آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درخواست کمک برای کم بودن فرکانس دستگاه جوش میلر

javadi1670

کاربر vip
کاربر
2021-02-11
6
3
58
اردبیل
با سلام خدمت مهندسان عزیز یک دستگاه جوشی برایم امده سه برد ۲۰۰ امپر میلر نوع ماسفتی به محص اولین جرقه ocمیکنه برسی کردم فرکانس دستگاه پایین امده حدود ۴.۸ کیلو هرتز وهمچنین واتاژ خروجی برد درایور سه لگش ۳.۷ ولت ویه لگش ۱۲.۵ ولته همچنین شکل موج در تمام قسمتها سالم وپایدار هست واینکه رگلاتور ۷۸۱۲ مقداری داغ میشود خواهشمندم کمکم کنید

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,408
پارس
درود..
ابتدا برد خازن رو جدا کنید وبا لامپ سری فقط تست کنید که فت ها نسوزن..
دوم چک گیت فت ها رو قطع کن تا آسیب نبینن وخروجی پالس pwm رو چک کن وعیب یابی کن..
تغذیه 12 ولت به هر ای سی یا زنری در مسیر میره باید کامل برسی کنی اتصالی وجریال کشی نباشه..
برد اصلی رو فقط ولتاز دار کن با ولتاژ ایمن سپس مسر پالس رو بررسی کن..با تغییر ولوم فرکانس پالس وهمچنید فیدبک باید تغیرکنه.

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
با سلام خدمت مهندسان عزیز یک دستگاه جوشی برایم امده سه برد ۲۰۰ امپر میلر نوع ماسفتی به محص اولین جرقه ocمیکنه برسی کردم فرکانس دستگاه پایین امده حدود ۴.۸ کیلو هرتز وهمچنین واتاژ خروجی برد درایور سه لگش ۳.۷ ولت ویه لگش ۱۲.۵ ولته همچنین شکل موج در تمام قسمتها سالم وپایدار هست واینکه رگلاتور ۷۸۱۲ مقداری داغ میشود خواهشمندم کمکم کنید

سلام دوست گلم
ابتدا یه عکس واضح از برد بالا بزارید
ولتاژ بین بدنهirfzها و گراند رو اعلام کنید
اگر اسیلسکوپ دارید فرکانس پایه اول و آخر ماسفت ها رو بگیرید و عکس شکل موج رو بزارید تا راهنماییتون کنم
سپاس

mehdibarghel

کاربر vip
کاربر
2012-11-05
23
10
سلام خدمت شما لطفا یه عکس بفرستین تا راهنمایی کنیم

بالا