آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست آموزش برای روش لحیم کردن استیل نگیر

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
با درود
خدمت اساتید و همکاران گرامی
چند تا تیکه ورق استیل نگیر رو می خواستم لحیم کاری کنم که هر کاری کردم جواب نداد
می خواستم بدونم عزیزان روش یا تجربه ای برای لحیم کاری استیل نگیر دارند؟ لطف بفرمایندو راهنمایی کنند

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
با درود
می خواستم بدونم عزیزان روش یا تجربه ای برای لحیم کاری استیل نگیر دارند؟ لطف بفرمایندو راهنمایی کنند
درود.
ابتدا نوع کاربرد وسیله تون را باید عنوان میکردید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد.
بسته به ابعاد ورق های استیل دو روش هست یکی روش شیمیایی و دیگری روش فیزیکی .
روش شیمیایی که سخت تر و امکان اتصال از طریق مواد شیمیایی ممکن است ، اما بهترین روش فیزیکی سوراخ کاری و پرچ و اتصال بوسیله فیش یا ورق نازک مسی به هم است.
موفق باشید.

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
درود.
ابتدا نوع کاربرد وسیله تون را باید عنوان میکردید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد.
بسته به ابعاد ورق های استیل دو روش هست یکی روش شیمیایی و دیگری روش فیزیکی .
روش شیمیایی که سخت تر و امکان اتصال از طریق مواد شیمیایی ممکن است ، اما بهترین روش فیزیکی سوراخ کاری و پرچ و اتصال بوسیله فیش یا ورق نازک مسی به هم است.
موفق باشید.
با درود
وقتتون به خیر
چون وب سایت برای کارهای الکترونیکی هستش و نمی خواستم کاربری غیر مرتبط عنوان کنم اسم دستگاه رو نیاوردم
یک کتری ورق استیل نگیر هست که دستگیره کتری در هر دو طرف با سه تا نقطه جوش فیکس شده که به علت شکستگی نقطه جوش ها در یک طرف دستگیره کتری و دسترسی نداشتن به نقطه جوش تصمیم گرفتم اون رو لحیم کنم که متأسفانه لحیم نمی گیره محل اتصال رو سنباده نرم هم زدم ولی نتیجه ای حاصل نشد تو اینترنت سرچ کردم یک نوع فلاکس مخصوص لحیم کاری استیل معرفی کردند که تا حالا استفاده نکردم به همین خاطر از عزیزانی که در این زمینه تجربیاتی داشتند درخواست راهنمایی و مساعدت کردم

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
با درود
وقتتون به خیر
چون وب سایت برای کارهای الکترونیکی هستش و نمی خواستم کاربری غیر مرتبط عنوان کنم اسم دستگاه رو نیاوردم
یک کتری ورق استیل نگیر هست که دستگیره کتری در هر دو طرف با سه تا نقطه جوش فیکس شده که به علت شکستگی نقطه جوش ها در یک طرف دستگیره کتری و دسترسی نداشتن به نقطه جوش تصمیم گرفتم اون رو لحیم کنم که متأسفانه لحیم نمی گیره محل اتصال رو سنباده نرم هم زدم ولی نتیجه ای حاصل نشد تو اینترنت سرچ کردم یک نوع فلاکس مخصوص لحیم کاری استیل معرفی کردند که تا حالا استفاده نکردم به همین خاطر از عزیزانی که در این زمینه تجربیاتی داشتند درخواست راهنمایی و مساعدت کردم

میتوانید بدنه کتری را به یکی از قطب نقطه جوش متصل و با سر دیگر قطب نقطه زن روی دسته جوش بزنید.
اگر امکان نقطه جوش به هر دلیل عدم دسترسی برای برایتان محیا نیست از روش پرچ استفاده کنید.
موفق باشید.

Ahoora1396

کاربر vip
کاربر
2022-02-18
94
114
درود روش لحیم کاری روی استیل نگیر یه خورده زمانبر ولی به آزمایشش می ارزه. ابتدا باید محلول شیمیایی زیر رو درست کنید:
یک یا دو باتری قلمی خراب رو از کربن خالی کنید و بدنه فلزی اون رو که از جنس روی یا زینک هست رو با قیچی ریز کنید.
داخل یک ظرف شیشه ای حاوی مقدار نیم لیوان آب یک سرنگ اسید باتری ماشین بریزید. یک قاشق نمک اضافه کنید و هم بزنید.
روی ها رو داخل محلول بریزید و بذارید کامل واکنش بدهند.
قسمت مورد نظر رو با گوش پاکن یه مقدار محلول آماده شده بزنید و بعد لحیم کاری کنید.

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
درود روش لحیم کاری روی استیل نگیر یه خورده زمانبر ولی به آزمایشش می ارزه. ابتدا باید محلول شیمیایی زیر رو درست کنید:
یک یا دو باتری قلمی خراب رو از کربن خالی کنید و بدنه فلزی اون رو که از جنس روی یا زینک هست رو با قیچی ریز کنید.
داخل یک ظرف شیشه ای حاوی مقدار نیم لیوان آب یک سرنگ اسید باتری ماشین بریزید. یک قاشق نمک اضافه کنید و هم بزنید.
روی ها رو داخل محلول بریزید و بذارید کامل واکنش بدهند.
قسمت مورد نظر رو با گوش پاکن یه مقدار محلول آماده شده بزنید و بعد لحیم کاری کنید.
با درود
وقتتون به خیر
قبل از اینکه انجام بدم - تست گرفتید خود شما؟ جواب می ده؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با درود
وقتتون به خیر
قبل از اینکه انجام بدم - تست گرفتید خود شما؟ جواب می ده؟
درود، اول اینکه لحیم کردن کتری که هر لحظه در حال گرم و سرد شدن هست، اصولی نیست. بعد مدت کوتاهی دوباره میوفته ، حالا چه برسه استیل!
دوم لحیم استیل هرگز نمیتونه به اندازه لحیم مس یا برنج قوی و محکم در بیاد.
سوم با توجه به اندازه قسمت فلزی، نیاز به هویه پر قدرت حداقل 80 وات واقعی دارید.
چهارم ، استفاده از محلول های اسیدی باعث خورده شدن نوک هویه میشه.

vafadar1

کاربر vip
vip
کاربر
2007-05-16
143
114
با درود
با درود .مایع فلکس استیل به نام ربوآ در اینترنت جستجو و خریداری کن حتما جواب میده صد در صد

بالا