آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست نرم افزار، جهت از دسترس خارج کردن قسمتی از حجم هارد

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
با سلام خدمت اساتید گرامی
یه هارد 500 wd برام اومده که به دلیل وجود بدسکتور و عدم رفع ان توسط نرم افزار های
hdd regenerator , hdd low level format tools 4.25 , hdat2 میخوام بعضی از قسمت های هارد رو از دسترس خارج کنم یعنی میخوام اصلا توسط هارد اون قسمت شناسایی نشه.آیا این کار ممکنه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سلام
با قابلیت
zone table
دستگاه سالویشن دیتا میتوانید این کار را برای بعضی خانواده های هارد انجام دهید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست گرامی ، میتوانید از نرم افزار زیر استفاده کنید و سکتورهای خراب را جدا کنید
موفق باشید

پیوست‌ها

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
با سلام خدمت همه دوستان عزيز:
تجربه اي كه بنده در اين زمينه دارم:تنها راه اين است كه با ويندوز 7 پارتيشن بندي كني و مقداري را كه نمي خواهيد را پارتيشن كني و بقيه را مطمئن هستيد سالم است را فرمت كنيد و ويندوز رويش نصب كنيد و يا اطلاعات كپي كنيد.اين تنها راهي است كه بنده توانستم از قسمت سالم هارد استفاده كنم و فقط در ويندوز 7 جواب مي دهد چون ويندوز ايكس پي نمي تواند اين كار را انجام دهد زيرا اگر بدسكتور در قسمت هاي اوليه هارد باشد نمي توانيد سيستم عامل ايكس پي نصب كنيد/لطفا پس از انجام كار نتيجه را اعلام كنيد كه اين تايپيك به خوبي و خوشي بسته شود/با تشكر
ممنون دوست عزیز امتحان کردم.نه با xp و نه با 7 هیچ کدوم نشد.پارتیشن بندی میشه، درایو هم فرمت میکنه ولی وسط های نصب ارور میده.نمیتونه فایل ها رو کپی کنه.بازم ممنون

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
با درود
البته به مطالب دوست بسیار گلم جناب میلاد گرامی ، این را هم اضافه کنم
ولی جایی خونده بودم که نرم افزار HDD Regenerator ورژن 2011 DC 08.05.2013 میتواند قسمت های بدسکتور را علامت گذاری کند و مخفی کند و قابلیت های خوبی به این ورژن اضافه شده است
این فایل را در اختیارتان میگذارم که فکر کنم باید این را نصب کنید و سی دی خام را درون درایو قرار دهید و با استفاده از این برنامه بوتش را درست کنید و سپس استفاده کنید
موفق باشید

ممنون اقا مهدی این رو امتحان کردم نمیتونه بدسکتور هاش رو بگیره.تا یه جاهایی پیش میره (حدودا 400G ) بعدش ارور میده.

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
با سلام خدمت دوستان
من میخواهم اطلاعات جامعی در اختیار دوستان بزارم و دوستان اکه مسکلی داشتند پیام خصوصی بدهند چون بنده واقعایتا در بخش فلزیاب هستم و اینجا زیاد نمیام

بد سکتور همانطور که میدانید دو بخش فیزیکی و نرم افزاری هست. وقتی هارد شما صدای غرت غرت داد بندانید که هارد شما بدسکتور کرفته و میتونه از فرمت کردن زیاد از حد و ضربه و نوسان برق پاور و ... باشه
بد سکتور نرم افزاری رو میتوان فقط توسط بهترین نرم افزار hdd regnrator درست کرد که به صورت bootable در بایورید و با بوت بالا بیارید و بسته به حجم هارتون بزارید اسکن و تعمیر کند . توسط این نرم افزار جای بد سکتور رو هم خواهید دید . مثلا در فلان مکابایت هارد شما بد سکتور هست . و در بعضی موارد اصلا با نرم افزار نمیشه این مشکل رو حل کرد و بهترین کار همان خارج کردن ان قسمت در پارتیشن بندی هست . بهترین نرم افزار هم acronic disk director suit home هست که خیلی راحت میتونید اون قسمت از هارد خودتون رو که بد سمتور داره جدا کنید . مثلا اکر در 40 کیک بد سکتور دارید شما تا 38 کیک رو یک پارتیشن کنید و از 41 کیک رو هم یک پارتیشن و اون قسمت رو جدا کنید و در آخر اون دو تا پارتیشن رو که با هم ادغام کنید تا پارتیشن بندی شما کوچک نباشه یعنی اکه اشتباه نکنم maried کنید . امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
اساتید یه مشکل دیگه.قبلا وقتی هارد رو به سیستم وصل می کردم این ارور نبود.این مال چیه؟

پیوست‌ها

• 83.6 کیلوبایت بازدیدها: 96

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
اساتید یه مشکل دیگه.قبلا وقتی هارد رو به سیستم وصل می کردم این ارور نبود.این مال چیه؟
افزایش تعداد بدسکتور های هارد (بر مبنی g-list) به بیشتر از حد مجاز
"اخطار برای اینکه ممکن است سطح خرابی هارد زیاد و دیگر به اطلاعات دسترسی نداشته باشید"

شعبانيان

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-12-24
745
7,070
تهران
tvserviceiran.com
سلام
دوست عزيز چرا از برنامه Partition Wizard Professional Edition 7.5 استفاده نميكني براي كم كردن هجم پارتيشن؟
خيلي راحت ميتوانيد البته بعد از نصب ويندوز و يا وصل كنيد به كامپوتر ديگر و هجم فايل را كم كنيد و بعد ويندوز را بريزيد .
دستور فورمت mbr را هم ميتوانيد در داس اجرا كنيد شايد سكتور اولت ايراد دارد
البطه من چند وقت پيش روي يه حارد 40 اين مشكل را داشتم و يه 2هفته اي هارد را كنار گذاشتم و بد با برنامه HDD Regenerator كه دوستمان معرفي كردن اين مشكل را برطرف كردم يك بار هم روي هارد 500
به اميد خدا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: f4rshad
بالا