آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوخت ترایاک

amiralibahar

کاربر
2020-02-15
16
9
26
بورد جاروبرقی ال جی دارم که بار هر بار روشن کردن
دستگاه ترایاک روی برد میسوزد و موتور یک سره کار میکند.تا الان ۴بار تعویض کردم و هر بار سوخت
ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 196.9 کیلوبایت بازدیدها: 45
  • 232.7 کیلوبایت بازدیدها: 47
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62

حسن درویشی

کاربر vip
vip
کاربر
2023-05-01
32
16
آمل
ممکنع از موتور هم باشد یک موتور سالم جایگزین کنید یا از ترایاک آمپر بالاتر استفاده کنید.مثل bta24

دستگاه ترایاک روی برد میسوزد و موتور یک سره کار میکند.تا الان ۴بار تعویض کردم و هر بار سوخت
ممنون میشم راهنمایی کنید
16843296768054609697564051267564.jpg

ممنون میشم راهنمایی کنید
سلامی مجدد به شما همکار گرامی
عکس تریاک فابریکشوبرات ارسال کردم

amiralibahar

کاربر
2020-02-15
16
9
26
سلامی مجدد به شما همکار گرامی
عکس تریاک فابریکشوبرات ارسال کردم
سلام
اشتباهی که کردم فابریکشو انداختم دور
روزی که نو خریدم فابریکشو نداشت کپی شو بهم داد bta16 b600 گرفتم نصب که کردم کار میکرد دور موتور هم کم و زیاد میشد و مشکلی هم نداشت
ولی فردا که زدم تو برق دیگه یکسره کار میکند و هی ترایاک میسوزد. موتور را هم نو انداختم

amiralibahar

کاربر
2020-02-15
16
9
26
سلام
اشتباهی که کردم فابریکشو انداختم دور
روزی که نو خریدم فابریکشو نداشت کپی شو بهم داد bta16 b600 گرفتم نصب که کردم کار میکرد دور موتور هم کم و زیاد میشد و مشکلی هم نداشت
ولی فردا که زدم تو برق دیگه یکسره کار میکند و هی ترایاک میسوزد. موتور را هم نو انداختم
بردی که دارم مثل همون عکس که برام فرستادی
فقط از پشت برد پایه گت ترایاک به خازن پلاستیکی ترکیده

پیوست‌ها

سلام و خسته نباشید. به احتمال زیاد امپر ترایاک از امپر موتور کمتره. از یک ترایاک امپر بالا استفاده کن.
در ضمن حتما دیود و ترانزیستورها رو هم چک کن. خودم به مرود ترانزیستور سوخته برخورد کردم.
همکار عزیز تا زمانی که مطمئن نشدی برد تعمیر شده با برق مستقیم تست نکن و حتما با یه لامپ 200 رشته ای به صورت سری امتحان کن. در این صورت اگه هنوز مدار ایراد داشته باشه دیگه ترایاک نمی سوزه و لامپ پرنور روشن میشه.

بالا