آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سردی بیش از حد یخچال...

leilash

کاربر
2008-04-25
10
20
سلام دوستان یه یخچالی هست که همه چیز تو این یخچال یخ میبنده... چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟درجه یخچال هم رو 1 گذاشتم ولی بازم... ممنون میشم راهنمائیم کنین

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,052
اصفهان
با عرض سلام
احتمال بسیار زیاد با توجه به نوع بخچال یا ترموستات آن خراب و یا در صورت مدار الکترونیک یا سنسور و یا مدار مشگل دارد ، نوع یخچال را اعلام فرمائید

leilash

کاربر
2008-04-25
10
20
ممنونم از جوابتون دوست عزیز

یخچال اتوماتیک هم نمیکنه...بدون وقفه کار میکنه...

مدلشم آزمایش هست... بزرگ نیست کوچیکه...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rozi_zoli

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,052
اصفهان
با عرض سلام
عزیزم خدمت تان عرض کردم در صورت داشتن ترموستات که از نوع مکانیکی است احتمال اینکه از بدنه بخش یخ جدا شده است یا اینکه خود ترموستات خراب شده ببینید که ترموستات آن یک لوله نازک فلزی دارد یا یک سنسور که دو رشته سیم به آن متصل است

leilash

کاربر
2008-04-25
10
20
ممنونم دوست عزیز یه سیم فلزی و فنری مانند هست که پشت چراغ هست اون بیرونه... اونو چیکارش کنم؟

آخرین ویرایش:

rozi_zoli

کاربر
2008-05-28
72
302
سلام دوست عزیز
یخچال شما ترمستادش خرابه تعویض بشه درست میشه
ولی قبل تعویض سیمی که میگید بیرونه را بیبینید در انتها به جایخی پیچ شده
اگر ازاد بود از بدنه جایخی باز شده به بدنه سفت کنید درست میشه

leilash

کاربر
2008-04-25
10
20

ممنون دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین که اون سیم رو دقیق به کجا وصلش کنم؟؟؟؟

ببرم بزارمش بالای یخچال که یه جای کوچک هست که یخ میبنده؟ یا پائین اون؟ یا پشت اون؟

اون سیم چیه؟ کارش چیه؟

و اگه ترموستات خراب باشه از کجا تهیه کنم؟ و چطوری عوضش کنم؟ ترموستات کجاست؟ قیمتش چقدره؟

آخرین ویرایش:
  • Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,052
اصفهان
با عرض سلام

سیمی که میبینید همان ترموستات است و اصولا به زیر جا یخی پیچ میشود و جای آن مشخص است که یک برجستگی که با یک پیچ باز وبسته میشود فقط دقت کنید که این سیم شکسته نشود ، چون در صورت سوراخ و یا شکسته شدن از کار می افتد

leilash

کاربر
2008-04-25
10
20
ممنون دوست گلم این سیم جای مشخصی نداره یه سیم فنری مانند هست نمیدونم به کجا وصلش کنم آزاد هست سرش هم چیزی نیست کلاً صافه... از کچا بدونم که خرابه یا سالمه؟ از کجا میتونم تهیه کنم و چطوری عوضش کنم؟

• Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,052
اصفهان
با عرض سلام
یک سر این سیم به کنترل دما که همان ترموستات است و همان جایی که درجه کم وزیاد یخچال لست وصل و سر دیگر به بدنه آلمینیومی ، جا یخی وصل میشود .
دقت شود زیاد تا و راست نشود

بالا