آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دستگاه جوش مدل mma200 بعد از 10 دقیقه جوشکاری پروتکت میشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام تشکر استاد غزال انگاری داغ شدن فقط مربوط به یکی از 23N50 هستش یکی بیشتر از همه داغ میکنه که باعث میشه یک طرف هیت سینک از اون طرف دیگه گرمتر شه نکته دیگه بدنه دستگاه و هیت سینک ها برقدار هستند و گاهی دچاز برق گرفتگی کم میشم بدستور شما دیودهای برد وسط تست زدم پایه مشترک از یک طرف به دو پایه کنار نشان میداد از یک طرف نمیداد ماسفتها هم تست کردم بطوری که دیود ماسفتها از یکطرف نشا میداد و از طرف دیگر نمیداد مخصوصا ماسفت مشکوک طبق فرمایش شما وسایل جوشکاری اماده کردم و بعد از صرف کردن 1 و نصفی سیم جوش دستگاه پروتکت کرد که با خاموش روشن کردن دستگاه چراغ پروتکت خاموش شده بود ولی این دفعه با چند خال پروتکت میکرد و باز باید دستگاه خاموش میکردیم در زمانی که دستگاه در حال جوشکاری بود ولتاز 310 تا 240 ولت پایین میامد حتی یک لحظه تا 160 هم رسید احتمال دادم رله خراب باشد رله عوض کردم ولی فایده ای نداشت پایه های گفته شده ای سی 3525 مثه عکس زیر هست مقاومت 6/2 کیلو سالم خازن 1 نانو سالم

سلام

آیا فت ها 12 عدده ؟
آیا ولتاژ 24 و 12 درسته ؟
دیودهای برد کوچک (برد افقی یا خوابیده ) حاوی ترانس کوچک گرد را تست کن اگه سالم بودند
فت ها را آزاد کن و بجای هر دسته یک فت بالاتر از 60 آمپر نصب و تست کن

بدون جوشکاری باید خنک باشه و ولتاژ خروجی باید 70 الی 80 ولت باشه

سپاس

آخرین ویرایش:

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
استاد یادم رفت با امپر اخر یعنی 200 جوش میزدم بله 12 عدد سه تا سه تا موازی -بله 24 ولت 25 ولت است خروجیه رگولاتور 12 ولت داریم -فردا تست میزنم - استاد امکان داره فتها نشتی داشته باشن؟از هر دسته سه تایی 1 عدد فت از خود دستگاه بزارم یا اینکه فت نو بزارم ؟ای جی بی تی بزارم یا ماسفت؟استاد دیدم در هنگام جوشکاری 310 ولت کم میشود و دوباره 310 میشه واسه این رله عوض کردم ایا کارم اشتبا بود؟عذرخاهی بخاطر مزاحمت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد یادم رفت با امپر اخر یعنی 200 جوش میزدم بله 12 عدد سه تا سه تا موازی -بله 24 ولت 25 ولت است خروجیه رگولاتور 12 ولت داریم -فردا تست میزنم - استاد امکان داره فتها نشتی داشته باشن؟از هر دسته سه تایی 1 عدد فت از خود دستگاه بزارم یا اینکه فت نو بزارم ؟ای جی بی تی بزارم یا ماسفت؟استاد دیدم در هنگام جوشکاری 310 ولت کم میشود و دوباره 310 میشه واسه این رله عوض کردم ایا کارم اشتبا بود؟عذرخاهی بخاطر مزاحمت

سلام

تابحال بجای فت از IGBT استفاده کردیم و مشکلی نداشته ولی چون دسترسی بدستگاه شما ندارم و موجب تردید میشه لذا اگر فت بخری بهتره ( عرض کردم حداقل 60 آمپر ولی فت شما 23 آمپره و برای تست مناسب نیست )

ولتاژ 310 ولت بدون جوشکاری چطوره ؟

سپاس

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
سلام بدون جوشکاری 310 هست ای جی بی تی 60 امپری بهتر از فت 60 پیدا میشه

