آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: رفع عیب شطرنجی شدن تصویر در انواع کارت گرافیک

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان با توجه به صحبت هایی که شده بود نظر من اینکه احتیاجی نداره که بخواهید روغن فلکسی رو حتما روی برد جمع کنید و در نظر داشته باشید که برای پاک کردن روغن فلکسی هیچ وقت از اسپری ناهید خشک استفاده نکنید که من خاطرات بدی نسبت به این اسپری دارم این اسپری به خاطر اینکه دیگه جنس اصل و مرغوب خودش رو تو بازار ازدست داده وقتی با روغن فلکسی قاطی میشه خاصیت آب مانند به خودش دست میده که به سختی پاک میشه من خودم برای پاک کردن از تینر 2000 استفاده میکنم که از مغازه های رنگ فروشی تهیه میکنم و وقتی اون رو روی روغن میریزم به راحتی با یک مسواک اونو تمیز میکنه و خیالم راحتتره چون با اسپری ناهید قبلا که این کار رو کردم باعث سوختن چیپ های زیادی شد.

دوست عزیز بیشترین قطعاتی که در شطرنجی شدن تصویر موثر هستند خازنهای شیمایی الکترولیت DIP و خازنها ومقاومتهای SMD پشت سوکت خروجی VGA کارت گرافیک هستند که اسیب می بینند و باید بررسی شوند

با تشکر

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
دوستان عزیز من نمیدونم واقعا شما چطور این روشها رو تست کردید و نتیجه گرفید.حرارت 450 درجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میدونی یعنی چی؟ حتی برد رو هم آب میکنه.اسرو بدونید حرارت استاداردار با قطعات اس ام دی نهایت 290 درجه هست. این حرارت هیچ چیپ و یا آی سی را در هیتر کاری البته در صورت سرعت عمل نمیسوزونه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوستان عزیز من نمیدونم واقعا شما چطور این روشها رو تست کردید و نتیجه گرفید.حرارت 450 درجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میدونی یعنی چی؟ حتی برد رو هم آب میکنه.اسرو بدونید حرارت استاداردار با قطعات اس ام دی نهایت 290 درجه هست. این حرارت هیچ چیپ و یا آی سی را در هیتر کاری البته در صورت سرعت عمل نمیسوزونه..

سلام

درجه گرما بستگی به تجربه شما داره - اکثر گرافیک هایی که مشکل لحیم سردی دارن برق خور هستند و چیپ اون ها خیلی بزرگتره - بعید میدونم با 290 درجه بشه کاری کرد
من نمیدونم حرارت استاندارد چقدره ولی میدونم باید زیر یک دقیقه و نیم و نهایتش دو دقیقه باشه - به نظر شما با 290 درجه میشه زیر دو دقیقه لحیم سردی گرفت ؟
در ضمن 400 درجه ای که قید کردم کاملا صحیحه - چون این گرما زیر چیپ میره نه روی چیپ ، پس هیچ مشکلی نداره - و از همه مهتر به صورت دوارانی انجام میشه
تا الان صد ها گرافیک رو زنده کردم و مث ساعت کار میکنن -و در اینده باز هم گرافیک زنده میکنم
خدا رو شکر میکنم که با این روش گرافیک هیت خورده خیلی کم مرجوعی دارم

آخرین ویرایش:

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
استاد سلام من که جسارتی نکردم من منظورتون رو بد یرداشت کردم از زیر آره میشه 400 درجه حرارت گرفت به شرط دوران دادن ولی اون چیپ هایی که هسته دارن من چند تاشو امتحان کردم با دستگاه آی آر هم رو 300 درجه یعد از چند دقیقه فورا میسوزن.ما هرچی باشه تجربمون کمتر از شماست ولی این دستور العمل استادمه که سالها پیش از مدیران فعال ین سایت بود.البته اگر روی هسته ی چیپ هم یه چسب نسوز بزنیم بهتر و مطمان تره.با تشکر

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
به نظر من فلکسی زیر چیپ بمونه بهتره چون با گرمایی که چیپ داره باعث میشه پایه ها لحیم سردی نشن
البته نمیدونم این نظرم درسته یا غلط من اینجور فکر میکنم که باشه بهتره

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
پاسخ : رد: رفع عیب شطرنجی شدن تصویر در انواع کارت گرافیک

سلام خدمت اساتید محترم از انجایی که همه ما میدونیم وقتی گرافیکی شطرنجی میکنه ایراد از چیپ هست لذا لازم دونستم با اجازه استادان
محترم من نیز نظری در این باره داشته باشم

ببنید دوستان این مشکل یا با ریبال کردن از بین میره یا ریسولد که در بیشتر مواقع با ریسولد حل میشه در نظر داشته باشید که ما در مورد
این عمل باید دقت فراوارن داشته باشیم موقع ای که ما ریسولد انجام میدهیم در مدار هیچ الکترونی وجود ندارد که باعث اتصالی شود درست است
و از انجایی که هر چیزی که مایع باشد میتواند توجه کنید میتواند هادی الکتریکی باشد درست است پس با این اوصاف ما باید بعد از ریسولد
حتما زیر قطعه را تمیز تر از قبل کنیم طوری که هیچ ذره ای هم روغن نماند تا بعد مدار را دچار اتصالی کند حتی بهتر است از سرنگ برای پاک کردن
استفاده شود تا روغن فلاکسی به کل از بین برود ممنون از شما دوستان و همکاران که ما رو تحمل کردید

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.من هميشه زير چيپ رو با تينر تميز ميكنم ولي روي خود فلكس نوشته بدون نياز به شستشو.تا جايي كه من ميدونم بعضي از تعميركارهاي موبايل بعد از استفاده از فلكس ديگه زحمت شستشو به خودشون نميدن.

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
بله دقیقا درست هست و اگر شما از روغن فلکس bga استفاده کنید . نیاز به پاک کردن هم نداره و بعد از پاک کردن کاملا روغن خشک میشه . روغنی که من استفاده میکنم و همیشه عالی جواب داده : amtech nc559-asm قوطی 100 گرمی

بالا