آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97

mttbo

کاربر
2023-08-06
1
0
تهران
درود و عرض ادب متاسفانه مولتی مترv97 من فکر کنم بی دلیل روی تست دیود چهار صفر نشون میده و آیکون دیود را ندارد و با دکمه ی سلکت هم آیکون بوق و حالت بوق وصل نمیشود عزیزان علت چیست ؟ از حالت های مختلف عکس گرفتم به نظرم قات زده آیا کسی می‌تونه کمکم کنه؟

پیوست‌ها

• 155.8 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 154.8 کیلوبایت بازدیدها: 32
  • 181.6 کیلوبایت بازدیدها: 28
  • 187.2 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 161.8 کیلوبایت بازدیدها: 38

aliimcz10

کاربر
2018-04-24
6
6
درود و عرض ادب متاسفانه مولتی مترv97 من فکر کنم بی دلیل روی تست دیود چهار صفر نشون میده و آیکون دیود را ندارد و با دکمه ی سلکت هم آیکون بوق و حالت بوق وصل نمیشود عزیزان علت چیست ؟ از حالت های مختلف عکس گرفتم به نظرم قات زده آیا کسی می‌تونه کمکم کنه؟
سلام دوست عزیز شما اول باید باز کنید و قطعات روی برد رو چک کنید و از سلامتی قطعات مطمعن شدین
یه ایسی ۸ پایه داره که برنامه اش پریده باید با فایلی که یکی از دوستان در چند سوال جواب قبل قرار داده اپدیت کنید منظور پروگرام کنید که ۱۰۰در۱۰۰ درست میشه

mostafa_gh1

کاربر vip
کاربر
2019-01-28
72
28
34
بوشهر
درود و عرض ادب متاسفانه مولتی مترv97 من فکر کنم بی دلیل روی تست دیود چهار صفر نشون میده و آیکون دیود را ندارد و با دکمه ی سلکت هم آیکون بوق و حالت بوق وصل نمیشود عزیزان علت چیست ؟ از حالت های مختلف عکس گرفتم به نظرم قات زده آیا کسی می‌تونه کنه
ظاهر مولتی متر شما با مولتی متر من متفاوته ولی جفتشون VC97 هستن...

حمید اهورا

کاربر
2022-08-10
2
1
سلام دوستان فایل ایپرام vc97ورژن 2.4ومیخواستم ،ایسی هم 24co2nهست،ورژنهای دیگه رو زدم جواب نداد،ممنون میشم اگه کمک کنید

anet1350

کاربر vip
کاربر
2009-07-04
91
26
سلام

عذر خواهی میکنم ولتاژ حدود 1.2 خروجی دیود است
دلیل اشتباه کردن بنده از ولت سنج خراب بود.
ابتدا کریستال پشت lcd رو تعویض کنید ببینید مشکل حل میشه؟
دوم ترانزیستور های smd را چک کنید
و در آخر هم اگر سالم بودند به احتمال زیاد ic ها سوخته اند
دوست عزیز مسیر رو ببینی دوتا ترانزیستور منفی 8050 داری و قبل اونا یه ان تی سی اونا رو چک احتمال تعویض کن احتمال قوی مشکلت حل بشه

mjpc

کاربر vip
کاربر
2021-12-07
3
1
24
یاسوج
سلام دوستان کسی از این کانتکتور های برد مولتی متر اطلاعی داره که تعبیه شده هر کدوم برای چه کاری و چجوری استفاده میشه همینا که دورشو خط کشیدم یکیش هم ریست هستش چجوری میشه باهاش ریست کرد اگر ریست بشه ایسی ایپروم که پاک نمیشه؟
img_۲۰۲۲۰۱۳۰_۲۳۳۳۲۷_pscy.jpg
سلام این کانکتور های اتصال با پروتکل i2c هست شما میتونید داده های مربوط به مولتی متر را با استفاده از یک ایسی اتمگا ۸ بخوانید و به کامپیوتر ارسال کنید یا بلوتوث نمونه اش و نحوه کارشو داخل پیج اینستاگرامم هست میتونید ببینید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: O.Asadi

mjpc

کاربر vip
کاربر
2021-12-07
3
1
24
یاسوج
سلام دوستان کسی از این کانتکتور های برد مولتی متر اطلاعی داره که تعبیه شده هر کدوم برای چه کاری و چجوری استفاده میشه همینا که دورشو خط کشیدم یکیش هم ریست هستش چجوری میشه باهاش ریست کرد اگر ریست بشه ایسی ایپروم که پاک نمیشه؟
img_۲۰۲۲۰۱۳۰_۲۳۳۳۲۷_pscy.jpg
پایه sda و scl و گراند یا vss لازمه و پایه vdd برای ارتباط مولتی متر به کامپیوتر یا ارسال دیتا از طریق بلوتوث به گوشی تراشه اصلی مولتی متر های ویکتور و زویی این قابلیت رو دارن شما اگه دیده باشید یک مدل از زویی امکان ارسال اطلاعات پارامتر های اندازه گیری به گوشی را دارد

اگر بیشتر کنجکاو بودید میتونید وارد پیج بنده بشید البته با اجازه ادمین سایت

Engineer_Boards

آدرس پیج بنده در اینستاگرام

147369258

کاربر vip
vip
کاربر
2008-08-05
43
114
آببر طارم
سلام
ایراد فوق بر اثر خرابی ترانزیستور به شماره لوکیشن Q2میباشد
با تعویض این قطعه حل میشود
ترانزیستور ۹۰۱۳
اگر نمونه smd ندارین از معمولی استفاده کنین فقط مدلهای ی با ولتاژ تحریک پائین انتخاب کنین تا در مصرف باطری دستگاه صرفه جویی شود
البته اگر معمولی هم استفاده کنین عمر ترانزیستور فوق بسیار بالاتر میرود و با مصرف باطری هم میشه کنار اومد نهایتا باطری شارژی استفاده کنین
خیلی ممنون مولتی متر من هم خیلی وقت بود روی اهم و خازن سنج کار نمیکرد اون دوتا ترانزیستور رو از یه برد سی دی رام عوض کردم الان خیلی عالی کار میکنه 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

mbub90

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
طبق تجربه فکر کنم مشکل از سلکتور باشه ، با یک سمباده نرم روبرد و پین سلکتور رو تمیز و سپس با الکل و دستمال تمیزش کن مشکل حل میشه

بالا