آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش تست آی سی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
به نظرم بهترین کار تهیه دیتاشیت آی سی از کتابچه یا اینترنت هست . علاوه بر معاینه ظاهری توسط چشم و حس لامسه ، پس از اینکه دیتاشیت تهیه شد ، با توجه به شکل ظاهری آی سی ، پایه های گراند و خروجی اونو پیدا میکنیم ، بعد با اهم متر تست میکنیم (در روی رنج ولت) که ولتاژ خروجی همونی باشه که در دیتاشیت هست.این به نظرم ساده ترین راه بود . اگر استادکاران مجرب تجربه بهتری دارند ، ممنون خواهم شد ارائه بدهند.

با سلام :
دوست عزيز اين روش فقط در پاره اي {تست گيت } از ايسي هاي ttl , cmos امكان پذير هست در ايسي هاي لاينري و انالوگ و كلا اونهايي كه با سيگنال سر و كار دارند لازمه مدار جانبي خودش و اطلاعات ديتاشيت و با دستگاه هاي مخصوص خود (اناليزر و اسكوپ و .... ) دارد .
ولي براي شروع كار پيشنهاد خوبي است كه در پست هاي قبلي هم دوستان گرامي اقاي راشدين اشاره فرموده اند .
با تشكر .
موفق باشيد .

a.dehqan

کاربر
2008-06-14
5
36
با سلام :
طي چت و پيام مسنجري ترانزيستور شما سالم است .
ايسي را عوض كنيد مشگل حل ميشه .
اين هم نقشه مدارش دانلود كنيد .
در ضمن خيلي بايد دقت كنيد تا پايه هاي كدينگ بهم نريزد {هر كدوم به خط منفي وصل شده و يا به خط مثبت بايد دقيقا مراعات كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .
با یاد او یکتا لایق بندگی

روز بخیر
متاسفانه بدون اطلاع به جای آی سی pt2262-s18 که ۱۸ پایه هست آی سی pt2262-s به جاش لحیم شد و بعدا متوجه شدیم ۲۰ پایه هست مثل اینکه ۱۸ پایه اش نیست یا کم هست تو بازار ، با توجه به دیتاشیتی که گذاشتین ، میشه از ۲۰ پایه استفاده کرد ؟ممنون میشم توضیح بدین به چه صورت ؟

آی سی که یک بار با هیتر لحیم شده اگه برای بار دوم لحیم بشه از کار میوفته ؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با یاد او یکتا لایق بندگی

روز بخیر
متاسفانه بدون اطلاع به جای آی سی pt2262-s18 که ۱۸ پایه هست آی سی pt2262-s به جاش لحیم شد و بعدا متوجه شدیم ۲۰ پایه هست مثل اینکه ۱۸ پایه اش نیست یا کم هست تو بازار ، با توجه به دیتاشیتی که گذاشتین ، میشه از ۲۰ پایه استفاده کرد ؟ممنون میشم توضیح بدین به چه صورت ؟

آی سی که یک بار با هیتر لحیم شده اگه برای بار دوم لحیم بشه از کار میوفته ؟

اقاي دهقان خود ايسي pt2268 در حقيقت 16 پايه هستش ولي با پسوند هاي مختلف از 16 ارتقا به 24 پين در شكل هاي فيزيكي مختلفي {دو طرفه و اس ام دي و... }عرضه شده است كه بايد در انتخاب نوع و پسوند دقت بيشتري مبذول گردد .
با توجه به اخرين پين كه به ولتاژ + وصل ميشه و دوپايه از اخرين مونده ها به اوسيلاتور و ..... احتمال اسيب ديدن ايسي شما دارد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
سلام من یک اسپکر دارم که یکی از آیسیهای آن با شماره tda7265 سوخته روی شکل ظاهری من میخواهم آیسی ریگری را جا گزین آن کنم خود مدار کجاهای آن را تست کنم تا دوباره این آیسی نسوزد چگونه

LUU

کاربر
2009-09-15
1
2
سلام
خسته نباشید من به یک آسی مربوط به زنگ آیفون تصویری comax دارم ودر ضمن این آیسی ding _dang می باشد آیا می شود آهنگ دیگری گذاشت این آیسی DIP8 می باشد شماره آیسی RT0302

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام
خسته نباشید من به یک آسی مربوط به زنگ آیفون تصویری comax دارم ودر ضمن این آیسی ding _dang می باشد آیا می شود آهنگ دیگری گذاشت این آیسی dip8 می باشد شماره آیسی rt0302
با سلام :
بازم پست هاي بلا محل و بي ربط با عنوان تاپيك ؟؟؟؟؟
تاپيك مشابهات ..... به خاطر رفع مشكلات شما ايجاد گرديده ......
پست هاي بلامحل بدون پاسخ و حذف ميشه .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام
ميخواستم بدونم ic 4093را مي شه در مدار تست كرد اگر ميشه چگونه ؟
با تشكر
با سلام :
دوست عزيز در تاپيك معرفي اي سي ها در بخش اموزش گام به گام تشريح شده است مراجعه و مطالعه كنيد اگر مشكلي داشتيد همونجا پيام بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام به همه اساتید

چگونه می توان آی سی آی او مادر برد را از نظر سلامت تست نمود !؟
با سلام :
دوست عزيز براي تست ايسي هاي i/o مادر برد ابتدا بايد ديتا شيت انرا داشته باشيد سپس توسط سيگنال سينكرون جنراتور و اسكوپ و با دادن اطلاعات رقمي 0 و 1 در ورودي ان و گرفتن نتيجه ان از خروجي هاي طبق ديتا شيت اقدام شود .
{تست اين ايسي ها بدون داشتن اطلاعات كافي توصيه نمي شود } .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا