آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: ساخت کوره القایی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام

ساده ترین راه برای ساخت کوره القایی کوچک و پرقدرت ، استفاده از دستگاه جوشکاری DC است که با تغییرات مختصری میتونه سیم پیچ کوره را تغذیه کنه و قدرت فوق العاده ای هم داره

اگه دوست داشتی و تهیه کردی درخدمتم.

سپاس

DSC01150.JPG

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با تشکر
اگر لطف کنید خیلی ممنون میشم چون اتفاقا 3 تا ریکتیفایر 200 امپر دی سی دارم اگه با دستگاه جوش راحتر باشه خیلی بهتره و فکر میکنم قدرتش هم چند برابر مدار قبلی باشه
بی صبرانه منتطرم تا با کمک شما شروع به ساخت کنم ::wosautos118::
با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با تشکر
اگر لطف کنید خیلی ممنون میشم چون اتفاقا 3 تا ریکتیفایر 200 امپر دی سی دارم اگه با دستگاه جوش راحتر باشه خیلی بهتره و فکر میکنم قدرتش هم چند برابر مدار قبلی باشه
بی صبرانه منتطرم تا با کمک شما شروع به ساخت کنم ::wosautos118::
با تشکر

سلام
مقصود شما از رکتیفایر چیه؟
دستگاه جوشکاری dc ( اینورتر ) نیاز داری نه رکتیفایر

سپاس

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
سلام
مقصود شما از رکتیفایر چیه؟
دستگاه جوشکاری dc ( اینورتر ) نیاز داری نه رکتیفایر

سپاس

با سلام
از توجه شما سپاس گزارم
منظور بنده همان اینوتر دی سی جوشکاری هست
باتشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
از توجه شما سپاس گزارم
منظور بنده همان اینوتر دی سی جوشکاری هست
باتشکر

سلام

بسیار عالی
مارک و مدل و تصویری از برد حاوی ترانس سوئیچینگ آن ارسال فرمایید تا راهکار متناسب با آن را تقدیم کنم .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام

مشخصات دستگاه جوش
صبا 200 امپر تکفاز
این هم چند تا عکس از برد دستگاه

76820066017330451278.jpg
42351936385110563780.jpg

سلام

در این بردها ترانس سوئیچیگ قدرت نیست بلکه در برد میانی و زیر برد تصویر اول است

پروب منفی ولتمترDC را به انبر منفی خروجی دستگاه متصل کنید و یک خازن حدود ا الی10 میکرو بین دو پروب ولتمتر نصب کنید

کاتد یک دیود را به پروب مثبت یا قرمز ولتمتر متصل کنید و آند آنرا با سیم یا گیره آزمایش به یک سوزن متصل کنید و با استفاده از روش تاپیک زیر ولتاژ حدود 10 الی 20 ولت را از یکی از ترانس های بزرگ سوئیچینگ تهیه کنید
(بواسطه فرکانس بالا ناگزیر به استفاده از خازن و دیود شدیم و نهایتا خازن و دیود را کنار گذاشته و سیمی به نقطه 10 الی 20 ولتی ترانس لحیم کنید که نقطه A می نامیم

کاهش ولتاژ ترانس بدون باز کردن هسته
حالا حدود 100 دور سیم شارلاکدار نسبتا ضخیم دور دسته لاکی یک پیچ گوشتی بپیچید و نهایتا پیچ گوشتی را خارج کنید تا سیم پیچی توخالی و بدون هسته جهت تست اولیه حاصل شود

سیم پیچ را بین انبر منفی خروجی دستگاه و نقطه A متصل کنید و یک فلز مغناطیس پذیر مانند آهن یا سوهان داخل سلف نگهدارید و نتیجه را گزارش کنید تا با سعی و خطا شرایط ایده آل را مهیا کنیم

سپاس

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
با سلام وتشکر
هیچ ترانسی غیر از این 3 عدد ترانسی که در عکس مشاهده میکنید در دستگاه وجود ندارد و سیستم این دستگاه به این صورت هست که دارای 8 عدد ای جی بیت میباشد که با ترانس پالس کنترل میشن و خروجی ای جی یبت ها با فرکانس بالا وارد سیم پیچ بزرگی که تصویرش رو میبینید میشه و امپر بالا رو به سیم پیچ ثانویه القاع میکنه و با 8 عدد دیود سیلیکون dc میشه و به خروجی دستگاه جوش میره با این تفاسیر پس این دستگاه از سوئیچینگ استفاده نمیکند

ایا با این دستگاه میتوان به مقصود برسیم؟
میخاستم بدونم برای سرخ کردن یک میله فلزی به قطر 5 سانتیمتر حدودا چه فرکانسی و ولتاژی مورد نیاز هست و اگر بخاهیم این میله رو ذوب کنیم به چه میزان قدرت نیازمندیم؟چ
عکس پشت فیبر نمای کنار دستگاه رو هم گذاشتم تا شاید کمکی کند

با تشکر از زحمات شما

16466016627278742033.jpg
40707809503182182616.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام وتشکر
هیچ ترانسی غیر از این 3 عدد ترانسی که در عکس مشاهده میکنید در دستگاه وجود ندارد و سیستم این دستگاه به این صورت هست که دارای 8 عدد ای جی بیت میباشد که با ترانس پالس کنترل میشن و خروجی ای جی یبت ها با فرکانس بالا وارد سیم پیچ بزرگی که تصویرش رو میبینید میشه و امپر بالا رو به سیم پیچ ثانویه القاع میکنه و با 8 عدد دیود سیلیکون dc میشه و به خروجی دستگاه جوش میره با این تفاسیر پس این دستگاه از سوئیچینگ استفاده نمیکند

ایا با این دستگاه میتوان به مقصود برسیم؟
میخاستم بدونم برای سرخ کردن یک میله فلزی به قطر 5 سانتیمتر حدودا چه فرکانسی و ولتاژی مورد نیاز هست و اگر بخاهیم این میله رو ذوب کنیم به چه میزان قدرت نیازمندیم؟چ
عکس پشت فیبر نمای کنار دستگاه رو هم گذاشتم تا شاید کمکی کند

با تشکر از زحمات شما

سلام

عزیزم نام سیستمی که تشریح فرمودید که القاء انرژی از طریق فرکانس بالا صورت میپذیرد سوئیچینگ است و ترانس یا ترانس هایی که ازطریق دو خازن سرامیکی قرمز بزرگ به خروجی IGBT ها مرتبط شده همان ترانس قدرت خروجی است

لطفا تصویری از قطعات روی برد کوچکتر ارسال فرمایید و اگر روی این برد حاوی دیودهای قدرت ، ترانسی نیست دراینصورت ترانس سوئیچینگ ایندستگاه ترانس حلقوی موجود در تصویر است که بعیده

اما اگر اینطوره کار شما خیلی ساده تره و باید همان عملیاتی که عرض کردم روی ثانویه این ترانس انجام دهید ( اولیه خطر برق گرفتگی شدیدی داره )
و اگر فضای خالی داره میتونی بجای عملیات فوق الذکر ، چند دور سیم جداگانه اضافه و استفاده کنی که خیلی بهتره

سپاس

سیمهایی که با ضربدر سفید رنگ مشخص کردم به هر ترانسی منتهی بشه همان ترانس سوئیچینگه
تصویری از نمای جانبی این ترانس یا سلف هم ارسال فرمایید .
ترانس خروجی1.jpg

آخرین ویرایش:
بالا