آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Sony VGN-NR120Q

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
داخل آی سی یک ماسفت سه پایه وجود دارد یعنی یک ماسفت 30 ولت 5 آمپر 1.3 وات اگر آی سی ماسفت پیدا نشد شما با توجه به ولت و آمپر اشاره شده با توجه به نقشه دیتاشیت پایه درین را به محل 4 پایه درین و پایه سورس را به 3 پایه سورس و بالاخره پایه گین را به گین موجود در مدار لپتاپ لحیم نمایید.
قبل از ماسفت 4800 تو نقشه 4835 وجود داره که دوعدد تو تصور هم هستش کنار همین یکیش ولتاژ19 ولت ورودی رو هم رو پایه ورودی و هم خروجی داره ... اونی که الان جاش خالیه و برش داشتم تو تصویر ورودی 19 داره ولی خروجی 0
و بعداز اون تو مداز هیج ولتاژی ندارم
الان مشکل من اتصالی پایه های خروجی این ماسفتی که برداشتم با گراند هستش و همینطور شرت بودن چند تا خازن SMD با گراند و زدن بوق ممتد ...
چند تا خازن هم رو حالت تست دیود زیر 000.3 رو نشون میداد ...

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط Mr.Zamani نقشه رو پیدا کردم دقیقا سر همون ماسفتی که برداشتم ولتاژ باید وجود داشته باشه که نداره و خروجی یعنی چهار تا پایه ی خروجی با گراند
شرتی داره چند تا از خازن های smd هم شرتی دارند بوق اتصالی میزنن با برداشتن ای سی تغذیه هم اتصالی برطرف نشده ...!

آیا مسیر ورودی ولتاژ به سر ماسفت اشاره شده در بالا که گفتی ولتاژ ندارد چک کردی که از کجا این ولتاژ تامین میشود؟ بایستی کاملا بررسی کنی تا به قطعه معیوب برسی.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
بدنیست نقشه لپ تاپت را در اینجا قرار بدی تا دوستان دارای تجربه راحتتر راهنمایی کنند.

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
ممنونم دوست عزیز
نقشه ی شماتیک رو آپلود کردم امیدوارم مشکل حل شه .
مسیر ورودی تا سر ماسفت با توجه به نقشه ولتاژ 19 ولت وجود دارد تا ورودی ماسفتی که بر داشتم الان پایه های خروجی اتصالی دارن...

پیوست‌ها

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام ببین در مسیر پایه های خروجی چه قطعاتی وجود دارد آنها را نیز از نظر سلامت و اتصال کوتاه چک کن.

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با سلام ببین در مسیر پایه های خروجی چه قطعاتی وجود دارد آنها را نیز از نظر سلامت و اتصال کوتاه چک کن.
باشه با توجه به نقشه چک میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم ....

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
خیلی از خازن های برد شرتی دارن حتی خازن کنار پل جنوبی
پیدا کرده قطعه سخت شد نمیدونم یه 12 ولت بدم با جریان بالا میشه قطعه معیوب رو پیدا کرد یا ریسکه
دوستان راه دیگه ای نیس ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
خازنهای شورتی را با نقشه مقایسه کن ببین آنها به کدام قطعه وصل است و یک عکس واضحی هم با علامتگذاری خازنهای شورتی از بردت قرار بده تا دوستان تجربه اینمورد راحتتر راهنمایی کنند.

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
خازنهای شورتی را با نقشه مقایسه کن ببین آنها به کدام قطعه وصل است و یک عکس واضحی هم با علامتگذاری خازنهای شورتی از بردت قرار بده تا دوستان تجربه اینمورد راحتتر راهنمایی کنند.

تعداد قطعاتی که شرتی دارن زیاده و تقریبا در همه قسمت برد خازن های SMD وجود داره که با گراند شرتی داره
فردا خازن های پشت چیپ رو چک میکنم احتمال میدم اتصالی کردن جک ورودی باعث شد چیپ معیوب شه ...
حالا بازم ماسفت هارو چک میکنم
از دوستان میخام همه در این تایپیک همگاری کنن در واقع بحث کاملی میشه راجع به قسمت تغذیه لپ تاپ
با تشکر

بالا