آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوئیچ لحظه ای در پاور گرین 780 وات

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط kharad
درود
بهتر است ولتاژ دو سیم سبز و بنفش اعلام شود
12 ولت از ترانس اصلی سپس از دیود شاتکی موجود در هیت سینگ دوم گرفته می شود
اگر دیود شاتکی مشکل نداشته باشد احتمال خرابی ترانس چند برابر می شود
خازن های 1000 ولت 16 میکرو هم تعوی نمایید .

دوست گرامی عزیز خرابی ترانس بسیار بعید است شما به تجربیات دوستان نگاه کنید و از طرفی خود ترانسها هم اصلا گیر نمی آید

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
درود
بر روی هیت سینگ دوم قطعه ای به نام TTC 103 وجود دارد و سبز رنگ هست (شبیه خازن های عدسی)
دوستی میگفت که باید با تست بازر بوق بزند اما بوق نمیزند اما با تست اهم 6.80 کیلو اهم میدهد
دوستان کسی
پاور وات بالای سالم گرین داره یه تستی بزنه ببینه آیا TTC فوق باید تست بازر بوق بزنه یا خیر ؟؟؟؟
سپاس

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
با سلام
آن قطعه به احتمال زیاد PTC یعنی مقاومت حرارتی است
روش تست آن بشرح شکل زیر:

hidden content may not be quoted
درود
دوست گرامی با توجه به اینکه نظر شما احتمال است ممکن است باعث بروز خسارت احتمالی بشه
دوست دیگری هم میگوید که به نظرم NTC هست لذا باید نگرشی اساسی به موضوع فوق داشته باشیم
متاسفانه در حال حاضر پاور گرین وات بالا ندارم تا تست دقیقی داشته باشم
چنانچه کسی پاور وات بالا سالمی داشته باشه میشه اونجا همچنین قطعه ای را دید
سپاس

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام خدمت همکار عزیزم

از انجا که مقاومت ان تی سی شبیه خازن عدسی است ببین موقع استارت موقت صدا میدهد چون اگر این نوع مقاومت نیمسوز یا سو خته باشد یک صدای ریز
انتشار میدهد و با جدا کردن ان از مدار درست کار میکند البته ممکن است شما فیوز بسوزانید اما بهترین راه این است که جفت قطعه رو پیدا کرده و جا بزنید
در ضمن شما سیم بنفش و زرد رو تست بزن اگر پاور استارت نخورد ایراد از ای سی روی برد که در تصویر زیر مشاهد میکنی

21062014009.jpg

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
با سلام خدمت همکار عزیزم

از انجا که مقاومت ان تی سی شبیه خازن عدسی است ببین موقع استارت موقت صدا میدهد چون اگر این نوع مقاومت نیمسوز یا سو خته باشد یک صدای ریز
انتشار میدهد و با جدا کردن ان از مدار درست کار میکند البته ممکن است شما فیوز بسوزانید اما بهترین راه این است که جفت قطعه رو پیدا کرده و جا بزنید
در ضمن شما سیم بنفش و زرد رو تست بزن اگر پاور استارت نخورد ایراد از ای سی روی برد که در تصویر زیر مشاهد میکنی

مشاهده فایل‌پیوست 93643

درود
آیسی سوئیچینگ سالم است
الان مشکل کمی فرق کرد
هیت سینگ دوم به برد پاور پیچ میشد و دلاملیل اتصال در خروجی سیم زرد همین مساله بود
حالا وقتی در لامپ سری پاور فوق را سوئیچ میکنم لامپ مدام خاموش و روشن میشه و صدای ت ت ت ت ت ت ت میده (فکر کنم از ترانس باشه چون زود از برق کشیدم)
سپاس

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
با سلام.
دوست عزیز تعدادی پاور گرین دارم این قطعه به هیت سینگ دوم متصل است و روی آنها ttc 103 , ttc 104 درج شده که در تست بازر بوق نمیزنند و مقاومت یکی از آنها (ttc 103) در حدود 2 کیلو اهم و دیگری (104) در حدود 3.4 کیلو اهم بود. امیدوارم بتونی مشکلت رو حل کنی.

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
در ضمن دوست من اتصال هیت سینگ دومت به برد را دوباره چک کن هم از نظر شورتی و هم از نظر مدار چون احساس میکنم با دستکاری در اون قسمت باعث ایجاد اتصال در مدار شدی. ( با توجه به لامپ تست .)

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
دوست من.
جهت تست یک پاور 330 گرین (سالم ) با همین قطعه را در حالتی که پاور روشن نیست اتصال کوتاه دادم واتفاقی نیافتاد.ولی وقتی تنها یکی از پایه های این قطعه را با سیم بنفش اتصال کوتاه میدهم پاور با یک صدای سوت سوئیچ میشود.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من.
جهت تست یک پاور 330 گرین (سالم ) با همین قطعه را در حالتی که پاور روشن نیست اتصال کوتاه دادم واتفاقی نیافتاد.ولی وقتی تنها یکی از پایه های این قطعه را با سیم بنفش اتصال کوتاه میدهم پاور با یک صدای سوت سوئیچ میشود.

اگر موقع روشن شدن سوت میکشد ببین مقاومت ان تی سی داری اونو چک کن شبیه خازن عدسی گاهی ابی رنگ گاهی سبز

بالا