آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خراب شدن bios در هنگام آپ دیت

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
پس این reza388 چی میگه؟ مدل لپتاپ من n5110 هست
با سلام
مشکل اکثر 5110 ها همین بایوسه
راه حلش هم همونطور که pars tech گفت باید آی سی بایوس رو در بیاری و با پروگرامر آپدیت کنی
این هم ای سی
http://www.irantk.ir/irantk30859/
فایل پروگرامش هم یه سرچ تو سایت بزنی گیرت میاد
پیروز باشی

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام
یه روشی هس به نام Crisis که رو بعضی دل ها جواب میده. من شخصا امتحان نکردم چون همیشه با پروگرامر بایوس زدم. باید فایل رام رو به همراه برنامش که بایوس رو رایت میکنه روی فلش ریخت و فلش رو زد به دستگاه. بعد کلید "U" رو نگه داشت و لپ تاپ رو روشن کرد.

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام خدمت دوستان
خوب این روشی که من میدونم بیشتر مربوط به لپ تاپهای مدل دلهای قدیمی تر که از بایوس phoniex استفاده میکردن میشه خودم روی خیلی از مدلها تست کردم و جواب داد که یکی از اونها vostro 1400 بود. الان خیلی وقته که با لپ تاپ ور نرفتم ولی فکر کنم روی مدلهای جدید هم جواب بده به امتحانش می ارزه
ابتدا فایل بایوس لپ تاپ مورد نظر را از سایت رسمی dell که با پسوند exe هست را دانلود کرده و در درایو c ذخیره کنید.
سپس در run گزینه cmd را تایپ کنید و در اخر سطر \cd را وارد کنید.فرض گرفته شده بایوس با نام 1400_a09.exe ذخیره شده در داس با توجه به نام فایل دستور استخراج فایل hdr را مینویسیم.
نمونه
1400_a09.exe -writehdrfile
lمانند تصویر
writehdr.jpg

اکنون ما در همان درایو یک فایل با پسوند hdr داریم که باید بر روی یک فلش که با فرمت fat قالبندی شده بریزیم و به لپ تاپ بزنیم
باطری لپ تاپ را بیرون اورده و سیم برق را هم خارج کنید.
اکنون دکمه end روی کیبرد را گرفته برق لپ تاپ را وصل کنید اکنون لامپ باطری لپ تاپ به صورت سبز و قرمز شروع به زدن می کند
اکنون دکمه end را رها کنید لپ تاپ شروع به روشن شدن می کند و لامپ پاور روشن میشود چند دقیقه صبر کنید تا اطلاعات از فلش بر روی بایوس نوشته شود در زمان نوشته شدن بایوس led آن به چندین رنگ تغییر می کند که نشاندهنده درست بودن عملیات ریکاوری بایوس هست.
سرانجام لپ تاپ به صورت اتوماتیک ریستارت خواهد شد و لوگوی دل پدیدار خواهد شد.
دوستان این روش روی همین مدل و چند مدل دیگر دل به خوبی جواب داده امیدوارم برای شما هم جواب بده البته در بعضی مدلها باید اسم فایل را به نام همون مدل و یا چیز دیگری تغییر داد.
Confirmed models:
Inspiron 1520 – Confirmed (06/05/2010) (File muse be renamed COR???.BIN or COR???.HDR i.e.
COR123.BIN or COR123.HDR, (someone please confirm the exact name they used) (Thanks to
Magro on MDL forum for confirming this.)
Inspiron 1525 – Confirmed (28/04/2010)
Inspiron 6400 – Confirmed (28/04/2010) (Hold END until the power LED comes on then let go,
flashing worked with memory stick in any port.)
Latitude D410 – Confirmed (File must be named VENI????BIN or VENI????HDR, i.e.
VENI1234.BIN or VENI1234.HDR)
Latitude D610 – Confirmed (File must be named AZED????.BIN or AZED.HDR, i.e.
AZED1234.BIN or AZED1234.HDR)
Latitude D620 – Confirmed
Vostro 1400 – Confirmed (27/04/2010)
Inspiron 1720 – Confirmed (14/07/2010)
موفق باشید.​

Arthas9230

کاربر
2013-01-10
7
12
سلام مجدد به بچه ها.اگه با گروگرام درست نشه چیکار باید بکنم؟ بردم پروگرام کردم ولی جواب نمیده

