بخش های دستگاه باشه تا بررسی کنم

خیلی خیلی سپاسگزارم
درود

مجددا تاکید میکنم
جهت کشف عیب با سیم کوتاه به کنتور متصل و تست و گزارش کنید .
اگر همزمان با ضعف جوشکاری ، ‌ولتاژ د‌و شاخه را اندازه گیری کنید قطعا کمتر از ۲۰۰ ولته.

سپاس

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
اولین قدم باید ببینی استفاده همزمان دو دستگاه .....دستگاه سالم دیگر هم در کار با این دستگاه مد نظر جوش ضعیف میده اگر میده دستگاه مورد نظر میشه گفت دستگاه اول مشکل داره ...

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
بازم سلام

اساتید محترم بله من هم کاملا درست میدونم که ضعف سیم کشی تاثیر میزاره روی جوش دستگاه
اما سوالم اینجاس چرا وقتی که با سیم کوتاه مستقیم از کنتور برق میگیرم همزمان با روشن شدن یه وسیله برقی دیگه مثل دستگاه جوش یا حتی سنگ فرز ، جوش این دستگاه ضعیف میشه ولی جوش اون یکی دستگاه اصلا ضعیف نمیشه و عادیه
بنده بابت این قضیه از همون منبع برق قبلی و کابل انبر یکسان با دوتا دستگاه جوش دیگه تست گرفتم و همزمان با هر دو دستگاه جوشکاری انجام دادم اما هیچ ضعفی توی جوش دستگاه ها نبود بعدش بلافاصله این دستگاه رو جایه یکی از اون دستگاه ها متصل کردم و جوشکاری انجام دادم به شدت جوش ضعیف بود و تک خال تک خال جوش میداد
در ضمن بنده فقط تو یک مکان مشخص مثل کارگاه جوشکاری انجام نمیدم که بگیم سیم کشی اون مکان مشکل داره یا برق اون منطقه ضعیفه،هر سه چهار روز یکبار محل جوشکاری عوض میشه و میرم جایه دیگه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
بازم سلام

اساتید محترم بله من هم کاملا درست میدونم که ضعف سیم کشی تاثیر میزاره روی جوش دستگاه
اما سوالم اینجاس چرا وقتی که با سیم کوتاه مستقیم از کنتور برق میگیرم همزمان با روشن شدن یه وسیله برقی دیگه مثل دستگاه جوش یا حتی سنگ فرز ، جوش این دستگاه ضعیف میشه ولی جوش اون یکی دستگاه اصلا ضعیف نمیشه و عادیه
بنده بابت این قضیه از همون منبع برق قبلی و کابل انبر یکسان با دوتا دستگاه جوش دیگه تست گرفتم و همزمان با هر دو دستگاه جوشکاری انجام دادم اما هیچ ضعفی توی جوش دستگاه ها نبود بعدش بلافاصله این دستگاه رو جایه یکی از اون دستگاه ها متصل کردم و جوشکاری انجام دادم به شدت جوش ضعیف بود و تک خال تک خال جوش میداد
در ضمن بنده فقط تو یک مکان مشخص مثل کارگاه جوشکاری انجام نمیدم که بگیم سیم کشی اون مکان مشکل داره یا برق اون منطقه ضعیفه،هر سه چهار روز یکبار محل جوشکاری عوض میشه و میرم جایه دیگه
درود

گزارش اخیر شما مغایر با گزارشات قبلی است .
ضمنا پاسخ سوال ‌ها رو گزارش نمیکنی.

این دستگاه را در کنار دستگاه جوش دیگر در شرایط یکسان تست کن .
یعنی هر دو به پریز نزدیک بهم و با طول سیم یکسان به برق متصل بشه و نتیجه جوشکاری هر دو را گزارش کن.

دوباره برای آخرین بار سوال قبلی را هم تکرار میکنم.
زمانیکه جوش ضعیف میده همان‌لحظه ولتاژ دوشاخه دستگاه چند ولته؟
یعنی همزمان با جوشکاری ولتاژ دو شاخه را اندازه‌گیری و اعلام کن نه قبل از جوشکاری یا بعد از خاتمه جوشکاری.

سپاس

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
130
136
29
سلام
دوست عزیز قسمت تغذیه دستگاه چک کن
ببین ولتاژای مورد نظر ثابت هستندیا نه
بعد اینکه ضعیف جوش میده بعد گذشته چند دقیقه به حالت نرمال بر میگرده ؟

بالا