آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن برد هارد و تعمیر آن

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
909 رو آخرش برداشتم و مقاومت سوخته رو هم یکسره کردم الان هاردم داره کار میکنه فقط یکم صدا داره ویندوزشم بالا اومد .
اساتید کسی میدونه سرو صدا واسه چیه ؟:p:

با سلام اگه تونستی همون قطعات حذف شده رو گیر بیار و سرجاشون بزار
من که در مورد هارد قطعات smd , icو حتی برد کامل هیچی رو نمیتونم از بازار گیر بیارم مگر اینکه خودم اوراقیشو داشته باشم

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوست عزیز حتما ریگلاتور سالم جاش بزن و بدون ریگلاتور استفاده نکن میزنه سیلندر و بقیه جاها رو خراب میکنه
با احتیاط کار کن الان قیمت هارد یک ترا بالای 200 هزار تومان است:63000000:

و اینم توصیه جناب آقای امجدی قبلا در مورد همون صدای هارد هست

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سروصدا یعنی ایراد فیزیکی در سطح سیلندر که اونم بمرور زمان باعث خرابی سطح دیسک هارد خواهد شد
این پستهای من متاسفانه نمیدونم چرا گزینه ویرایش ندارن مجبور میشم برای افزودن توضیج دوباره پست جدید ایجاد کنم
دوست عزیز و دوستان اگه تونستید مرکزی رو پیدا کنید که برد و قطعات هارد رو جامع داشته باشد لطفا بما هم اطلاع بدهید

robaat86

کاربر
2010-11-09
11
15
سلام.فکر کنم اولین پستم باشه.من یه هارد مکتسور 500 ساتا دارم.روشن نمیشد.بردش رو باز کردم و شاهد نمایش چنین صحنه ای شدم.
11.jpg زوم>>22.jpg و برد سالم که از اینترنت یافتم33.jpg فکر کنم مقاومتش سوخته.

البته اول دوتیکه ذغال بود اونا رو کندم واین دو تا تیکه رو از روی یه ماردبرد خراب جدا کردم و با زحمت زیاد به این لحیم کردم(البته نمیدونم درست وصل شد) و کار نکرد

چطور اینو به حالت اول برگردونم؟از الکترونیک در حد لحیم کاری میدونم.تخصصی ترین مغازه الکترونیکی بندرعباس رفتم همچین مقاومتی رو نیافتم وکسی هم اینجا اینکارا رو انجام نمیده مگر اینکه برد تعویض بکنن کلا که اونم نیافتم.اطلاعاتم در طی سالیان دراز تو این هارد جمع اوری کرده بودم. کسی هست کمک کنه؟این دو تیکه خیلی ریز هستند و فکر کنم با لحیم معمولی نمیشه لحیم کرد.چطور درست کنم؟:nightmare:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیزم به احتمال زیاد این دو قطعه سوخته مقاومت فیوزی است که میتوانید به کمک یک سیم اون قسمت را اتصال بدید و لحیم کنید فقط مواظب باشید اشتباه وصل نکنید وقتی این کار را انجام دادید برد را به تنهایی به برق پاور وصل کنید و تمام آی سی ها را لمس کنید تا مطمئن شوید قطعه ای بیش از اندازه گرم نمیکند سپس برد را به هارد وصل کنید و تست کنید
و یک مطلب دیگر اینکه معمولا ای قطعات را به کمک هیتر نصب و یا خارج میکنند و مطلب دیگر اینکه اگر الکترونیک مسلط نیستید بهتره بیش از این به برد دست نزنید و این کار را بدید یک متخصص برایتان انجام دهد
موفق باشید

robaat86

کاربر
2010-11-09
11
15
با درود خدمت شما
دوست عزیزم به احتمال زیاد این دو قطعه سوخته مقاومت فیوزی است که میتوانید به کمک یک سیم اون قسمت را اتصال بدید و لحیم کنید فقط مواظب باشید اشتباه وصل نکنید وقتی این کار را انجام دادید برد را به تنهایی به برق پاور وصل کنید و تمام آی سی ها را لمس کنید تا مطمئن شوید قطعه ای بیش از اندازه گرم نمیکند سپس برد را به هارد وصل کنید و تست کنید
و یک مطلب دیگر اینکه معمولا ای قطعات را به کمک هیتر نصب و یا خارج میکنند و مطلب دیگر اینکه اگر الکترونیک مسلط نیستید بهتره بیش از این به برد دست نزنید و این کار را بدید یک متخصص برایتان انجام دهد
موفق باشید

دوست گرامی با یه سیم نازک منظورتون هست؟و نقشه ی اتصالات اطراف این قسمت رو می تونین بهم بدین؟ ممنون.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
بله . منظورم سیم نازک است
نقشه نیاز نیست اونجا دو تا مقاومت فیوزی بود که سوخته . شما باید به همون طریقی که مقاومت یا... وصل بود حالا باید به جاش با سیم نازک یا قلع اتصال بدید
موفق باشید

بالا