آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال در مورد فراموشی پسورد لنوو g580 و نحوه ریست آن

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
خیر نمیتونم توضیح بدم...

سلام. لطفا نکته ای که قابل توضیح نمیدونید عنوان نفرمایید
این نتونستن دو احتمال داره
یا فقط شنیدید
یا دریغ میکنید
در هر دو صورت عنوان کردنش از اول صحیح نیست.اصلا بهتره عنوان نکنید
ولی من عرض میکنم بسیاری از دستگاهها نقاطی روی برد ( مثل نقاط تست پوینت و یا نقاطی قابل جامپ) در نظر گرفته شده برای همین منظور که با جامپ آن نقاط ( معمولا در سرویس منوال هر دستگاه اشاره شده) که میتوان پسورد بایوس رو حذف کرد و پیش فرظ...
ولی در کنار این. ابزارهای نرم افزاری و راههای موازی نیز در مواردی برای این منظور که تعدادی رو دوستان اشاره کردن وجود داره
و حتی ژنراتورهای شرکت مربوطه در تعدای از دسنگاهها با ورود به اون بخش سایت شرکت و اراه tag پسورد جدید ارائه میدن
موفق باشید

Mehrdad Linu

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-28
30
38
مراغه
سلام. لطفا نکته ای که قابل توضیح نمیدونید عنوان نفرمایید
این نتونستن دو احتمال داره
یا فقط شنیدید
یا دریغ میکنید
در هر دو صورت عنوان کردنش از اول صحیح نیست.اصلا بهتره عنوان نکنید
ولی من عرض میکنم بسیاری از دستگاهها نقاطی روی برد ( مثل نقاط تست پوینت و یا نقاطی قابل جامپ) در نظر گرفته شده برای همین منظور که با جامپ آن نقاط ( معمولا در سرویس منوال هر دستگاه اشاره شده) که میتوان پسورد بایوس رو حذف کرد و پیش فرظ...
ولی در کنار این. ابزارهای نرم افزاری و راههای موازی نیز در مواردی برای این منظور که تعدادی رو دوستان اشاره کردن وجود داره
و حتی ژنراتورهای شرکت مربوطه در تعدای از دسنگاهها با ورود به اون بخش سایت شرکت و اراه tag پسورد جدید ارائه میدن
موفق باشید

اینکه مثلا برای B50-80 چیپ امنیتی کدومه ؟

درود در مورد همون لبتاب میخواستن اطلاعاتمو در اخطیارش میزاشتم متهی چون خواست منو ب چالش بکشه و از اونجایی ک من علاقه ای به بحث کردن ندارم نخواستم توضیح بدم اگر پیام رو خونده باشید ایشون گفتن مثلا

من اصلا برای ثابت کردن خودم نیستم پیام ایشون رو خونده بودید متوجه میشدید ک نوشت مثلا برای فلان لبتاب من دنبال ثابت کردن خودم نیستم اگر سوالشون رو جور دیگه ای مطرح میکردن کمک میکردم....

شما اگر در مورد تایپک اطلاعاتی دارید در اختیار صاحب تایپک قرار بدید نه در مورد ثابت کردن اطلاعات بنده...

البته ایرانه دیگه همه میخوان سر تر از همه باشن...

در ضمن من در مورد تایپکی داشتم کمک میکردم که اگر ب ارزش کاری بود کم کم ۲۰۰ تومن هزینه تعمیرش بود...

موفق باشید...

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام دوستان عزیز

لطفا جو رو متشنج نکنید

این مدل پسورد روی ای او ذخیره شده

هیچ کدوم از مدلهای مطرح شده در این تاپیک چیپ امنیتی ندارن که با جامپ کردن پایه های اون بشه پسورد رو برداشت

متاسفانه اطلاعات غلط بیشتر گمراه کننده هست تا کمک کننده

با تشکر

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام دوستان عزیز

لطفا جو رو متشنج نکنید

هیچ کدوم از مدلهای مطرح شده در این تاپیک چیپ امنیتی ندارن که با جامپ کردن پایه های اون بشه پسورد رو برداشت

با تشکر

سلام حسین آقا ایشون به تایپک بنده جواب دادند و کسی جو رو متشنج نمیکنه . و برای رفع سوئ تفاهم اشاره کردن. مگر اینکه حقیر متنج کرده باشم

آخرین ویرایش:

Mehrdad Linu

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-28
30
38
مراغه
سلام دوستان عزیز

لطفا جو رو متشنج نکنید

با تشکر

بنده تاکید دارم میشه بدون پروگرام کردن بایوس مشکل رو حل کرد مهندس بجای استیو جابز بازی شما جوابی دارید مطرح کنید منتظرم...

