آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوییچ شدن خودکار asus k53s بدون تصویر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
دوست عزیز این دستگاه دارای بایوس 4 مگ هستش و باید از بایوس همین دستگاه READ میگرفتید و از سایت ایسوس بایوس رو دانلود میکردید و سپس بخشBB از فایل قبلی رو به فایل دانلود از سایت ایسوس اضافه میکردید.
این مشکل مربوط به بایوس هست و اغلب موارد برای لپ تاپ های ایسوس این اتفاق رخ میده
اگه به احتمال خیلی کم این مشکل حل نشد مربوط به HM هستش موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: qadir

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود . علی آقا در مورد این مسئله ترکیب بایوس ها آموزش جامع تری دارید لینک بدید . یا اینکه بفرمایید این بخش BB نشونش چیه ? من یک بار با اطلاعات تئوری که از روند این قضیه داشتم زدم نشد . البته مطمئن هم نبودم از بایوس باشه . چون خیلی داغون بود . ممنون :)

qadir

کاربر
2009-07-19
23
36
با تشکر از دوستان
فعلا که با بایوسی که تو انجمن بود جواب نداد. از دوستان اگه در مورد نحوه صحیح بایوس زدن روش های جامع تری دارن اگه ممکنه راهنمایی کنن
با تشکر

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,875
گلستان-مینودشت
دوست عزیز این دستگاه دارای بایوس 4 مگ هستش و باید از بایوس همین دستگاه READ میگرفتید و از سایت ایسوس بایوس رو دانلود میکردید و سپس بخشBB از فایل قبلی رو به فایل دانلود از سایت ایسوس اضافه میکردید.
این مشکل مربوط به بایوس هست و اغلب موارد برای لپ تاپ های ایسوس این اتفاق رخ میده
اگه به احتمال خیلی کم این مشکل حل نشد مربوط به HM هستش موفق باشید
سلام این روشی که گفتی خیلی گنگه! دوستان کسی هست بتونه تویح بده تا من هم متوجه بشم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: qadir

qadir

کاربر
2009-07-19
23
36
آقا من موندم با این لپ تاپ چیکار کنم ! قطعه معیوبی مشاهده نگردید و بایوس هم که نمیدونم بالاخره چی باید بزنم ؟!؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonic2

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
آقا من موندم با این لپ تاپ چیکار کنم ! قطعه معیوبی مشاهده نگردید و بایوس هم که نمیدونم بالاخره چی باید بزنم ؟!؟

دوست خوبم، تو این سری لپ تاپ های
ASUS
[hide]معمولا مشکل از بایوسه.
1.همینطور که میدونید مهمترین کار قبل ار رایت بایوس در آوردن باطری بک آپ هست که مطمئنآ این کارو انجام دادین دیگه، درسته؟
با کدوم بایوس پروگرم کردید؟
نحوه ی صحیح پروگرم کردن رو میتونین از اینجا دانلود کنین و با با مرورگر فایرفاکس یا فلش پلیر ببینید.

انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

2. من خودم هم همین مشکل رو با لپ تاپ
ASUS
داشتم، دقیقا به همین شکل که اتو سوئیچ بود با شارژر و با باطری هم تصویر نداشتم ، برای همین پیشنهاد میکنم با یه بایوس مطمئن دیگه هم یه بار دیگه امتحان کنید و همچنین مدل دقیق دستگاه که پشت قاب D نوشته رو ذکر کنید لطفا تا بتونم براتون بایوسشو پیدا کنم.
اینجوری که من تو عکس میبینم مدلش
k53sv
که خودتون هم میتونین اینجا پیدا کنید.
پست شماره ی 19
یه بار دیگه امتحان کن اگه نشد بگو برات یه بایوس دیگه پیدا کنم.

انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

3.به چیپ گرافیک هم اصلا دست نزن فعلا، بذار آخرین مرحله کار کردن روی چیپ گرافیک باشه.
این کار ها رو انجام بده و نتیجه رو اطلاع بده.
[/hide]

آخرین ویرایش:

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام
توی عکس آی سی بایوس رو نشون دادم
از این فایل هم برای آی سی استفاده کن

پیوست‌ها

• 122.1 کیلوبایت بازدیدها: 186

navid.hekmat

کاربر
2012-09-20
27
43
سلام دوست عزیز.
ببینید زمانی که برای اولین بار بایوس میزنید حتما باید باتری بکاپ رو دربیارید که دراوردن باتری خودش باعث اتوسوئیچ برای اولین بار میشه یعنی اگر دستی خاموش کنی خاموش میشه.
و اما اگر دیدی که خاموش نشد شک نکن که جی پی یو سوخته.
برای مطمئن شدن این قضیه با تست دیود خازنهای روی جی پی یو رو تست کن. اگه بی جی ای ماشین داری که عوض کن اگه نداری بیار برات عوض کنم.
navid.hekmat@yahoo.com
اگر این پست کارتو راه انداخت یه صلوات بفرست برای اموات همه ی دوستان حاضر در جمع

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی های دوستان ابتدا بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید .اگه براتون مقدور هست ،آی سی بایوس رو هم تعویض کنید .باتری بکاپ رو هم حتما تست و در صورت نیاز تعویض کنید .بنده هم یه فایل براتون آپلود می کنم .با هر دو فایل ( فایلی که دوستمون آقای sonic آپپلود کردن و این فایل ) تست و اعلام نتیجه بفرمائید .در ضمن بفرمائید با باتری همهمین حالت اتوسوئیچ شدن پیش میاد یا فقط با شارژر اینطوریه ؟اگه در هر دو حالت اتوسوئیچ هست ،بعد از پروگرام کردن بایوس و نتیجه نگرفتن ،ایراد محتمل می تونه از I/O هم باشه .از سالم بودن سوئیچ پاور هم مطمئن شوید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
اتو چاور بودن یا از ای او هست یا از چیپ جنوبی.من موردی داشتم که بدون باطری بکاپ اتو پاور بود با باطری خاموش کامل

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا