آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش و روشن شدن ماشین حین حرکت

funrooz

کاربر
2014-09-25
5
3
سلام دوستان
من خودروی 206 تیپ5 دارم الان چند وقتی هست که موقع حرکت یهو یه صدای کلیک مانندی میاد ماشین تقه میخوره و آمپرا همشون صفر میشن و دوباره برمیگردن انگار اتصالی داره
تعمیرگاهم برم تست کردن چیزی نشون نداد یعنی چراغ چک روشن نیست و خطایی نداره برای اطمینان شمع،وایر،استپر موتور و صافی بنزین رو هم تعویض کردن کارساز نبود و مشکل حل نشد
من خودم به برای تست دزدگیر رو کلا خارج کردم (دزدگیر سیمکارتل فول آپشن هست) بعد از دیگه این مشکل نبود یعنی حل شد
به نظرتون ایراد دزدگیر چیه چون خود دزدگیر مشکلی نداره و کار میکنه اما در حالت کار این مشکل رو برای ماشین به وجود میاره
ممنون میشم راهنمایی کنید چون به چند نفر نشون دادم چیزی دستگیرشون نشد

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام. مشکل از رله قطع کن دزدگیر بوده. خود رله را تعویض می‌کردی و سوکت اون رو با اسپری کنتاکت شور می‌شستی حل بود.
حتما از رله با برند اصیل و آمپر بالا باید استفاده بشه.

funrooz

کاربر
2014-09-25
5
3
سلام. مشکل از رله قطع کن دزدگیر بوده. خود رله را تعویض می‌کردی و سوکت اون رو با اسپری کنتاکت شور می‌شستی حل بود.
حتما از رله با برند اصیل و آمپر بالا باید استفاده بشه.
من چک کردم 2تا رله هست که عکسشون رو پیوست کردمبه نظرتون هر دوتاشم تعویض کنم با چه مشخصاتی غیر از اینا؟
اون رله آبی رنگ به سیم های دزدگیر وصله

photo_2023-12-29_15-54-13.jpg

photo_2023-12-29_15-54-27.jpg

photo_2023-12-29_15-54-41.jpg

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام. اون آبیه در بهترین شرایط که هیچ وقت هم این شرایط فراهم نیست ۱۵ آمپر طاقت داره.

شما باید از نوع سوکت خور ۵ پایه یا ۴ پایه مثل اون مشکیه استفاده کنی.

استیل میت فابریک تو بازار هست. یا مارک های اصلی دیگه.

funrooz

کاربر
2014-09-25
5
3
سلام. اون آبیه در بهترین شرایط که هیچ وقت هم این شرایط فراهم نیست ۱۵ آمپر طاقت داره.

شما باید از نوع سوکت خور ۵ پایه یا ۴ پایه مثل اون مشکیه استفاده کنی.

استیل میت فابریک تو بازار هست. یا مارک های اصلی دیگه.
پس یعنی میفرمایید بجای آبی از اون مشکی استفاده کنم؟ مشکی مشکلی نداره؟ فقط آبی رو تعویض کنم؟
آبی 4پایه هست ولی مشکلی 5پایه

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
اگر از سلامت رله مشکی مطمئنی ازش استفاده کن.
از سوکت برنجی (کولری) که به آهن‌ربا نمی چسبه استفاده کن تا سولفاته نشه در آینده.

در ضمن هر رله بسته به تعداد دفعات روشن خاموش شدن عمرش تموم میشه و قابلیت اعتماد بهش حتی با وجود کارکرد درست کم میشه.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام اگر دزدگیر به صورت سوکت فابریک نصب شده احتمال قطع وصل در سوکت اصلی هست . منفی دزدگیر هم از جای مطمئن بگیرید رله هم که دوستمون گفتند‌

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام
شما اول ماشینا روشن کن بعد رله مشکی را از سوکتش دربیار بببن آمپرا میفته و خاموش میشه یا نه چون اکثر دزدگیریها چون ۲۰۶ حساسه رله قطع را میندارن روی استارت
اگر ماشین خاموش نشد باید کاور بالای پدال را دربیاری برد رله ماشینا چک کنی

funrooz

کاربر
2014-09-25
5
3
سلام
شما اول ماشینا روشن کن بعد رله مشکی را از سوکتش دربیار بببن آمپرا میفته و خاموش میشه یا نه چون اکثر دزدگیریها چون ۲۰۶ حساسه رله قطع را میندارن روی استارت
اگر ماشین خاموش نشد باید کاور بالای پدال را دربیاری برد رله ماشینا چک کنی
سلام
من این کار رو انجام دادم یعنی رله مشکی رو درآوردم ماشین خاموش شد و دیگه روشن نمیشد و باید حتما رله رو دوباره مینداختم سرجاش تا استارت میخورد و روشن میشد

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
پس هر دو رله در مسیر برق موتور هستند. فعلا فقط آبی را تعویض کن و مطمئن بشو سوکت مشکیه شل نیست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: funrooz
بالا