آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای سوت در منبع تغذیه سوییچینگ

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
سلام
این منبع دائم سوت میکشه بعد از بررسی یه خازن کوچیک 22میکرو کنار ترانزیستور بود که وقتی بیرونش میاوردم دیگه صدای سوت نمیداد ولی دوباره که میزارمش سر جاش دوباره صداش در میاد(با خازن دیگه هم تست کردم ولی دوباره صدا میداد)
با تشکر
مشاهده فایل‌پیوست 107934

سلام پست دو توضیح دادن چقدر سفارش کردن خازن ۲۲ میکرو از جنس خوب باشه شما کوش نکردی و هر خازنی که داشتی زدی دوست عزیز او خازن سوچینگه همون مقداری که بود همون بزن از جنس خوب بعدا ببین سوت برطرف میشه یا نه دوستان راهنمایی میکنن شما کار خودتو می‌کنی عزیز اگه میخوای از تجربه دیگران استفاده کنی از خودت تصمیم نگیر شانس آوردی ایسی را نترکوندی موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
سلام دوستان خسته نباشید من یه پاور سویچینگ دارم 12ولت 10امپر که میخواستم ولتاژشو بیشتر کنم که یه مقاوم و ولم کوچیک کنار لامپشو عوض کردم ولتاژ زیاد شد ولی بعد دو دقیقه ترانزیستور های قدرتش سوخت منم قطعات که جا ب جا کردمو درآوردم ومال خودشو گذاشتم چ ترانزیستورارو تعویض کردم و اینم بگم که بالامپ تست کار میکردم وزدمش برق که دیدم لامپ تست روشن نشد و باز چک کردم دیدم یه مقاوم داشت کنار خود ترانزیستور که سوخت اونم عوض کردم و دیدم روشن شد ولی تا یه لامپ بش زدم باز سوخت ولی فقیه یکی از ترانزیستور های قدرتش سوخت باز عوض کردم ولی اینبار چک کردم دیدم یکی از ترانزیستور های قدرتش داغ میشه و یکیش نه خازن ورودیو عوض کردم که و دیدم وقتی بار ازش میگیرم مشکلی ندارم ولی صدای خیلی بدی میده نمی‌دونم مال چیه

سلام ترانزیستورهای موسفت را جفتشو عوض کن مقاومتی اطرافو چک کن و خازن های کوچک اطراف موسفت را هم تعویض کن دیودهای اطراف را حتما چک کن یه عکس واضح از زیر و رو برد بزار لامپ تست را وات پاین بزن صد وات نزن

• Like

فرید123

کاربر vip
کاربر
2011-04-15
3
2
25
سلام پست دو توضیح دادن چقدر سفارش کردن خازن ۲۲ میکرو از جنس خوب باشه شما کوش نکردی و هر خازنی که داشتی زدی دوست عزیز او خازن سوچینگه همون مقداری که بود همون بزن از جنس خوب بعدا ببین سوت برطرف میشه یا نه دوستان راهنمایی میکنن شما کار خودتو می‌کنی عزیز اگه میخوای از تجربه دیگران استفاده کنی از خودت تصمیم نگیر شانس آوردی ایسی را نترکوندی موفق باشی

سلام ممنونم از پاسخ‌گویی شما گوش کردن ب دوستان و انجام دادم ولی برطرف نشد دوتا خازن 47uf.50ولت بود که درکنار ترانزیستور ها قدرت بودن با تعویض اونا هم مشکل داغ شدن یکی از ترانزیستور های قدرتم برطرف شد هم صداش
بازم ممنونم از لطفتون

• Like

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
سلام ممنونم از پاسخ‌گویی شما گوش کردن ب دوستان و انجام دادم ولی برطرف نشد دوتا خازن 47uf.50ولت بود که درکنار ترانزیستور ها قدرت بودن با تعویض اونا هم مشکل داغ شدن یکی از ترانزیستور های قدرتم برطرف شد هم صداش
بازم ممنونم از لطفتون

اون نقل قول مال کسی دیگه بود چند تا خازن دیگه بقلی اونا راهم عوض کنی بعدا به مشکل نمی‌خوری حتما پتانسیومتری کوچک را هم بقل ال ای دی خیلی زود خراب میشه و ولتاژ پاین میده به خروجی ۱۲ولت. اگه ولتاژ ۱۲ کم و زیاد نکرد پتانسیومتری را هم عوض کن

• Like

فرید123

کاربر vip
کاربر
2011-04-15
3
2
25
سلام ترانزیستورهای موسفت را جفتشو عوض کن مقاومتی اطرافو چک کن و خازن های کوچک اطراف موسفت را هم تعویض کن دیودهای اطراف را حتما چک کن یه عکس واضح از زیر و رو برد بزار لامپ تست را وات پاین بزن صد وات نزن

سلام خیلی ممنونم از لطفتون استاد انجام دادم دوتا خازن ولت47uf.50 بود کنار موسفت ها که عوض کردم هم مشکل صدا هم داغ کردن یکی از موسفتها برطرف شد ????????????????????????

• Like

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با احترام
در رابطه با پست اول ، دوستان دقت نکردند . اون خازن ۲۲ میکرو برای تغذیه آیسی هستش و قاعدتا وقتی از مدار خارج بشه در اصل مدار رو خاموش کردید و مشخصه که صدا هم قطع میشه.

سپاس

بالا