یک راه کار از شما یک راه کار از بنده

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
دوست من همونطور که تاکید شد درایخصوص دیگه بحث رو ادامه ندین

من تایپک رو نمیبندم تا اگر کسی صرفا نظر آموزشی و ...داشت بزاره . در غیر اینصورت تایپک بسته میشود

ilya_system

کاربر vip
کاربر
2013-12-08
79
40
مشهد
باطری لبتاب جدا میشه؟ یا باطریش داخلی هست؟

بعد اگر باطری جدا میشه بعد از این که باطری بایوس رو دراووردید بعد یک ساعت امتحان کنید....

یا اگر باطری داخلی هست سوکت باطری رو هم همزمان با باطری بایوس جدا کنید....

در ضمن اول مشکل رو نرم افزاری حل کنیم نشد بایوس میزنیم کارتون رو سخت نکنید....

با پسوورد مادر هم میتونم کمکتون کنم با پسوورد backdoor حتما بازمیشه اگه روش بالا جواب نداد بهم نتیجه رو اعلام کن که اموزش بدم که مشکلتون رو حل کنیم....

سلام با مواردی که گفتید امتحان کردم قفل بایوس باز نشد اگه مورد دیگه ای هست ممنون میشم اطلاع بدید

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
بنده تاکید دارم میشه بدون پروگرام کردن بایوس مشکل رو حل کرد مهندس بجای استیو جابز بازی شما جوابی دارید مطرح کنید منتظرم...

یک راه کار از شما یک راه کار از بنده

سلام دوست گرامی

بجای صحبت با این لحن لطفا راهکار مد نظرتون رو بگین تا بنده و بقیه یاد بگیرن

تاکید داشتن بر موردی بدون اثبات اون موضوع فقط نشان از تعصب بر عقاید کور است

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

Mehrdad Linu

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-28
30
38
مراغه
سلام با مواردی که گفتید امتحان کردم قفل بایوس باز نشد اگه مورد دیگه ای هست ممنون میشم اطلاع بدید

درود با روش هایی ک بالا گفتم میتوند برنامه ها رو دانلود کنید و توی یه فلش بوت کنید... سپس با فلشش لبتاب رو بوت کنید...

ولی یه روشی هم هست قبل اونا میتونی با انجام بدی من خودم با این روش جواب گرفتم...

1: مرحله اول لبتاب رو روشن کنید در صفحه قفل بایوس چند بار رمز رو اشتباه بزنید بعد از چند بار اشتباه وارد کردن رمز براتون شبیه عکس پایینی یه کدی میاد...

https://s16.picofile.com/file/8416765992/system_disable.png

2: کدی همراه با یه نوشته میاد system disable کد رو در سایت زیر وارد کنید...

wODiSc4hs6drwAAAABJRU5ErkJggg==

https://bios-pw.org/

3: کد رو در کادر بالا وارد کنید و get password رو بزنید براتون یک سری کد میاره بسته به مدل لبتاب پسوورد هارو انتخاب کنید...

4: لبتاب رو ریستارت کرده و کد هارو تک ب تک تست کنید...

نکته: با فشار دادن دوباره getpassword لیست پسوورد ها عوض میشه ولی پسوورد مادر لبتاب 90 در صد داخل اون لیست پسوورد ها هست...

بعد این روش backdoor روش های دیگه برای حل کردن وجود داره...

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
درود با روش هایی ک بالا گفتم میتوند برنامه ها رو دانلود کنید و توی یه فلش بوت کنید... سپس با فلشش لبتاب رو بوت کنید...

ولی یه روشی هم هست قبل اونا میتونی با انجام بدی من خودم با این روش جواب گرفتم...

1: مرحله اول لبتاب رو روشن کنید در صفحه قفل بایوس چند بار رمز رو اشتباه بزنید بعد از چند بار اشتباه وارد کردن رمز براتون شبیه عکس پایینی یه کدی میاد...

https://s16.picofile.com/file/8416765992/system_disable.png

2: کدی همراه با یه نوشته میاد system disable کد رو در سایت زیر وارد کنید...

wODiSc4hs6drwAAAABJRU5ErkJggg==

https://bios-pw.org/

3: کد رو در کادر بالا وارد کنید و get password رو بزنید براتون یک سری کد میاره بسته به مدل لبتاب پسوورد هارو انتخاب کنید...

4: لبتاب رو ریستارت کرده و کد هارو تک ب تک تست کنید...

نکته: با فشار دادن دوباره getpassword لیست پسوورد ها عوض میشه ولی پسوورد مادر لبتاب 90 در صد داخل اون لیست پسوورد ها هست...

بعد این روش backdoor روش های دیگه برای حل کردن وجود داره...

سلام

10 سال پیش بنده از این سایت اطلاع داشتم و حتی سورس اون رو هم دارم که تقدیم دوستان میکنم

اما نکته اینه که این سایت برای لپتاپ های لنوو هیچ مستر پسوردی نمیده

پس عملا این سایت بدرد حل کردن مشکل دوستمون نمیخوره

حالا بریم سروقت backdoor که شما همیشه عنوان میکنید

میشه این روش رو هم یادمون بدین ؟؟

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا