آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست کمک برای درست تست کردن قطعات

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
با سلام خدمت بزرگواران
دوستان اگه ممکنه ی روش تست قطعات روی برد روشن رو بهم بگید کلا قاطی کردم و اینکه ولتاژ مثلا سلف چقدر باید باشه
ممنون میشم اگه عنایت کنیدو یکم از تجربیاتتون بگید بنده تازه کار و بی تجربه

mmartin

کاربر vip
vip
کاربر
2015-02-15
111
101
مشهد
بیشتر قطعات رو نمیشه روی برد تست کرد. مگر بر اساس تجربه
روی برد بهترین کار ولتاژ گیری و اگه اسیلسکوپ داشته باشید پالس فرکانس
برای ولتاژگیری نیاز به نقشه بردتان را دارید
که میتوانید از اینترنت یا درخواست از دوستان بیابید.

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
بیشتر قطعات رو نمیشه روی برد تست کرد. مگر بر اساس تجربه
روی برد بهترین کار ولتاژ گیری و اگه اسیلسکوپ داشته باشید پالس فرکانس
برای ولتاژگیری نیاز به نقشه بردتان را دارید
که میتوانید از اینترنت یا درخواست از دوستان بیابید.
درود بابت پاسخ تشکر مثلا ی منبع تغذیه ۱۲ ۲ امپر صدای بیز از توش میاد و خروجی قطع شد ..اینو میشه یکی یکی از ورود تست زد ..ولی بردهایی مثل دیجیتال که دومنطقه داراست رو نمیشه ..

mmartin

کاربر vip
vip
کاربر
2015-02-15
111
101
مشهد
هر برد معمولا شامل سه قسمته (ورودی یا همون تغذیه + پردازش یا هسته مرکزی که میتونه خودش شامل چند بخش بشه و خروجی که میتونه صدا، تصویر یا هردو باشه)
شما اول باید بدونی وظیفه هر بخش چیه و بعد ببینی مشکلت مربوط به کدوم بخشه تا بتونی محدوده عیب یابی رو کوچیک کنی و زودتر به نتیجه برسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
هر برد معمولا شامل سه قسمته (ورودی یا همون تغذیه + پردازش یا هسته مرکزی که میتونه خودش شامل چند بخش بشه و خروجی که میتونه صدا، تصویر یا هردو باشه)
شما اول باید بدونی وظیفه هر بخش چیه و بعد ببینی مشکلت مربوط به کدوم بخشه تا بتونی محدوده عیب یابی رو کوچیک کنی و زودتر به نتیجه برسی
درود چشم پس اول به یادگیری این سه مورد میکنم تا الان که درگیر یادگیری قطعات ابزار ها و چیزای اولیه بودم ممنون برا راهنمایی

AzarElectron

کاربر vip
کاربر
2023-01-08
46
27
54
ارومیه
با سلام خدمت بزرگواران
دوستان اگه ممکنه ی روش تست قطعات روی برد روشن رو بهم بگید کلا قاطی کردم و اینکه ولتاژ مثلا سلف چقدر باید باشه
ممنون میشم اگه عنایت کنیدو یکم از تجربیاتتون بگید بنده تازه کار و بی تجربه
سلام. سلف ها عموما در جریان های AC با فرکانس بالا استفاده میشن و مولتی مترهای معمولی فرکانس کاریشون زیر 1KHz‌هست و بطبع مقدار سنجیده شده درست نخواهد بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: daniyal18

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
سلام. سلف ها عموما در جریان های AC با فرکانس بالا استفاده میشن و مولتی مترهای معمولی فرکانس کاریشون زیر 1KHz‌هست و بطبع مقدار سنجیده شده درست نخواهد بود.
درود سپاس از توجه و وقتتون
کلا وقتی ی برد معیوب میاد زیر دستون برا ی سری شک ها و تست اولیه منظورمه

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
2013-06-26
2,434
1,818
درود سعی کنید روی قطعات اصلی اقدام به تست نکنید ومعمولا روی قطعات معیوب کار کنید تاباعث صدمه به برداصلی برای مشتری هست نشید وبادقت وخطرات مذکوردرنظربگیرید ودراین شغل هرچه شما بیشتریادبگیریدبازهم انگارهنوز چیزی یادنگرفتین باپیشرفت تکنووژی باید ابدیت وبروزباشدموفق باشید.

بالا