آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن مادربرد msi H81M-P32L

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
باسلام و درود خدمت اساتید محترم
مادربرد msi فوق برای تعمیر آوردند که طبق فرمایش صاحب آن، با زدن کابل usb و موبایل به پورت usb جلو، دستگاه خاموش شده و دیگه روشن نشده.

با اتصال لحظه‌ای سیم سبز و مشکی، متوجه داغ شدن بیش از حد و دود کردن فت p3057g زیر سوکت گرافیک شدم. اونو از مدار خارج کردم و با استارت دستی مجدد دیگه قطعه‌ای داغ نشد.

اساتید لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم. ممنون
ولتاژ باتری ۳.۲ و کریستال RTC (۱.۱ و ۱.۳) هم درسته.

پیوست‌ها

• 1.4 مگابایت بازدیدها: 44

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
2013-06-26
2,434
1,818
باسلام و درود خدمت اساتید محترم
مادربرد msi فوق برای تعمیر آوردند که طبق فرمایش صاحب آن، با زدن کابل usb و موبایل به پورت usb جلو، دستگاه خاموش شده و دیگه روشن نشده.

با اتصال لحظه‌ای سیم سبز و مشکی، متوجه داغ شدن بیش از حد و دود کردن فت p3057g زیر سوکت گرافیک شدم. اونو از مدار خارج کردم و با استارت دستی مجدد دیگه قطعه‌ای داغ نشد.

اساتید لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم. ممنون
ولتاژ باتری ۳.۲ و کریستال RTC (۱.۱ و ۱.۳) هم درسته.
دوست عزیز شما خودتون باید بهتربدونید از گجا شروع کنید بلاخره شما کننده تعمییرات هستین اگرغیراین باشه جسارت نباشه توصیه میکنم دست نزنید موفق باشید.

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
دوست عزیز شما خودتون باید بهتربدونید از گجا شروع کنید بلاخره شما کننده تعمییرات هستین اگرغیراین باشه جسارت نباشه توصیه میکنم دست نزنید موفق باشید.
جناب قاسمی بزرگوار. درست می‌فرمایید، ولی هدف استفاده از تجربه همکاران در «سریعتر رسیدن به عیب» و رفع اون در تجارب مشابه بود.

گفته شما مثل اینه که برم عیب یابی کنم و چون خودم تعمیر کردم، نتیجه مراحل را به کسی اعلام نکنم. (که هرگز چنین نخواهد بود)

به هرحال ممنون ... منتظر نظر اساتید هستم و همزمان خودم هم روش کار می‌کنم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
طبق فرمایش صاحب آن، با زدن کابل usb و موبایل به پورت usb جلو، دستگاه خاموش شده و دیگه روشن نشده.

سلام
اگر صاحب دستگاه درست گفته باشه؛ باید تو مسیر USB تا فت دنبال مشکل بگردید. معمولا در اینجور مواقع دیودهای TVS سر راه USB میسوزه و مسیر شرت میشه.

aliazadi1234

کاربر vip
کاربر
2013-12-02
38
100
از همون usb مشکل دار شروع من حتما تو مدار شورای داری و نباید مجددا مادربرد را روشن میکردی، چون مشخصه به دلیل شورتی مدار این اتفاق افتاده، باید از همون ابتدا مسیر usb رو تست میکردی، اینجوری باعث خسارت بیشتر شد....

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
مدار استندبای ۳ ولت جریان کشی بالایی داشت که با تست و بررسی مشخص شد از چیپ جنوبیه و سوخته.
اون قطعه هم وظیفه تامین ولتاژ استندبای چیپ جنوبی را داشت.

با تشکر از همه

بالا