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی یک جای کار ایراد دارد معمولا لپ تاپی که در هنگام آپدیت بایوس ، به هر دلیلی خاموش کند یا هنگ کند میتوان با پروگرام کردن بایوس خارج از مدار مشکل آن را حل کرد اگر شما تعمیرکار نیستید به مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ مراجعه فرمایید
موفق باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
با سلام خدمت دوستان
خوب این روشی که من میدونم بیشتر مربوط به لپ تاپهای مدل دلهای قدیمی تر که از بایوس phoniex استفاده میکردن میشه خودم روی خیلی از مدلها تست کردم و جواب داد که یکی از اونها vostro 1400 بود. الان خیلی وقته که با لپ تاپ ور نرفتم ولی فکر کنم روی مدلهای جدید هم جواب بده به امتحانش می ارزه
ابتدا فایل بایوس لپ تاپ مورد نظر را از سایت رسمی dell که با پسوند exe هست را دانلود کرده و در درایو c ذخیره کنید.
سپس در run گزینه cmd را تایپ کنید و در اخر سطر \cd را وارد کنید.فرض گرفته شده بایوس با نام 1400_a09.exe ذخیره شده در داس با توجه به نام فایل دستور استخراج فایل hdr را مینویسیم.
نمونه
1400_a09.exe -writehdrfile
lمانند تصویر
مشاهده فایل‌پیوست 62221

اکنون ما در همان درایو یک فایل با پسوند hdr داریم که باید بر روی یک فلش که با فرمت fat قالبندی شده بریزیم و به لپ تاپ بزنیم
باطری لپ تاپ را بیرون اورده و سیم برق را هم خارج کنید.
اکنون دکمه end روی کیبرد را گرفته برق لپ تاپ را وصل کنید اکنون لامپ باطری لپ تاپ به صورت سبز و قرمز شروع به زدن می کند
اکنون دکمه end را رها کنید لپ تاپ شروع به روشن شدن می کند و لامپ پاور روشن میشود چند دقیقه صبر کنید تا اطلاعات از فلش بر روی بایوس نوشته شود در زمان نوشته شدن بایوس led آن به چندین رنگ تغییر می کند که نشاندهنده درست بودن عملیات ریکاوری بایوس هست.
سرانجام لپ تاپ به صورت اتوماتیک ریستارت خواهد شد و لوگوی دل پدیدار خواهد شد.
دوستان این روش روی همین مدل و چند مدل دیگر دل به خوبی جواب داده امیدوارم برای شما هم جواب بده البته در بعضی مدلها باید اسم فایل را به نام همون مدل و یا چیز دیگری تغییر داد.
Confirmed models:
Inspiron 1520 – Confirmed (06/05/2010) (File muse be renamed COR???.BIN or COR???.HDR i.e.
COR123.BIN or COR123.HDR, (someone please confirm the exact name they used) (Thanks to
Magro on MDL forum for confirming this.)
Inspiron 1525 – Confirmed (28/04/2010)
Inspiron 6400 – Confirmed (28/04/2010) (Hold END until the power LED comes on then let go,
flashing worked with memory stick in any port.)
Latitude D410 – Confirmed (File must be named VENI????BIN or VENI????HDR, i.e.
VENI1234.BIN or VENI1234.HDR)
Latitude D610 – Confirmed (File must be named AZED????.BIN or AZED.HDR, i.e.
AZED1234.BIN or AZED1234.HDR)
Latitude D620 – Confirmed
Vostro 1400 – Confirmed (27/04/2010)
Inspiron 1720 – Confirmed (14/07/2010)
موفق باشید.​
دوست عزیز
وقتی لپ تاپ بوت نمیشه چطور میشه وارد محیط داس شد ؟؟

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
461
37
هیچ راهی وجود نداره البته تا به این لحضه چرا که سیستم شما کاری نمیکه که بشه راهنمایی کرد
بایوس در لپ یعنی قلب لپ تاپ تنها راه برای شما، بایوس باید دوباره پرگرام شود اونم با پروگرامر
زیاد زمان بر نیست فایل بایوس لپ تاپ رو دانلود کنید خودتون لپ تاپ رو باز کنید و بعد برید جایی IC بایوس رو دربیارید و بدید برای شما پروگرام کنند اینطوری هزینه شما خیلی کم خواهد شد

mohammad.t

کاربر
2010-04-27
18
53
دوست عزیز
وقتی لپ تاپ بوت نمیشه چطور میشه وارد محیط داس شد ؟؟

منظورشون اين نبود كه وارد cmd لپ تاپ بدون بايوس بشيد!
براي خيلي از مدلهاي لپ تاپ يه حالت ريكاوري بايوس شركت سازنده قرار داده. بايد اون فايلهاي خواسته شده رو توي يه فلش ريخت(با يه سيستم ديگه) بعد هارد و باطري و ... رو جدا كرد فلش رو به يكي از usb ها وصل كرد بعد با گرفتن كليد خاصي(بسته به نوع بايوس) وارد حالت ريكاوري شد كه اطلاعات بايوس از روي فلش روي آيسي رايت ميشه و لپ تاپ بالا مياد.

آخرین ویرایش:
بالا