آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوییچ نشدن پاور 330 گرین

madeyna2

کاربر
2019-03-04
71
15
یکی از دلایل روشن نشدن پاور 330 گرین بهم خوردگی اه یه سرذی مقاومت در کنار ترانس های چاپر و قسمت ترانزیستورهای قدرت هست.و مه تر از اون یه مقاومت خیلی دقیق هست که باید مقدار اهمش 34.7 اهم باشه.و در نهایت حتما ترانزیستورهای قدرت رو دربیار و با دقت تست کن

چون بارها دیده شده ترانزیستورها هیچ گونه اتصالی ندارن ولی مقدارشون کمی عوض شده وسوییچ نمیکنن و روشن نمیشن

......

آخرین ویرایش:

madeyna2

کاربر
2019-03-04
71
15
یکی از دلایل روشن نشدن پاور 330 گرین بهم خوردگی اه یه سرذی مقاومت در کنار ترانس های چاپر و قسمت ترانزیستورهای قدرت هست.و مه تر از اون یه مقاومت خیلی دقیق هست که باید مقدار اهمش 34.7 اهم باشه.و در نهایت حتما ترانزیستورهای قدرت رو دربیار و با دقت تست کن

چون بارها دیده شده ترانزیستورها هیچ گونه اتصالی ندارن ولی مقدارشون کمی عوض شده وسوییچ نمیکنن و روشن نمیشن

ترانزیستورها قبلا تست دیود گرفتم میزون بودن
این مقاومت 34.7 اهمی کدوم بلوک قرار داره که تستش بگیرم؟
یه مقاومت بین دیود هدسینک دوم و چوک قرار داره که پوسته ی روش از بین رفته احتمالا بر اثر گرما (البته در مدلای مشابه که سالم هم بودن به همین شکل شده بودن!)

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
ترانزیستورها قبلا تست دیود گرفتم میزون بودن
این مقاومت 34.7 اهمی کدوم بلوک قرار داره که تستش بگیرم؟
یه مقاومت بین دیود هدسینک دوم و چوک قرار داره که پوسته ی روش از بین رفته احتمالا بر اثر گرما (البته در مدلای مشابه که سالم هم بودن به همین شکل شده بودن!)

سلام
این مقاومت کنار ترانس vsb در مسیر به هدسینگ اولیه که کنارش دوتا مقاومت 2.2 اهم قرار داره.یه مقاومت سبز رنگ هست.

madeyna2

کاربر
2019-03-04
71
15
پایه ۴ بود فکر کنم.اگر ۵ ولت داره کنار ترانس مربوط به ۵ ولت خازن ۲۲۰۰ و خازن های ۴.۷ میکرو و یک مقاومت ۱ کیلو و یک ۱۰۰ اهمی هست این موارد را چک کنید

پایه ۴ بود فکر کنم.اگر ۵ ولت داره کنار ترانس مربوط به ۵ ولت خازن ۲۲۰۰ و خازن های ۴.۷ میکرو و یک مقاومت ۱ کیلو و یک ۱۰۰ اهمی هست این موارد را چک کنید

خازن 2200 بظاهر سالم بود ولی تعویض کردم
خازن هم 1 و 47 میکرو بودن که تعویض شدن
مقاومت های اطراف هم تست کردم سالم بودن

مشکل پابرجاست

madeyna2

کاربر
2019-03-04
71
15
مشکل میتونه از دیودهای شاتکی و یا خود آیسی تغذیه باشه؟

بالا