آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: در آوردن ic بدقلق که بدون سوختن در نمیاد

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,794
25,747
پاسخ : در آوردن ic بدغلق که بدون سوختن در نمیاد

با درود ///دوست گرامی شما میتوانید از [hide]قلع مخصوص استفاده کنید البته الیازی از قلع و جیوه هستش که در بازار موجوده و مقداری از اون را روی ایسی با هویه ذوب کرده و با قلع خود ای سی مخلوط میکنید و بعد از سرد شده قلغ ایسی بصورت نرم و شکننده در میاد به نرمی پنیر بعد با یک پنس یا پیچ گوشتی ریز ایسی را از جاش بر میدارید [/hide]به همین سادگی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

با درود ///دوست گرامی شما میتوانید از hidden content may not be quotedبه همین سادگی

سلام ببخشید ایسی های که پایه هاشون مشخصه امکانش هست اما یک سری دیگه که منظور این دوستمون هست این روش جواب نمیده مثل ایسی های مدار pwm که از زیر به برد لحیم شدن امکانش نیست زوش گرما از زیر مناسبه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام یه مدل ic بد غلق هست که بدون این که نسوزه در نمیاد واقعا موندم چیکار کنم باید اینقدر حرارت بدی که لحیم زیرش هم آب شه تا از برد جدا شه ولی نتیجش اینه که آی سی سوخته در میاد و خیلی نرم میشه موقع گرما و با کوچکترین فشاری میشکنه

1.jpeg

اینم بهترین روشها

[hide]
1- می توانید از هویه انبری که مخصوص این کار هست استفاده کنید
2 - ابتدا روی بدنه ایسی را با چسب نسوز بپوشانید و سپس با سشوار صنعتی حرارت دهید البته خمیر فلکسی مرغوب فراموش نشود در ضمن هنگام شل شدن پایه با استفاده از مکنده وکیوم ایسی را بردارید که ایسی نشکند
[/hide]

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84

زیر ای سی خیلی قطعه هست کنار ای سی هم غیر پایه ها چهار تا زبانه کوچی دیده میشه اونا خاصیتی نداره? و ضمنا این که همون اول با در جه حرارت زیاد استفاده کنی بهتره یا با درجه کم ولی مدت طولانی
17.jpg

AMIRAHMADI

کاربر
2009-05-15
36
80
ایران
www.amirservice.com

دقیقا با حرارت کمتر ولی صبر و زمان بیشتر البته چون وسط آی سی نقطه اتصال هست توسط فلکس گرما سریعتر منتقل خواهد شد پس زیاد هم وقت گیر نیست . حتما موفق میشوی

آخرین ویرایش:

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,235
IRAN IN MY HEART

سلام
برای جداکردن آی سی های BGAیا پایه کف بهتر است حرارت رو به صورت دایره ای وآرام روی IC متمرکز کنید وبا یک پنس نوک تیز به آرامی آی سی رو
تکون بدید وبه محض آزاد شدن پایه ها اون رو ازروی بورد بردارید"""البته حتما از مایع فلکس استفاده کنید./.

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84

از اونجایی که من به خود آی سی هیچ احتیاجی ندارم و فقط میخوام از اطلاعاتش بکاپ بگیرم یه راه حل دیگه به ذهنم رسید که میخوام شما که تجربه دارید کمکم کنید من اگه یه برد خراب گیر بیارم و قطعات اون ور آی سی رو در بیارم و برد قسمت ایسی رو بشکنم میتونم بدون این که آیسی خراب شه درش بیارم انگار برد و ازش جدا کنم نه ایسی رو از برد ولی بهترین راه که به پایه های ایسی صدمه وارد نشه چیه میخوام یه کاری کنم که فیبر برد ترد ترد بشه و از ایسی جداشه با چی فیبرو طوری کنم که ترد بشه و راحت از ای سی جدا شه

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84

یه پیچ کشتی خیلی ریز فرو کردم زیر اون زبانه های بقل شطلق در رفت بدون کوچکترین خون و خون ریزی :;:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84

سلام موقعی یه آیسی رو در میاری بخاطر بی احتیاطی یا داغ شدن بیش از از قسمت زیر آیسی از فیبر جدا میشه باید چیکار کرد من اومدم یکم از ته مداری که به اون قسمت کنده شده میرفتو تراشیدم و بعد با لحیم یکم روش کشیدم رسید به جا خراب ولی خیلی قلمبه شده و به درد نمیخوره

بالا