آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست هر نوع فايل آماده كيلومتر انواع خودرو در اين تايپيك

inventor1981

کاربر
2010-10-20
15
34
سلام دوستان فایل کیلومتر نیستن ماگسیما اتوماتیک که ایپرامش سوخته.فایلشو میخوام.ممنون.شماده 93c56

پیوست‌ها

• 291.6 کیلوبایت بازدیدها: 7

yasharmechanic

کاربر
2024-02-01
7
8
Persia
دوستان با پروگرمر CH341a میشه آیسی ایپرام کیلومتر داشبرد و بی.اس.ای ماشینی مثل 206 رو پروگرم کرد؟

در صورت تجربه داشتن جواب بدید

===========================================================================

خودم این حرکت رو به صورت آنبرد..با کلیپس(شبیه گیره لباس) انجام دادم....فایل رو از آیسی داشبورد با شماره (25020AN)-ATMEL خوانش(رید) میکرد در NeoProgramer.....فایل خوانده شده رو ذخیره میکردم.......و بعد با نرم افزار Licznik (Version-4.8a) باز میکردم و کیلومتر رو تغییر میدادم ذخیره میکردم......و فایل ذخیره شده رو در NeoProgramer باز میکردم تا رایت کنم روی آیسی.....

Erase IC که میزدم لودینگ تا اخر میرفت...اما بعدش....Blank Chek و Verify IC ارور میداد...ولی لودینگ Write (فقط همین نه 2تای قبلی = Blank Chek و Verify IC) سبز پر میشد.......خلاصه یه رایت شدن نصفه نیمه فک کنم انجام میشد.

- درنتیجه آیسی رو با هویه از رو برد کیلومتر برداشتم و جدا کردم.....گذاشتم رو آداپتور8پایه....و مجدد مراحل رایت کردن با نرم افزار NeoProgramer رو جلو رفتم.....اما اینبار خطای Blank Chek و Verify IC برام بوجود نیومد...و لودینگ این 2تا هم (موفق بودن رو نشون داد)........پس نتیجه گیری کردم
با پروگرمر
CH341a داشبورد(صفحه کیلومتر) پژو 206 با آِیسی 25020 وقتیکه از روی برد جداش کردی...پروگرم شد.
============================================================================

دلم خوش بود که حتما BSI هم همین شکلی میشه....شماره آِی سی اون 👈
95160👉 هست......بدون برداشتن IC از روی برد....توسط همون کلیپس(شبیه گیره 8پایه).....فایل توو آیسی رو رید(خوانش) کردم......ذخیره کردم که با Licznik چک کنم........وقتی اینکار رو کردم...دیدم اطلاعات توی این فایل رو کامل 00000000000 صفر صفر صفر نشون میده..........انگار خود به خود Erase باشه (البته ff ff نبود...اما همه خطوط 00000 بود)

BSI.png

از اونجایی که با فایل دامپ داشبودر و BSI یک 206 اتومات که دانلود کرده بودم....چک کردم....فایل BSI اون.....کلی اعداد و ارقام بود و صفر صفر نبود.........

حالا 2به شک موندم...که آیسی رو از رو برد بردارم باز هم همین اطلاعات خوانش بشه یا خیر(و شاید کلا به هم بریزه BSI رو و ماشین اصلا روشن نشه ........و میترسم کلا این پروگرمر توانایی پروگرم کردن این آِیسی رو نداشته باشه که اینجوری نشون میده

خلاصه اگر تجربه ای دارید بگید استفاده کنیم

و اینکه اگر فایل دامپ کیلومتر و BSI برای 206 (غیره اتوماتیک) تیپ 2 دارید...لطفا بارگذاری کنید برای دانلود....هرچه چرخیدم غیر از اون نسخه مربوط به 206 دنده اتومات چیزی ندیدم

آخرین ویرایش:

yasharmechanic

کاربر
2024-02-01
7
8
Persia
دوستان...مشکل با برداشتن آیسی 95160 در BSI پژو 206 ...و پروگرام کردن آن به صورت جدا از برد......بدون خطا کار کرد و فایل اطلاعات این آیسی ایپرام.....لود شد بدون صفر-صفر نشان دادن...

البته دلیل صفر-صفر شدن رو هم فهمیدم که به علت برعکس جا زدن کلیپس 8پایه بود....اما متعجبم....که اینکار رو هم کرده بودم...در بار اول هیچ اطلاعاتی لود نشد.....در بار دوم( که برعکس جا زدم) به صورت صفر-صفر...شبیه عکس لود شده بود...

خلاصه ابتدا برای جلوگیری از هرگونه خرابی و به همریختگی اطلاعات......BSI رو به ماشین وصل کردم....ماشینو روشن کردم 5دقیقه...که دوباره اطلاعاتش اگر مشکلی داشته درست بشه................سپس BSI باز کردم.....بدون اینکه با کلیپس 8پایه ارتباط بدم برای پروگرم کردن

و بعد....آیسی BSI رو با هویه خارج کرده......با پروگرمر CH341a پروگرم کردم....بدون خطا....کاملا درست و عالی

========================================================================

نتیجه کلی :

این شد که شما میتونید با یک پروگرمر CH341a و آداپتور 8پایه آن.....که ارزان هم هست....یک خودرو 206 رو...کیلومترش رو اصلاح کنید.

و
(آیسی ایپرام 95160 موجود در BSI)..........و (آیسی ایپرام 25020..یا در بیشتر مواقع آیسی ایپرام 95020 موجود در صفحه.کیلومتر.داشبورد پژو206) رو اصلاح کنید و کاملا عملی و تست شده اینکار قابل انجام هست...فقط باید به صورت جدا از برد انجام شود.
نکته : اگر آیسی ایپرام موجود در صفحه کیلومتر داشبورد....مدل (95020) بود..نیاز به جدا کردن آیسی از برد نیست...و به صورت آنبرد و با استفاده از کلیپس8پایه......به درستی قابلیت پرگرم شدن دارد و بدون خطا پروگرم میشود.

حسین۶۸۵۵

کاربر
2024-03-03
2
0
قم
بالا