آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن شدن پیاپی پمپ اب خانگی.

biato

کاربر
2008-07-13
33
157
سلام
دوستان پمپ اب خانگی ما دچار مشکلی هست.
وقتی همه شیر های مصرف کننده بسته هم باشند باز هم فشار درجه افت می کنه و پمپ دوباره روشن میشه و اب می کشه.حتی ساعت های 3-4 صبح که هیچ مصرف کننده ای در کار نیست.
تمام لوله کشی قسمت های اطراف پمپ رو به هوای نشتی شیر هایش تعویض کردم اما در کمال نا باوری باز هم مشکل پا بر جاست.
لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور ممکنه وقتی مصرف کننده ای در کار نیست باز هم فشار مخزن افت کنه و اتومات کنه و روشن بشه.

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
469
مازندران
سلام
دوستان پمپ اب خانگی ما دچار مشکلی هست.
وقتی همه شیر های مصرف کننده بسته هم باشند باز هم فشار درجه افت می کنه و پمپ دوباره روشن میشه و اب می کشه.حتی ساعت های 3-4 صبح که هیچ مصرف کننده ای در کار نیست.
تمام لوله کشی قسمت های اطراف پمپ رو به هوای نشتی شیر هایش تعویض کردم اما در کمال نا باوری باز هم مشکل پا بر جاست.
لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور ممکنه وقتی مصرف کننده ای در کار نیست باز هم فشار مخزن افت کنه و اتومات کنه و روشن بشه.

سلام دوست عزیز
این ایراد از شیر خودکار یا شیر یک طرفه میتونه باشه. اگه لوله کشی هیچ ایرادی نداشته باشه
اگه فشار آب کم هستش احتمالا پروانه پمپ پلاستیکی هست که باید تعویض شود

biato

کاربر
2008-07-13
33
157
سلام
دوست من کل این لوله کشی رو کار اطراف پمپ رو من عوض کردم که شیر خودکار هم شاملش میشه.
همه چیز نو شده .فشار اب هم خوبه کم نیست ،فقط مشکل نشتی یا هدر رفت فشار دارم من که نمی دونم از کجاست و علتش چی هست.همونطور که گفتم من اکثرا شبها بیدارم و مثلا ساعت های 3-4 صبح می بینم پمپ با فواصل منظم تقریبا دو دقیقه یکبار اتومات می کنه و روشن میشه.
اصلا دیگه عقلم به جایی قد نمیده.

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام.شما در مسیر لوله ای که وارد پمپ میشه یک عدد شیر خودکار بگذارید تا ابی که درون لوله ها هستش به داخل لوله اصلی ورودی ساختمان برنگرده یعنی اب اصلی بعد از عبور از شیر خودکار وارد پمپ بشه .موفق باشید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
من یک پمپ بسیار پیشرفته دارم و فکر میکنم اکثر پمپهای دیگر هم به همین صورت است که اگر پمپ روشن باشد حتی شما شیر آبی را هم باز نکنید پمپ هر چند دقیقه یکبار روشن میشه.
برای همین من دو تا شیر کنار پمپ اضافه کردم و فقط زمانی که فشار آب خیلی کم هست و نیاز دارم ، ان را وارد مسیر میکنم و در بقیه موارد پمپ را خاموش میکنم و از مسیر هم خارج میکنم...

biato

کاربر
2008-07-13
33
157
کل لوله کشی اطراف از جمله شیر خودکار و تیوپ مخزن تعوض شده است اما پمپ باز هم اتومات می کند.
جناب نکویی پمپ سالم در صورتی که مصرف کننده ای نداشته باشد به هیچ وجه نباید روشن بشه.
اما دوستان نکته جالب تر.
من شبا پمپ رو خاموش می کنم تا حداقل اسیب کمتری ببینه اما وقتی به کنتور نگاه می کنم دائما در حال گردشه البته با سرعت پایین.
نتیجه اینکه قطعا یک جای خونه نشتی اب دارم،متهم اول فلاش تانک های طبقات بالا هستند که فردا چک می کنم.

biato

کاربر
2008-07-13
33
157
همونطور که حدس می زدم نشتی اب داشتیم از سیفون یکی از توالت های فرنگی.که با تعویضش مشکل پمپ هم حل شد و الان شبا اروم استراحت می کنه.:biggrin0:

samanrzi

کاربر
2014-05-03
1
1
سلام

دوستان کسی میدونه اتومات آنالوگ پمپ آب چطور تنظیم میشه ؟
من توی اون 2 تا پیچ تنظیم میبینم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rodbast90

biato

کاربر
2008-07-13
33
157
سلام

دوستان کسی میدونه اتومات آنالوگ پمپ آب چطور تنظیم میشه ؟
من توی اون 2 تا پیچ تنظیم میبینم

شما میخواهید چکار کنید؟؟فشار شروع استارت رو کم کنید یا زیاد؟؟؟
یا فشار توقف رو کم کنید یا زیاد؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amm120
بالا