آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن کامپیوتر در مادربرد abit-i45c

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
دوست گرامی کلیه متعلقات شامل خود cpu , ram , hdd و هرچی که به مادربرد وصله میشه . امیدوارم همه رو جدا کرده باشید . بدون برق cpu هم تست کنید . قطعات رو در این حالت از نظر داغی چک کنید . از بایوس کلیه پورت هارو غیرفعال کنید . در مورد رم هم یک عکس مناسب بگذارید .

اعلام نتیجه فراموش نشود .
درود بر

در نهایت زیباتره که از ادبیات زبان شیرین فارسی استفاده کنید .

درود بر شما
میشه بهتر راهنمایی بفرمایید من تما اجراء را برداشتم و فقط مادربرد را گذاشتم و یک باطری هم عوض کردم الان داره خوب کار می کنه نمی دونم باید کجاش رو تست کنم برای گرم شدن عکس رم و مادربرد هم اضافه شد
ممنون
DSC07928.JPG
DSC07929.JPG

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
دوست خوبم
باتری بکاپ رو تعویض کنید .برای تعمیر بهتره مرحله به مرحله جلو بریم .شما قبل از اینکه نتیجه کارهای انجام شده رو اعلام کنید ،مجددا شروع به نصب ویندوز کردید .در مورد رم هم نیازی به تعمیر نداره .چه اگه درست جا نرفته باشه اصلا تصویر نمی ده .در ضمن در برخی پست هاتون علامت سوال گذاشتید .این علامت رو به جای نقطه استفاده کردید یا سوالی هست ؟
درود دوست گرمی و استاد محترم من باتری را عوض کردم منظور شما همون اخطار f3 هست که در زمان نصب ویندوز می دهد دیگر(تصویر نمی دهد؟)
منظور من پایه های رم بود یعنی می تواند اشکال از پایه های مادر برد که رم روی آن سوار شودDSC07930.JPG

سوال دیگر آیا حالا کهcpu را در آوردم می توانم داخلش را با الکل تمیز کنم ممنون اگر کمک کنید چون مقداری خاک در cpuبود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود بر شما
میشه بهتر راهنمایی بفرمایید من تما اجراء را برداشتم و فقط مادربرد را گذاشتم و یک باطری هم عوض کردم الان داره خوب کار می کنه نمی دونم باید کجاش رو تست کنم برای گرم شدن عکس رم و مادربرد هم اضافه شد
ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 120427
مشاهده فایل‌پیوست 120426
اولا مادربرد رو در بیار از کیس. همه جاشو با تینر 10000 بشور. زیر چیپ ها رو هم با سرنگ تینر بریز. بعد بزار قشنگ خشک شه. حتمن چک کن زیرش تینر نمونه. بعد فقط سی پی یو رو جا بزن و فن رو بزار روش و روشن کن. اعلام نتیجه

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
اولا مادربرد رو در بیار از کیس. همه جاشو با تینر 10000 بشور. زیر چیپ ها رو هم با سرنگ تینر بریز. بعد بزار قشنگ خشک شه. حتمن چک کن زیرش تینر نمونه. بعد فقط سی پی یو رو جا بزن و فن رو بزار روش و روشن کن. اعلام نتیجه
می تونم از اسپری ناهید خشک استفاده کنم تنیر 10000 ندارم؟؟؟
آیا cpu را هم می تونم با اسپری خشک ناهید بشورم

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
می تونم از اسپری ناهید خشک استفاده کنم تنیر 10000 ندارم؟؟؟
آیا cpu را هم می تونم با اسپری خشک ناهید بشورم
بله. اما تینر بهتره. باید با مسواک هم رو برد بکشی. خصوصا اطراف چیپ. یعنی چیپ اینتل و اونی که هیتسینک داره.. جوری نشه که بگی کاش اونطوری میشستم. بعدش حتما خمیر بزن و هیتسینک رو بزار

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382

سلام الان خوب خشک شد ولی حالا فن رو هم گذاشتم سر جاش ولی الان روشن نمیشه فن هم نمی چرخه؟؟

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
الان روشن شدو داره کار می کنه بدون اینکه خاموش بشه و بوق هم می زنه الان بقیه وسایل را سوار کنم؟

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
الان روشن شدو داره کار می کنه بدون اینکه خاموش بشه و بوق هم می زنه الان بقیه وسایل را سوار کنم؟
حالا رم رو سوار کنید. رم رو از دو گوشه بالا فشار بدید داخل اسلات بطوریکه گیره های اسلات در دو طرف قسمت فرو رفته دو طرف رم رو احاطه کنه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

تصویر خروجی رو از گرافیک آنبرد میگیرید یا اکسترنال ؟

اگه آنبرد هست پل شمالی رو چک کنید اگر اکسترنال هست چیپ گرافیک رو تست کنید

این ایراد بیشتر از پل ها و چیپ گرافیک هست

در ضمن حتما پل جنوبی رو از نظر حرارت نقطه ای و سطحی چک کنید

موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
الان سیستم دقیقا در چه وضعیتی هست ؟
شما cpu و رم و کارت گرافیک و کیبورد رو وصل و مادربرد رو روشن کنید و ببینید تصویر دارید یا خیر.اعلام نتیجه بفرمائید تا تاپیک مبهم نشه .
موفق باشید .

بالا