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام بطور کلی اینورتر ها در دو نوع تکنولوژی ماسفت و آی جی بی تی ساخته شده اند.هر مدل خصوصیات خاص خود را دارد .مدل ماسفت در کل به دلیل جوش بهتر و تعمیرات راحت تر به نظر بنده که مدت مدیدی است تعمیر کار اینورتر های جوش هستم نسبت به مدل های آی جی بی تی بهتر است.و همچنین تمامی مدل های ماسفت در بازار تا حدود 98 % شبیه هم هستند حالا چه ایرانی و چه چینی.برای تعمیرات دستگاه های اینورتر من از پروتکول خاصی استفاده میکنم بدین صورت که با استفاده از نشانه هایی که هر دستگاه دارد خیلی سریع عیب مربوطه را پیدا کرده و رفع مینمایم.
در هر دستگاه معمولا ایراد های زیر ممکن است پیش بیاید.
1-روشن نشدن دستگاه
2-معیوب بودن فن خنک کننده دستگاه
3-روشن نشدن چراغ پاور دستگاه در حالی که فن کار میکند
4-دستگاه روشن است و چراغ پاور هم روشن است در حالی که چراغ oc نیز روشن است
5-دستگاه در حالت روشن است اما ناگهان خاموش شده و فیوز برق دستگاه نیز پریده و قطع شده است
6-دستگاه در حالت عادی روشن است اما خروجی دستگاه صفر است.

هر ایراد براساس لیست بالا پروتکول تعمیراتی خاص خود رادارد.که شامل اندازه گیری ولتاژهای علامت و اهم گیری از نقاط خاص مدار میشود .من همه این اطلاعات تعمیراتی را در یک جزوه راهنمای گام به گام تعمیرات دستگاه جوش اینورتری تهیه کرده ام .دوستان برای تهیه این جزوه 55 صفحه ای که تقریبا تمامی ایرادات دستگاه اینورتر را پوشش میدهد میتوانند به ایمیل من پیام دهند.شایان ذکر است که این جزوه راهنمای تعمیراتی یکی از شرکت های ایرانی میباشد که در دوره های تعمیراتی نمایندگی های تعمیرات تدریس میشود.
darabi81(a)gmail.com

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام بطور کلی اینورتر ها در دو نوع تکنولوژی ماسفت و آی جی بی تی ساخته شده اند.هر مدل خصوصیات خاص خود را دارد .مدل ماسفت در کل به دلیل جوش بهتر و تعمیرات راحت تر به نظر بنده که مدت مدیدی است تعمیر کار اینورتر های جوش هستم نسبت به مدل های آی جی بی تی بهتر است.و همچنین تمامی مدل های ماسفت در بازار تا حدود 98 % شبیه هم هستند حالا چه ایرانی و چه چینی.برای تعمیرات دستگاه های اینورتر من از پروتکول خاصی استفاده میکنم بدین صورت که با استفاده از نشانه هایی که هر دستگاه دارد خیلی سریع عیب مربوطه را پیدا کرده و رفع مینمایم.
1-روشن نشدن دستگاه
5-دستگاه در حالت روشن است اما ناگهان خاموش شده و فیوز برق دستگاه نیز پریده و قطع شده است

هر ایراد براساس لیست بالا پروتکول تعمیراتی خاص خود رادارد.که شامل اندازه گیری ولتاژهای علامت و اهم گیری از نقاط خاص مدار میشود .من همه این اطلاعات تعمیراتی را در یک جزوه راهنمای گام به گام تعمیرات دستگاه جوش اینورتری تهیه کرده ام .دوستان برای تهیه این جزوه 55 صفحه ای که تقریبا تمامی ایرادات دستگاه اینورتر را پوشش میدهد میتوانند به ایمیل من پیام دهند.شایان ذکر است که این جزوه راهنمای تعمیراتی یکی از شرکت های ایرانی میباشد که در دوره های تعمیراتی نمایندگی های تعمیرات تدریس میشود.
darabi81(a)gmail.com

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
1-روشن نشدن دستگاه

darabi81(a)gmail.com

سلام

استاد عزیز

متاسفانه پست فوق را در عمده تاپیک های اینورتر تکرار و در این تاپیک دو بار تکرار فرموده اید که فاقد اطلاعات فنی است.

لطفا بر پایه تجربیات و اطلاعات خود ، متقاضی محترم را ارشاد فرمایید تا استفاده از تجربیات و اطلاعات ارزشمند شما مقدور گردد.
مضافا که میتوانید جزوه خود را مطرح فرمایید تا بیشتر قابل استفاده گردد .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا