آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ کردن کارت گرافیک Axtrom AMD HD 6790

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم مشکل بنده هنوز حل نشده .
کارت گرافیک رو بعد از کلی جستجو بالاخره دادم ریسولد کردن ولی مشکل همچنان پا برجا بود . بنابراین تمامی قطعات و خازن ها و ... رو کنترل کردیم که کاملا سالم بودن و چیپستی که توی عکس مشخص کرده بودم همچنان داغ میکنه . لطفا راهنمایی بفرمائید حالا باید چیکار کنم ؟!
در ضمن کل سیستم رو با یک کارت گرافیک دیگه تست کردم که هیچ مشکلی نبود و 100% مطمئن هستیم که مشکل کارت گرافیک هست .
به نام خدا
دوست عزیز من عکسی نمیبینم
لطفا عکس قرار دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Atrocious

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم مشکل بنده هنوز حل نشده .
کارت گرافیک رو بعد از کلی جستجو بالاخره دادم ریسولد کردن ولی مشکل همچنان پا برجا بود . بنابراین تمامی قطعات و خازن ها و ... رو کنترل کردیم که کاملا سالم بودن و چیپستی که توی عکس مشخص کرده بودم همچنان داغ میکنه . لطفا راهنمایی بفرمائید حالا باید چیکار کنم ؟!
در ضمن کل سیستم رو با یک کارت گرافیک دیگه تست کردم که هیچ مشکلی نبود و 100% مطمئن هستیم که مشکل کارت گرافیک هست .
دوست گرامی عکس را فراموش کردید اپلود کنید

• Like

Atrocious

کاربر
2013-10-07
16
18
25725312127971701650.jpg

Atrocious

کاربر
2013-10-07
16
18
دوستان عزیز پوزش به خاطر نگذاشتن عکس قسمتی که با شکل دایره مشخص کردم همچنان داغ میکنه و باعث بهم ریختن تصویر میشه لطفا راهنمائی بفرمائید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
اگه حرارت ای سی بیش ا از حد هست با ای سی دیگه تعوبضش کنید
ضمن اینکه از روی ولتاژگیری پایه هاش هم میشه از سلامتش مطمئن شد
در صورت امکان شماره ای سی را بنویسید تا از روی دیتاشیت بشه فهمید پایه هاش کدوم هستند

• Like

saeed rafat

کاربر
2009-01-05
79
272
دوست عزیز قبل از هر کاری پاور رو با پاور قویتری عوض کن البته با در دست گرفتن دسته سیمی که از پاور به مادر بورد وصل میشه (وقتی که سیستم روشنه) در صورتی که گرم بود پاور آمپر مورد نیاز سیستم رو فراهم نمیکنه که باعث داغ کردن قطعات میشه

• Like

Atrocious

کاربر
2013-10-07
16
18
درود
اگه حرارت ای سی بیش ا از حد هست با ای سی دیگه تعوبضش کنید
ضمن اینکه از روی ولتاژگیری پایه هاش هم میشه از سلامتش مطمئن شد
در صورت امکان شماره ای سی را بنویسید تا از روی دیتاشیت بشه فهمید پایه هاش کدوم هستند

سلام استاد و ممنون به خاطر اینکه از اول تاپیک کمکم میکنید . بله حرارت ای سی بیش از حد هست طوری که بعد از ده دقیقه بهش دست زدم و دستم تاول زد !! تک تک قطعات روی کارت ولتاژگیری شدند و سالم هستند ولی در مورد قطعه ای که توی عکس نشون دادم نتونستیم ! البته کل شهر رو دنبال این ای سی گشتم ولی پیداش نکردم گفتند اگه بخواید میتونیم سفارش بدیم از چین بیاد که فکر نکنم بصرفه !
شماره ای که روی آی سی نوشته : L6713A
ظاهرا که شماره اینه ولی کل نوشته هایی که روی قطعه مورد نظر نوشته رو براتون مینویسم :
L6713A
990TFvb
MYS 99941
ST e3
تمامی نوشته های روی ای سی اینا هستند . از کجا میتونم پیداش کنم تا تعویضش کنم و اینکه می خوام برم فروشگاهی دنبال این قطعه باید بگم چی میخوام ؟ !
بازم ممنون به خاطر راهنمایی دوستان

Atrocious

کاربر
2013-10-07
16
18
دوست عزیز قبل از هر کاری پاور رو با پاور قویتری عوض کن البته با در دست گرفتن دسته سیمی که از پاور به مادر بورد وصل میشه (وقتی که سیستم روشنه) در صورتی که گرم بود پاور آمپر مورد نیاز سیستم رو فراهم نمیکنه که باعث داغ کردن قطعات میشه
تشکر به خاطر راهنمائیتون . سیمی که از پاور به مادربرد میره گرم نیست . البته عرض کنم که با همین پاور 600 وات memonex حدود 7 ماه بدون مشکل کار کرده ضمن اینکه سایر قطعات تست شدن و اطمینان دارم که مشکل از کارت گرافیک هست .

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
دوست عزیز
توی همین سایت فروشگاه هایی هست که تمام قطعات و ای سی ها را دارند
خیلی راحت با تماس با یکی از اونها من جمله جناب اقای زارع و جنای اقای صابری میتونید تماس بگیرید
اونها در صورت موجود بودن سریعا فراهم میکنند
اگه نایاب بود یا باید از روی یه برد دیگه باز بشه
یا باید فعلا قید گرافیک بزنید تا نمونش پیدا بشه
منم دیتاشیتشو پیدا میکنم تا ببینم وضعیتش چیه
با تشکر

• Like

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
دوست عزیز اگر هیتر داری یه هیت به چیپ اصلی بده تا لحیم سردی برطرف بشه این مشکل از لحیم سردی هست که بارها واسه من این مشکل پیش امده و با هیت دادن به چیپ اصلی این مشکل برطرف شده .
نتیجه رو اعلام کنید .
موفق باشید.

• Like
بالا