آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

رسوب زدایی با سرکه

engmh

کاربر
2011-10-10
2
3
سلام به هم دوستان
یک سوال، برای رسوب زدایی آب گرمکن دیوار با سرکه نیاز هست که سرکه با آب رقیق بشه یا نه مسقیم سرکه رو بریزم توو لوله آب گرمکن؟؟
اگه نیاز هست درصد غلظت چقدر باید باشه؟
با تشکر

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,691
176,890
iRanTK.iR
درود

لینک هایز یر را ببینید :

محلول رسوبزدای میتره صنعتی MSA :)1
- گرین پاور-محلول رسوب زدای میتره،ضد رسوب و خوردگی، آنتی اسکالانت

محلول رسوبزدای میتره سرد MSA :)2

رسوب گیری پکیج و آبگرمکن دیواری

بهترین روش استفاده از محلول فوق هست .

سرکه هم میتونید استفاده کنید و احتیاج به مخلوط کردن با آب نیست ، اما زیاد تاثیر گذار نیست .

بعضی از تعمیرکاران از اسید هیدروکلریک استفاده می کنند ، دقت کنید که این اسید بسیار خورنده هست و بعد از ، از بین بردن رسوب ها چنانچه به بدنه فلزی برسد باعث خورده شدن و از بین رفتن فلز داخل منبع می شود .

البته تیرک هم می تونید استفاده کنید ، نمونه غیر اسیدی هم داره ، اما باز هم تاکید می کنم بعد از تمیز شدن رسوب ها اگر به فلز برسه باعث خوردگی فلز میشه ....

Hasanir756

کاربر
2018-02-04
5
4
با سلام. من از اسید دیسکیلر استفاده میکنم و خورندگی قطعات هم ندارد. شما باید رادیاتور آبگرمکن را باز نموده و در فضای باز بر روی اجاق گاز های کوچک زمینی با شعله ملایم قرار دهید و با یک قیف کوچک اسید را کم کم به رادیاتور وارد نمایید. و سپس شعله گاز را روشن نموده و فاصله بگیرید. و مواظب باشید تا بخارات اسید به شما آسیب نزند. سپس رادیاتور را را با انبر از روی گاز برداشته و خلاف جهت خودتان بر روی زمین خوابانده و شلنگ‌آب با فشار بالا را وارد لوله رادیاتور نمایید . و مواظب باشید که کمپرس بخار اسید به شما آسیب نزند. اگر دیدید همچنان رادیاتور باز نشده مجددا عمل فوق را تکرار نمایید. اسید دیسکیلر باید حتما داغ شود تا عمل رسوبزدایی انجام دهد . موفق باشید

بالا