آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن ماكروفر پاناسونيك nn-cd987w

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام استاد ماكروفر مذكور بعد از روشن شدن دقيقا بعداز گذشت 3 ثانيه خاموش مي شود و هيچ اروري نيز در صفحه مانيتور ظاهر نمي شود دوباره ورودي فيليان مگنترون رو جدا كردم كه شايد عيب از مگنترون باشه بازم فرقي نكرد اينم بگم كه اهم بين فيليمان مگنترون 5 اهم مي باشد . اينبار ورودي بورد اينورتر ور جدا كردم بازم بعد از سه ثانيه قطه مي شه به نظر شما مشكل از كجاست . با تشكر از لطف جنابعالي

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام استاد ماكروفر مذكور بعد از روشن شدن دقيقا بعداز گذشت 3 ثانيه خاموش مي شود و هيچ اروري نيز در صفحه مانيتور ظاهر نمي شود دوباره ورودي فيليان مگنترون رو جدا كردم كه شايد عيب از مگنترون باشه بازم فرقي نكرد اينم بگم كه اهم بين فيليمان مگنترون 5 اهم مي باشد . اينبار ورودي بورد اينورتر ور جدا كردم بازم بعد از سه ثانيه قطه مي شه به نظر شما مشكل از كجاست . با تشكر از لطف جنابعالي

به نام خدا
اول باید با [hide]یک مگنترون سالم تست بزنی چون گاهی امکان داره لامپ از داخل قطع کنه
اگر مگنترون به هر دلیلی وصل نباشه برد روشن نمیشه و مثل عیب فعلی میشه
موارد بعدی
2 عدد دیود مستطیلی sk از برد خارج و چک شود
مقاومت های کیلو اهم در زیر ترانس های ولتاژ
خود ترانس های ولتاژ که معمولا همراه با بوی سوختگی[/hide] است
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
با سلام دوست عزیز بنده یک بار به این مشکل برخورد کردم در پنل کلیدهای نمایشگر را از برد پشتی جدا کنید در پشت نمایشگر یک تیکه لاستیک مانند است که مدار صفحه کلیدها را به برد پشتی وصل می کند ان را باز کرده تمیز کنید و دوباره جا بزنید البته با وجود استاد اختر بنده اطلاعات نا چیزی در این باره دارم ولی تجربه بود که گذاشتم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
با سلام دوست عزیز بنده یک بار به این مشکل برخورد کردم در پنل کلیدهای نمایشگر را از برد پشتی جدا کنید در پشت نمایشگر یک تیکه لاستیک مانند است که مدار صفحه کلیدها را به برد پشتی وصل می کند ان را باز کرده تمیز کنید و دوباره جا بزنید البته با وجود استاد اختر بنده اطلاعات نا چیزی در این باره دارم ولی تجربه بود که گذاشتم

به نام خدا
با سلام و تشکر از اعلام تجربه شما دوست گرامی
ولی مشکل دستگاه فوق ارتباطی با این قسمت فرمودید ندارد
تشکر و احترام

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
با سلام خدمت دوستان همانطور كه استاد فرموده بودند اشكال فوق از سوختن مقاومتهاي كم اهم زير ترانس بود كه با تعويض آن مشكل حل شد .

به نام خدا
تشکر از اعلام نتیجه
دوست عزیز اگر مشخص میکردید کدام مقاومت و با چه مقداری تعویض شد برای دوستان دیگر بهتر بود
تشکر و احترام

wedawarem

کاربر
2011-06-27
4
5
سلام.راجع به همین مشکل آیا مقاومت روی برد فرمان منظورتون هستش یا مقاومت زیر ترانس برد اینورتر؟ ممنون از راهنماییتون

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام.راجع به همین مشکل آیا مقاومت روی برد فرمان منظورتون هستش یا مقاومت زیر ترانس برد اینورتر؟ ممنون از راهنماییتون

سلام دوست گرامی
اطلاعات مربوط به مقاومت های برد پایین اینورتر و زیر ترانس های ولتاژ است

بالا